Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Fotovoltaik ile bir ısı pompası çalıştırın ve daha bağımsız hale gelin

Ücretsiz danışmanlık talep edin
(Fotoğraf: © Viessmann)

Isı pompaları, toprak, su veya havada depolanan ısıyı kullanılabilir hale getirmek için elektrik enerjisi kullanır. Fotovoltaik bir sistemle birleştirildiğinde, gereken elektriğin önemli bir kısmı güneş enerjisinden üretilebilir. Bu da elektrik tedarik şirketlerinden daha fazla bağımsızlık ve daha düşük elektrik maliyetleri anlamına gelir. Ancak güneş enerjisi ile çalıştırılabilen sadece ısı pompası değildir. Ev aletleri, tüketici elektroniği ve elektrikli araçlarda da öz tüketim mümkündür. Ancak verimli çalışmayı sağlamak için tüm bileşenlerin optimum şekilde eşleştirilmesi gerekir. Buna ek olarak, optimum beslemeyi sağlamak için bir güç depolama ünitesi de gereklidir. Viessmann, ısı pompalarını fotovoltaiklerle (PV) birleştiren ve yenilikçi enerji yönetimi sağlayan uygun sistem çözümleri sunmaktadır.

Yüksek düzeyde kendi kendine yeterlilik ve verimlilik için Viessmann sistem çözümleri

Yenilenebilir enerjilerin kullanılması kaynakları korur ve emisyonları azaltır. Ancak bu sadece iklim koruma perspektifinden anlamlı değildir. Çevresel enerji ve güneş enerjisi kullanılarak enerji bağımsızlığı derecesi arttırılabilir. Böylece yükselen enerji fiyatları daha az rol oynar. Bu da potansiyel enerji krizleri sırasında bile daha fazla planlama güvenliği anlamına gelir.

Viessmann ısı pompası ve fotovoltaik sistem kombinasyonu bunun için en uygun temeli oluşturur. Vitocal ısı pompaları havadan veya topraktan termal enerji elde eder. Farklı tasarımları ve çıkış kademeleri sayesinde, hem yeni yapılarda hem de mevcut binalarda çeşitli şekillerde kullanılabilirler. Fotovoltaikler bir Viessmann ısı pompasına sonradan takılabilir veya doğrudan planlanabilir. Bu, özellikle Vitovolt komple sistemi için uygundur. Fotovoltaik paketleri, modüllere ek olarak montaj sistemini ve invertörleri de içerir. Sonuncusu, fotovoltaik sistem tarafından üretilen doğru akımı alternatif akıma dönüştürür ve böylece evde kullanılabilir hale getirir. Güç depolama üniteleri gibi tamamlayıcı bileşenler genel sistemin verimliliğini artırır.

Isı pompası ve fotovoltaik için yenilikçi enerji yönetimi

Fotovoltaiklerin elektrik verimi, ısı pompasının tüketimi, kendi kendine yeterlilik ve bağımsızlık seviyesi ne kadar yüksek? Kapsamlı bir genel bakış ve optimizasyon potansiyelini ortaya çıkarmak için Viessmann, enerji yönetimi için yenilikçi çözümler sunar.

Enerji akışlarını bir platform üzerinden kontrol edin ve kaydedin

Fotovoltaik ve güç depolama üniteli bir ısı pompasından oluşan sistem, Viessmann One Base ile maksimum verimlilik elde ediyor. Yeni platform, Viessmann sistemlerini mevcut akıllı ev uygulamalarıyla birleştirerek, elektrikli bir arabayı şarj etmek için bir duvar kutusu gibi kolayca genişletilebilen tek bir iklim ve enerji çözümü oluşturuyor. Tüm dijital Viessmann hizmetleri de One Base'e entegre edilebiliyor. ViShare Enerji Topluluğu üyeleri, özelleştirilmiş bir sabit elektrik tarifesi alırlar. Ayrıca, kendi verimleri yetersiz olsa bile topluluktan yüzde 100 yeşil elektrik elde ederler. Isı pompası ve fotovoltaiklerin yanı sıra diğer bileşenler de ViCare uygulaması aracılığıyla akıllı telefon veya sesli kumanda kullanılarak kontrol ediliyor. Aşağıdaki videoda dijital ağın faydaları hakkında daha fazla bilgi edinin:

Elektrik tabanlı sistem bileşenlerine ilişkin tüm veriler ihtiyaç duyulduğunda bir bakışta

GridBox, bir Viessmann enerji sisteminin tüm elektrik tabanlı bileşenlerini birbirine bağlayarak güç depolama ünitesi, ısı pompası ve fotovoltaik sistem için ideal bir tamamlayıcıdır. Energy Dashboard, her bir sistem bileşeninin enerji akışlarını görselleştirir ve mevcut sistem verilerine ek olarak, enerji dengeleri ve sistemin CO2 azaltımı hakkında içgörüler sunan günlük trendler ve haftalık raporlar sağlar. Aynı zamanda optimizasyon işlevi, münferit bileşenlerin etkileşiminde mümkün olan en yüksek verimliliğin elde edilmesine yardımcı olur.

Fotovoltaik ısı pompasının doğru planlanması

Bir ısı pompasını fotovoltaiklerle birlikte çalıştırmak istiyorsanız, her iki bileşenin de birbiriyle ve bireysel koşullarla uyumlu olması gerekir. Fotovoltaik sistemin tasarımı bu konuda kilit bir rol oynar. Verimi belirler ve böylece ısı pompasının kışın bile güneş enerjisiyle ne kadar iyi beslendiğini etkiler. Her zaman, ısıtma yükü hesaplamasına ek olarak bina sakinlerinin tüketim davranışlarını da dikkate alan bireysel bir hesaplamanın sonucu olmalıdır. Deneyimli ortaklarımız, ısı pompalı fotovoltaik sistemlerin tasarlanması söz konusu olduğunda güvenilir bağlantılardır. Uzmanlıklarıyla, yeni enerji sistemi için tüm ön koşulların yerinde olmasını sağlamak için olası ve gerekli önlemler hakkında da bilgi sağlarlar. Bu, özellikle fotovoltaikli bir ısı pompası eski bir binaya kurulacaksa önemli olabilir.

Ürün yelpazesi

Viessmann, mevcut ve yeni binalar için ısı pompaları, fotovoltaikler ve güç depolama ünitelerinden oluşan sistem çözümleri sunmaktadır. Çok sayıda varyant ve güç sınıfı sayesinde çözümler, müstakil evlerin yanı sıra daha büyük binalar ve endüstriyel, ticari ve yerel yönetim kullanımı için de uygundur.

Yararlı bağlantılar
Yararlı bağlantılar