Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ve kombiler 

Yoğuşma tekniğinde sadece, gazın yakılması sırasında ortaya çıkan ısı değil, atık gazların içerdiği su buharındaki enerji de kullanılır. Yoğuşmalı kazan ve kombilerde atık gazların içindeki ısı neredeyse tümüyle geri kazanılabilmekte ve ısıtma enerjisi olarak dönüştürülüp kullanılabilmektedir.

Ülkemizde 20 yıldan eski çok sayıda kalorifer kazanı bulunmaktadır. Verimsiz çalışan bu eski sistemler ayrıca gereksiz karbondioksit salınımı nedeniyle iklime zarar vermekte ve küresel ısınmaya katkı sağlamaktadır. Bu kalorifer kazanlarının yüksek verimli yoğuşmalı kazan ve kombi sistemleriyle değiştirilmesi sonucunda tüketiciler enerji tasarruf edebilir. Güneş enerjisi sistemleriyle birlikte kullanıldığında bu tasarruf oranı %35 seviyesine kadar çıkabilmektedir. Bu hesap tüm ülkeye göre yapıldığında yıllık toplam enerji tüketimi ve CO2 salınımı büyük ölçüde azaltılabilir. Bu hedef doğrultusunda Viessmann, yoğuşmalı kombi ve duvar tipi kazan sistemlerini paslanmaz çelik Inox-Radial ısı eşanjörleriyle donatmaktadır. Bu yoğuşmalı kombi ve kazanlar, atık gazlar bacadan çıkmadan önce içindeki su buharını yoğuşturur ve bu yoğuşma sonucu ortaya çıkan ısı, su ısıtma sistemine ve kalorifer sistemine aktarılır. Bu teknolojiyle yoğuşmalı kazan ve kombiler yakıt olarak kullanılan gazı yüzde 98 oranına kadar ısıya dönüştürür ve bu sayede enerji tasarruf edilir. Bu yöntem, değerli enerjinin tasarruf edilmesini sağlamakla kalmaz CO2 emisyonlarını da önemli ölçüde düşürerek çevrenin korunmasına katkı sağlar.

Lambda Pro Control yakma kalitesi kontrol sistemi, Viesmann gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ve kombilerin değişken gaz niteliklerinde en yüksek verim ve düşük emisyonlarla çalışmasını sağlamaktadır. Üstün teknoloji ve cazip bir tasarım Viessmann için uyumlu bir birliktelik oluşturmaktadır. Son yıllarda şirketimizin ürünleri dünyanın her yanında 40’tan fazla önemli tasarım ödülünü almıştır. Viessmann ürünleri Red Dot Design Award ödülünü 20 kez alma başarısını göstermiştir.

Bir gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ile İklimi ve çevreyi korumak

Bir gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ile iklimi ve çevreyi
korumak 

Viessmann ürünleri kullanarak iklim ve çevreyi koruma ile birlikte aynı zamanda cebinizi de koruyabilirsiniz. Tüm bunlar, yoğuşma teknolojisini kullanan bir Viessmann kombi veya kazan kullanılmasıyla mümkündür. Çünkü bu teknolojideki özel şey, enerjinin oldukça verimli kullanılmasıdır. Geleneksel ısıtma sistemleri, yakıtta bulunan enerjinin bir kısmını kullanmadan doğaya salarak hem doğal kaynakları israf etmekte hem de çevreyi kirletmektedir. Viessmann gaz yakıtlı yoğuşmalı kombi ve kazanlar ise kullandığı yakıtın neredeyse tamamını ısıya dönüştürebilmektedir.  Böylece gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ve kombi ile ısıtma, uzun vadede ısıtma maliyetlerini düşük seviyede tutmakta ve aynı zamanda çevre üzerindeki yükü hafifletmektedir. Çünkü bu, daha az CO2 emisyonu anlamına gelmektedir.

Tüm Viessmann gaz yakıtlı yoğuşmalı kombi ve kazanları, verimli yoğuşma teknolojisi ile AB standartları ve gereksinimleri fazlasıyla karşılamaktadır. Kullanılan enerjinin yüzde 98'i veya daha fazlası ısıya dönüştürebilmektedir. Bu rakipsiz verimlilik sayesinde, Viessmann gaz yakıtlı ürünün her kullanıcısı iklim ve çevre korumasına aktif bir katkıda bulunmaktadır.

Das Bild zeigt eine Solarthermieanlage, mit der eine Gas-Brennwerttherme kombiniert werden kann.

Solar teknolojili gazla ısıtma bedava güneş enerjisini kullanır

Günümüzde her yeni gaz yakıtlı cihaz ücretsiz güneş enerjisini kullanabilmek için güneş panelleriyle kullanılabilmelidir. Bu uzun vadede ısıtma maliyetlerini azaltır ve ayrıca çevreyi korur. Çünkü bu ikili sistemde, solar teknoloji suyu ısıtır ve gerçek ısıtma sisteminin bazı günlerde tamamen yerini alabilir. Sınır değere ulaşıldığında mevcut gazla ısıtma sistemi basit bir şekilde açılır. Isı ihtiyacı bu şekilde sürekli karşılanır, üstelik bu son derece temiz ve verimlidir. Viessmann'ın tüm kazanları güneş enerjisi teknolojisiyle iki seçenekli kullanım için tasarlandı.Viessmann Systemtechnik tüm bileşenlerin, sorunsuz ve mükemmel bir şekilde çalışmasını garanti eder.

 

ViCare App (Mobil Uygulama)

ViCare App (mobil uygulama) sayesinde tesis işletmecisi akıllı telefon yoluyla kendi ısıtma sistemini kontrol edebilir, çalışma durumunu herhangi bir zamanda görüntüleyebilir ve bir arıza durumunda, daha önce uygulamada kaydedilen uzman şirket ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurulabilir.

Videoyu etkinleştirmek için lütfen oynat butonuna tıklayın. Videoyu başlattığınızda verilerin YouTube'a aktarıldığını lütfen unutmayın. Ayrıntılar için lütfen gizlilik politikamıza bakın.

Wie funktioniert die Gasheizung mit Brennwerttechnik?
Im Video: Wie funktioniert Brennwerttechnik?

Yoğuşma teknolojisi ile gaz yakıtlı ısıtma

Yoğuşma teknolojisine sahip Viessmann gaz yakıtlı kazanları, kullanılan enerjinin yüzde 98'ini ısıya dönüştürür. Yoğuşma teknolojisine sahip olmayan çoğu ısıtma sistemi, örneğin gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanları, aynı koşullar altında yaklaşık yüzde 87 oranında dönüşüm sağlar.Yoğuşma teknolojisi şu şekilde çalışır: Baca gazı içinde bulunan su buharının yoğunlaştırılması ile ilave ısı elde edilir. Bu diğer faktörlerin yanı sıra, Viessmann tarafından geliştirilen, gaz yakıtlı duvar tipi cihazlarda bulunan inox radyal ısıtma yüzeyi le mümkündür. Daha sonra, bu şekilde elde edilen ısı sisteme geri ilave edilir. Bu verimliliği artırır, ısıtma maliyetlerini düşürür ve çevresel etkiyi azaltır. İşlemin detaylı olarak nasıl gerçekleştiği, hangi bileşenlerin bu işlemde rol aldığı gaz yakıtlı yoğuşma teknoloji bölümünde açıklanmaktadır.

Yoğuşma teknolojisi ile gaz yakıtlı ısıtma
Yoğuşmalı duvar tipi cihazlar için MatriX-ışınım brülörü

MatriX gaz yakıtlı brülör
 

MatriX gaz yakıtlı brülör Viessmann ısıtma tekniğinin kilometre taşlarındandır.Paslanmaz çelik MatriX örgü kullanıldığından kullanım ömrü uzundur. Bu brülör yüksek sıcaklıklardan etkilenmez.

Lambda Pro Control yakma kalitesi kontrol sistemi, Viesmann gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ve kombilerin değişken gaz niteliklerinde en yüksek verim ve düşük emisyonlarla çalışmasını sağlamaktadır. Üstün teknoloji ve cazip bir tasarım Viessmann için uyumlu bir birliktelik oluşturmaktadır. Son yıllarda şirketimizin ürünleri dünyanın her yanında 40’tan fazla önemli tasarım ödülünü almıştır. Viessmann ürünleri Red Dot Design Award ödülünü 20 kez alma başarısını göstermiştir.

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan sistemleri

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan Yoğuşma tekniğinde sadece gaz yandığında ortaya çıkan ısı değil, ayrıca konvansiyonel ısıtma tekniğinde kullanılmadan atmosfere verilen ısı da kullanılır. Yoğuşmalı kazanlar baca gazlarında kalan ısıyı da hemen hemen tamamen geri kazanarak ayrıca ısıtma sistemine verirler. Bunun için yoğuşmalı Viessmann kazanları baca gazlarını bacaya girmeden önce, su buharının yoğuşabileceği bir sıcaklığa kadar soğutup açığa çıkan ısının ayrıca ısıtma sistemine aktarılmasını sağlayan paslanmaz çelik Inox-Radyal ısı aktarım yüzeyleri ile donatılmıştır.