Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Viessmann ısıtma sisteminiz için sistem teknolojisi

Ücretsiz danışmanlık talep edin

Viessmann sistem teknolojisi ile komple çözümler yaratmak

"Bütün, parçalarının toplamından daha büyüktür." Bu felsefeye uygun olarak Viessmann;  kalite, güvenilirlik ve etkinlik açısından yüksek Viessmann standartlarını karşılayan ısıtma ekipmanı bileşenlerini tek tek tedarik etmez.


Tüm ürünler fabrikada birbirleriyle eşleştirilir ve eksiksiz bir sistem olarak çalışmak üzere tasarlanır. Sonuçta, sadece tüm sistem parçaları arasındaki mükemmel etkileşim, yenilikçi lider teknolojimizin maksimum potansiyelini ortaya çıkarabilir. Bu sadece yeni binalar için değil, aynı zamanda mevcut binalar için de geçerlidir. Çünkü birçok bileşen kolayca yenilenebilir ve genişletilebilir.

Verimli bir komple sisteme giden bireysel yolunuz

Viessmann sistem teknolojisi, münferit bileşenlerin optimum etkileşimi sayesinde genel verimliliği artırır. Bunun ekolojik ve ekonomik faydaları vardır. Çünkü kaynakları idareli kullanarak hem CO2 emisyonları hem de işletme maliyetleri azaltılabilir. Enerji verimli sistem çözümleri için cazip sübvansiyonlar, yatırımların daha da hızlı bir şekilde geri dönmesini sağlamaya yardımcı olur.

Bireysel bileşenler birlikte büyür

Yenilikçi enerji çözümleri söz konusu olduğunda, güç ve ısı kombinasyonu giderek daha önemli hale gelmektedir. Örneğin; bir Viessmann Vitovolt fotovoltaik sistemi, yalnızca ev ve tüketici elektroniği ve elektromobilite için güneş enerjisi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ısı pompaları gibi elektrik tabanlı ısı jeneratörlerini çalıştırmak için de kullanılır. Fotovoltaiklerle eşleştirilmiş Vitocharge depolama üniteleri  ise güneş parlamadığında bile elektrik enerjisi sağladıkları için daha da fazla enerji üretirler.

Ayrıca güneş enerjisi ısıtma için de kullanılabilir. Sistem teknolojisi güneş termal enerjisini içeriyorsa, elde edilen enerji kullanma suyu ısıtması ve kombine merkezi ısıtma yedeklemesi için kullanılabilir. Depolama sistemlerinin Vitosol solar termal sistem leriyle birleştirilmesi, benzer şekilde, bireysel gereksinimlere göre uyarlanmış optimum ısı kullanımını mümkün kılar.

Viessmann sistem teknolojisi, yenilenebilir ve fosil yakıtların kombine edilmesine de olanak tanır. Bu da sürdürülebilir komple çözümlere geçişi kolaylaştırıyor. Hibrit sistemlerde, yenilikçi Hybrid Pro Control enerji yöneticisi, kontrol sisteminin otomatik olarak en verimli çalışma modunu (geleneksel veya yenilenebilir ısı üreticisi) seçmesini sağlar. Sistem daha sonra gerektiği gibi ekonomik veya ekolojik kriterlere uygun olarak çalışır.

Vitovent 300-W havalandırma sistemi, Vitocal 300-G ısı pompası, boyler silindiri ve Vitocharge VX3 güç depolama ünitesi

Kolay enerji yönetimi için bağlanabilirlik

Oda sıcaklığını kontrol etmenin geleneksel yolu, radyatör üzerindeki termostatı ayarlamaktır. Viessmann sistem teknolojisi ise bağlanabilirliği ön plana çıkarıyor. Bu, komple bir sistemin tüm bileşenlerinin internet üzerinden birbirine bağlanmasını ve bir uygulama aracılığıyla kontrol edilmesini sağlar. Ancak bağlanabilirlik sadece kullanım kolaylığını artırmakla kalmıyor. Yeni enerji yönetimi seçenekleri, potansiyel tasarrufları ortaya çıkarmanıza ve bunlardan yararlanmanıza yardımcı olur. Güvenilir tesisatçınıza erişim sağlanırsa, doğrudan servis uygulaması aracılığıyla bildirimler alır ve çalışmayı hızlı bir şekilde optimize edebilir. Aşağıdaki video, fotovoltaik ve elektrik depolamalı yeni Vitocal'i örnek olarak kullanarak, dijital ağ sayesinde tek tek bileşenlerin etkileşiminin ne kadar iyi çalıştığını göstermektedir:

Uygulama üzerinden rahat sistem kontrolü

Viessmann ViCare, web'e bağlandıktan sonra, o anda nerede olursanız olun yenilikçi kontrol seçenekleri sunar. Uygulama, örneğin bireysel ısıtma programları oluşturmak ve tüketimi ve oda iklimini izlemek için kullanılabilir. Uygulama aynı zamanda tüm Viessmann cihazlarını ve Akıllı Ev çözümlerini birbirine bağlayan platform olan Viessmann One Base'in kullanımını da mümkün kılıyor. Uygulamanın entegre Enerji Yönetimi özelliği kullanılarak, evdeki enerji akışları - kendi kendine üretilen güneş enerjisi ve akü şarj durumundan öz tüketime kadar - görselleştirilebilir. Bu da enerji tasarrufunu daha da kolaylaştırıyor.

Bir bakışta Viessmann ViCare'in faydaları

Devam için yeşil - her şeyin yolunda olup olmadığını bir bakışta görün
Isıtma sisteminin kolay ve rahat kullanımı
Yaklaşan bakım hakkında bilgi
Kaydedilen yüklenicinin adresine doğrudan erişim
Isıtma programlarınızı kaydedin ve enerji maliyetlerinden otomatik olarak tasarruf edin
Akıllı telefonunuzdaki bir düğmeye dokunarak standart işlevleri ayarlayın
Yüklenicinin tüm önemli bilgilere erişimi vardır
Güvenlik ve bakım için her şey dahil destek paketi
Bağlanabilirlik ile birlikte tüm sistem için 5 yıl garanti
Viessmann One Base ve Enerji Yönetimi opsiyonel kullanımı

Geleneksel kontrol ünitesi de çok çeşitli işlevler sunar

Vitoconnect ile, henüz entegre bir web arayüzüne sahip olmayan Viessmann cihazları da uygulama üzerinden çalıştırılabilir. Vitoconnect doğrudan Vitotronic kontrol ünitesine bağlanır. Ancak Vitoconnect, küçük kazanların, duvar tipi cihazların, orta boy kazanların ve ısı pompalarının internet olmadan da kapsamlı ve sezgisel bir şekilde kontrol edilmesini sağlar. Vitotronic 200/300 söz konusu olduğunda, bu aşağıdaki gibi özelliklerin yardımıyla gerçekleştirilir:

  • çok satırlı düz metin görünümüne sahip arkadan aydınlatmalı büyük grafik ekran
  • iyi kontrast için siyah/beyaz tasvir
  • "?" düğmesi aracılığıyla içeriğe duyarlı yardım
  • ısıtma eğrisi, güneş verimi ve anahtarlama süreleri gibi fonksiyonların grafik gösterimi
  • yaşam alanından kontrol için parlak muhafazalı uzaktan kumanda

Tüm sistem boyutları için kontrol programları

Viessmann, tek kazandan merkezi şalt sistemli çoklu kazan sistemlerine kadar mükemmel uyumlu çözümler sunar. Haberleşme özelliğine sahip Vitotronic kontrol sistemi, ısıtma sisteminin ekonomik ve güvenilir bir şekilde çalışması için elektronik bir yönetim sistemidir. Kurulumu, işletimi ve bakımında standartları belirler.

Genişletin ve optimize edin - komple sistemler için aksesuarlar

Viessmann, yeni ve mevcut komple çözümlere entegrasyon için en uygun teknik koşulları yaratır. Bu, ısı jeneratörlerinin ve fotovoltaik, solar termal, depolama üniteleri veya aksesuarlar gibi bileşenlerin, sistemi bir bütün olarak optimize etmek için kolayca eklenebileceği anlamına gelir. Yüksek kaliteli Viessmann ürünlerinin yanı sıra, Vitoset aksesuar yelpazesi ile diğer tanınmış üreticilerin sistem bileşenlerini de sunuyoruz. Ürün yelpazesi şunları içerir

  • Radyatörler
  • Yerden ısıtma
  • DHW yumuşatma sistemleri
  • Akaryakıt tankları
  • Vitoset Protect aksesuarları

Hızlı ve hijyenik DHW ısıtma

Su ısıtıcıları güvenilir bir kullanım suyu tedariki sağlar veya ısıtma sistemi ile güneş enerjisi sisteminden gelen ısının ara deposu olarak işlev görür. Bu sadece konut sakinleri için kolaylık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda sistemin enerji verimliliğini de artırır. Bunun nedeni, halihazırda üretilmiş olan ısının basitçe kaybolmaması, daha sonra kullanılabilmesidir. Vitocell su ısıtıcıları serisi ile Viessmann, her ihtiyaç için doğru silindir çözümünü sunar. Isıtma suyu tampon silindirleri ile birlikte hızlı ve hijyenik kullanım suyu ısıtması için bir dizi Viessmann tatlı su modülü mevcuttur.