Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Bina Enerji Tasarruf Kontrolü

Hızlı Kontrolü başlatın!

Eviniz için uygulanabilirlik hesaplaması

Viessmann Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü ile bireysel modernizasyon seçenekleri ve tasarruf potansiyeli hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde belirlenebilir. Bu program, hesaplamaları TÜV Rhineland tarafından onaylanan türünün tek örneğidir. Bu, objektif bir sonuç elde edeceğiniz anlamına gelir.

TÜV tarafından onaylanmış tek Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü

Viessmann Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü, TÜV Rheinland tarafından aşağıdaki kriterlere göre olumlu olarak değerlendirilmiştir:

  • Hesaplamanın akla yatkınlığı
  • Sistem tutarlılığı
  • Hesaplama metodolojisi
  • Hesaplama varsayımlarının ve veri kaynaklarının makullüğü

Modernizasyon kendini amorti ediyor

Viessmann Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü, bir ısıtma sisteminin modernizasyonu ile ilgili temel soruların tüm cevaplarını sağlar. Bilgisayarınız veya tabletiniz aracılığıyla yalnızca birkaç ayrıntı girmeniz yeterlidir. Isıtma sisteminin mi yoksa binanın enerji yönlerinin mi hesaplamanın bir parçasını oluşturması gerektiğini seçmeniz yeterlidir. Her ikisinin bir kombinasyonu da mümkündür.

Bina kabuğunun kaydedilmesi neredeyse hiç bu kadar kolay olamazdı: Tek yapılması gereken bir katın boyutlarını ve kat sayısını girmektir. Pencerelerin değiştirilmesi gibi daha sonraki modernizasyon önlemleri de dikkate alınabilir.

Tüketim, maliyet ve CO₂ emisyonlarındaki azalmaları belirlemek için dört adede kadar farklı modernizasyon yöntemi karşılaştırılabilir. Buna, güneş enerjisi sistemiyle bağlantı da dahil olmak üzere farklı yakıtların karşılaştırılması da dahildir. Program ayrıca birleşik ısı ve güç üretimine de izin vermektedir.

Bazı örnekler:

  • Güneş enerjisi desteği olan ve olmayan yoğuşmalı teknoloji ile ısıtma
  • Odun ile ısıtma
  • Yerden, yeraltı suyundan veya havadan alınan enerji ile ısıtma
  • Isınırken güç üretme

Enerji tasarrufu artık çok kolay

Uygulanabilirlik hesaplaması, yıllık toplam maliyetlere ve belirli modernizasyon yöntemi için yapılan harcamalara dayalı olarak yatırımın amorti edileceği süreyi belirler. Bu, kararınızı vermeniz için size iyi bir temel sağlayacaktır. Viessmann Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü, ısıtma sistemlerinin modernizasyonuna ilişkin belirleyici soruları yanıtlar.

Yararlı bağlantılar
Yararlı bağlantılar