Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Konutlar için Viessmann sistem çözümlerimiz

Ücretsiz danışmanlık talep edin

Viessmann, müstakil evlerde ve apartmanlarda kullanılmak üzere tüm enerji kaynakları için özel sistem çözümleri sunmaktadır. Kapsamlı ürün yelpazemizde petrol ve gaz için yoğuşmalı kazanlar, PEM yakıt hücreli mikro CHP üniteleri ve birleşik ısı ve güç santralleri bulunmaktadır.

Yenilenebilir enerji sistemleri yelpazesi, kullanım sıcak suyunu ısıtmak ve merkezi ısıtma yedeklemesi ve soğutma sağlamak için solar termal sistemlerin yanı sıra kütükler, odun yongaları ve peletler için özel kazanlar içerir. Ayrıca hibrit cihazlar; topraktan, yeraltı suyundan veya ortam havasından enerji elde eden ısı pompaları ve buz deposu sistemleri ile fotovoltaik ve havalandırma sistemleri de bulunmaktadır.

Viessmann modernizasyon pusulası - sizi ısıtma sisteminiz için en uygun modernizasyon çözümüne yönlendirir

Bir ısıtma sistemini modernize etmek zahmete değer. Modernizasyon pusulamızla size hangi teknik seçeneklere sahip olduğunuzu ve bunların ısıtma maliyetlerinde tasarruf ve ilgili enerji kaynakları için sübvansiyonlar açısından size nasıl fayda sağlayabileceğini gösteriyoruz.

Ürün yelpazesi

Aşağıda Viessmann'ın geniş ürün yelpazesine genel bir bakış bulacaksınız. Daha fazla bilgi edinmek için bir başlığa tıklayın.

Isı pompası

Isı pompaları, ısıtma faturalarını düşürmek ve çevreye daha duyarlı bir şekilde ısı üretmek isteyenlerin ilk tercihidir. Sonuçta çevre, ısı pompasına ihtiyaç duyduğu enerjiyi sınırsız ve ücretsiz olarak sağlar. Bu tam teşekküllü ısıtma sistemi, bu enerjiyi kullanılabilir hale getirmek için tahrik ve pompaları için çok az güce ihtiyaç duyar. Bir ısı pompası sizi fosil yakıtlardan bağımsız hale getirir ve ayrıcaCO2 emisyonlarının azaltılmasına ve iklimin korunmasına aktif olarak katkıda bulunur.

Katı yakıtlı kazanlar

Günümüzün enerji fiyatlarına göre ve toplam yatırım maliyeti göz önünde bulundurulduğunda, ahşap ısıtma sistemi uygun bir alternatiftir. Gelişmiş Viessmann teknolojisi sayesinde odunla ısıtma artık verimli ve kullanışlı. İster yardımcı bir cihaz ister komple bir ısıtma sistemi arıyor olun, Viessmann ürün yelpazesi, kazan tipine bağlı olarak kütük veya pelet ile ateşlenen esnek çözümler sunar.

Güneş enerjisi

Viessmann güneş kolektörleri, verimli ve uygun maliyetli merkezi ısıtma yedeklemesi ve kullanma suyu ısıtması için her türlü gereksinimi karşılar. Viessmann, çok çeşitli düz plakalı ve vakum tüplü kolektörlerle, herhangi bir modern ısıtma sistemine bir güneş enerjisi sisteminin eklenmesi için esnek ve bireysel çözümler sunar.

Fotovoltaikler ve güç depolama üniteleri

Güneşten gelen güç - herkes bir Viessmann fotovoltaik sistemi kurarak kendi elektriğini üretebilir. Ücretsiz güneş enerjisinin elektriğe dönüştürülmesi, öz tüketimle ilgili olarak finansal açıdan ödüllendiricidir ve güç depolama sistemleriyle birleştirildiğinde kamu şebekesinden bağımsızlık da sağlar.

Hibrit ısıtma sistemi

Viessmann, yüksek verimli yoğuşma teknolojisini serbest çevre enerjisi kullanımıyla birleştiriyor. Vitocaldens 222-F kompakt hibrit cihaz, yenilenebilir ve geleneksel enerji kaynaklarının optimum kombinasyonunu bulmayı mümkün kılar. Mevcut yoğuşmalı kazanların serbest çevresel enerji ile güçlendirilmesi söz konusu olduğunda, Viessmann sizin için doğru sisteme sahiptir: Vitocal 250-S split hava kaynaklı ısı pompası, duvara monte veya yer tipi yoğuşmalı kazan ile kombine edilebilir.

Gazlı ısıtma sistemi

İster kompakt, duvara monte gaz yoğuşmalı kazanlar, ister yer tipi cihazlar veya yüksek ısı talepleri için orta boy kazanlar. Viessmann gaz kazanı serisi, verimli ve ekonomik bir gazlı ısıtma sistemi için her beklentiyi karşılayacaktır.

Su ısıtıcıları

Bir su ısıtıcısının iç yüzeyi hijyenik DHW ısıtması için çok önemlidir. Bu nedenle Viessmann iki yüksek kaliteli malzemeye güvenmektedir: Vitocell 100 serisinde korozyona karşı güvenli ve kalıcı koruma için Ceraprotect emaye kaplama ve Vitocell 300 serisinde üstün hijyen standartları için paslanmaz çelik. Vitocell silindir yelpazesi, özel gereksinimleriniz için size doğru DHW silindirini sunar.

Mekanik havalandırma

Viessmann mekanik havalandırma sistemleri yenilikçi teknolojileriyle öne çıkar. Dayanıklı, güvenilir ve özellikle sessiz çalışırlar. Farklı ekipman seviyeleriyle, ister yeni bir binada ister mevcut bir binanın modernizasyonunda olsun, akla gelebilecek en geniş uygulama yelpazesinde esnek bir şekilde kullanılabilirler.

Elektrikli sıcak su ve ısıtma sistemleri

Kullanışlı DHW ısıtma ve elektrikle ısı üretimi

Aksesuarlar

Yenilikçi Vitoset aksesuar yelpazesi, diğer tüm Viessmann ürünleriyle mükemmel uyum sağlar ve Viessmann'ın sistem yetkinliğini etkileyici bir şekilde ortaya koyar.

Yeni yapı ve modernizasyon projeleri için ısıtma ve sistem çözümleri

Doğal gaz ve petrol rezervleri sınırlı olmasına rağmen küresel tüketim artmaktadır. Aynı zamanda, CO₂ emisyonları atmosferimizi ısıtmakta ve iklim değişikliğine yol açmaktadır. Uzun vadeli düşünenler fosil yakıtları idareli kullanmakta, ısıtma, soğutma, havalandırma ve elektrik üretiminde daha verimli olmaya çalışmakta ve yenilenebilir enerjilere giderek daha fazla güvenmektedir. Bu sayfalarda yeni inşaat ve modernizasyon projeleri için ısıtma hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri bulacaksınız.

Akıllı Ev - Viessmann ile akıllı yaşam

Enerji tasarrufu yapmanın bir yolu da akıllı ev çözümlerini ve dolayısıyla Viessmann'ın akıllı ısıtma teknolojisini kullanmaktır. Bunun tam olarak neye benzediğini buradan öğrenebilirsiniz.

Stuttgart'taki Rosenstein Mahallesi

Konut sektörü için çözümler

Amacımız: konut sektöründe iklim korumasını ekonomik hale getirmek. Burada Viessmann Group ile ortaklaşa iklim açısından nötr konut binaları için çözümler bulacaksınız.

Mönchengladbach'taki Blauhaus (fotoğraf: © Thorsten Arendt Fotografie)

Mimarlar için bilgiler

Bir mimar olarak, bağımsız bir danışman olarak hareket edersiniz. Viessmann bu işte sizin uzman ortağınızdır. Mimarlara yönelik bilgilerimiz tam olarak ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır ve mimariyi teknoloji ile mükemmel bir şekilde birleştirir.

Kılavuzlar ve servis

Aşağıda, mevcut bir ısıtma sistemi hakkında daha fazla bilgi edinmek veya satın almadan önce hangisinin doğru olduğunu bulmak için kullanabileceğiniz çok sayıda kılavuz ve hizmet bulacaksınız.

Yararlı bağlantılar
Yararlı bağlantılar