Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Konutlar için Viessmann sistem çözümlerimiz

Ücretsiz danışmanlık talep edin

Viessmann, müstakil evlerde ve apartmanlarda kullanılmak üzere tüm enerji kaynakları için özel sistem çözümleri sunmaktadır. Kapsamlı ürün yelpazemizde yoğuşmalı kazanlar ve ısı ve güç cihazları bulunmaktadır.

Kullanım sıcak suyunu ısıtmak, merkezi ısıtma depolaması ve mahal soğutmayı sağlamak için yenilenebilir enerji sistemleri kullanılır. Hibrit cihazlar içerisinde; topraktan, yeraltı suyundan veya ortam havasından enerji elde eden ısı pompaları, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren fotovoltaik ve havalandırma sistemlerini de bulundurmaktadır.

Viessmann modernizasyon pusulası:

Sizi ısıtma sisteminiz için en uygun modernizasyon çözümüne yönlendirir

Isıtma sisteminin modernize edilmesi; enerji verimliliğini arttırarak işletme maaliyetlerinde önemli tasarruflar sağlar ve uzun vadeli sürdürülebilirlik avantajları meydana getirir.

Modernizasyon pusulamızla size hangi teknik seçeneklere sahip olduğunuzu, ek olarak bunların ısıtma maliyetlerinde tasarruf ve ilgili enerji kaynakları için sübvansiyonlar açısından nasıl fayda sağlayabileceğinizi gösteriyoruz.

Ürün yelpazesi

Aşağıda Viessmann'ın geniş ürün yelpazesine genel bir bakış bulacaksınız. Daha fazla bilgi edinmek için bir başlığa tıklayın.

Isı pompası

Isı pompaları, ısıtma faturalarını düşürmek ve çevreye daha duyarlı bir şekilde ısı üretmek isteyenlerin ilk tercihidir. Sonuçta çevre; ısı pompasına, ihtiyaç duyduğu enerjiyi sınırsız ve ücretsiz olarak sağlar. Bu tam teşekküllü ısıtma sistemi, çevredeki enerjiyi kullanılabilir hale getirmek için çok az güce ihtiyaç duyar. Bir ısı pompası sizi fosil yakıtlardan bağımsız hale getirir ve ayrıca  CO2 emisyonlarının azaltılmasına ve iklimin korunmasına aktif olarak katkıda bulunur.

Solar Termal Sistemler

Viessmann güneş kolektörleri, verimli ve uygun maliyetli merkezi ısıtma yedeklemesi ve kullanma suyu ısıtması için her türlü gereksinimi karşılar. Viessmann, düz plaka ve vakum tüplü kollektörlerle, herhangi bir modern ısıtma sistemine, bir güneş enerjisi sisteminin eklenmesi için esnek ve bireysel çözümler sunar.

Fotovoltaikler ve güç depolama üniteleri

Güneşten gelen güç:

Herkes bir Viessmann fotovoltaik sistemi kurarak kendi elektriğini üretebilir.

Güneşin bedelsiz sunduğu enerjinin elektriğe dönüştürülmesi, öz tüketimle ilgili olarak finansal açıdan ödüllendiricidir ve güç depolama sistemleriyle birleştirildiğinde, kamu şebekesinden de bağımsızlık sağlar.

Hibrit ısıtma sistemi

Viessmann, yüksek verimli yoğuşma teknolojisini serbest çevre enerjisi kullanımıyla birleştiriyor. Vitocaldens 222-F kompakt hibrit cihaz, yenilenebilir ve geleneksel enerji kaynaklarının optimum kombinasyonunu bulmayı mümkün kılar. Mevcut yoğuşmalı kazanların serbest çevresel enerji ile güçlendirilmesi söz konusu olduğunda, Viessmann sizin için doğru sisteme sahiptir: Vitocal 250-S split hava kaynaklı ısı pompası, duvara monte veya yer tipi yoğuşmalı kazan ile kombine edilebilir.

Gazlı ısıtma sistemi

İster kompakt ve duvara monte gaz yoğuşmalı kazanlar ister yer tipi cihazlar veya yüksek ısı talepleri için orta boy kazanlar: Viessmann gaz kazanı serisi, verimli ve ekonomik bir gazlı ısıtma sistemi için her beklentiyi karşılayacaktır.

Su ısıtıcıları

Bir su ısıtıcısının iç yüzeyi hijyenik sıcak kullanım suyu (DHW) ısıtması için çok önemlidir. Bu nedenle Viessmann, iki yüksek kaliteli malzemeye güvenmektedir: Vitocell 100 serisinde korozyona karşı güvenli ve kalıcı koruma için Ceraprotect emaye kaplama ve Vitocell 300 serisinde üstün hijyen standartları için paslanmaz çelik. Vitocell silindir yelpazesi, özel gereksinimleriniz için size doğru sıcak kullanım suyu silindirini sunar.

Elektrikli sıcak su ve ısıtma sistemleri

Viessmann geniş ürün yelpazesi ile günlük olarak ihtiyaç duyduğunuz sıcak su ve ortam ısıtmasını; Vitoterm elektrikli su ısıtıcıları ve Vitoplanar elektrikli ısıtıcılar sağlayabilirsiniz.

Akıllı Ev - Viessmann ile akıllı yaşam

Enerji tasarrufu yapmanın bir yolu da akıllı ev çözümlerini ve dolayısıyla Viessmann'ın akıllı ısıtma teknolojisini kullanmaktır.

Stuttgart'taki Rosenstein Mahallesi

Konut sektörü için çözümler

Amacımız; konut sektöründe iklim korunmasını uygulanabilir hale getirmektir. " Gelecek nesiller için yaşam alanları tasarlıyoruz." mottomuzdan yola çıkarak; çevreci ürünlerimiz ile konut sektöründeki karbon ayak izinizi minimalize ederek, sürdürülebilir bir hayat için yanınızdayız.

Mönchengladbach'taki Blauhaus (fotoğraf: © Thorsten Arendt Fotografie)

Mimarlar için bilgiler

Bir mimar olarak, bağımsız bir danışman olarak hareket edersiniz. Viessmann bu işte sizin uzman ortağınızdır. Mimarlara yönelik bilgilerimiz tam olarak ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır ve mimariyi teknoloji ile mükemmel bir şekilde birleştirir.

Kılavuzlar ve servis

Aşağıda, mevcut bir ısıtma sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya satın almadan önce hangisinin doğru olduğunu bulmak için kullanabileceğiniz çok sayıda kılavuz ve hizmet bulacaksınız.