Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Buhar ve sıcak su sistemleri - endüstri ve ticaret için çözümler

Ücretsiz danışmanlık talep edin

Ticari ve endüstriyel uygulamalarda enerjinin verimli ve temiz bir şekilde sağlanmasının yanı sıra yüksek işletme güvenilirliği de çok önemlidir. Viessmann buhar ve sıcak su sistemleri doğru çözümü sunar. Komple sistem tedarikçisi olduğumuz için, tüm bileşenlerin etkileşimi en önemli önceliğimizdir. Bu, sorunsuz çalışmayı sağlar, optimum planlamayı kolaylaştırır ve müşteri gereksinimlerine uyarlamaya izin verir. Uygun aksesuarlarla birlikte buhar ve sıcak su kazanları, güvenilir bir şekilde ısı sağlayan ve geleceğe dönük olarak tasarlanmış verimli bir ünite oluşturur. Viessmann ürünleri H2'ye hazırdır ve daha yüksek enerji verimi için özel ısı eşanjörleri gibi sistemlerle genişletilebilir.

Viessmann buhar ve sıcak su sistemlerini tercih ederseniz, ortaklarımızdan yalnızca yerinde destek almakla kalmazsınız. Planlama aşamasından itibaren, uzun yıllara dayanan deneyimlerini sürece katan endüstriyel/ticari kazan uzmanları ile birlikte çalışıyoruz. Aşağıda buhar ve sıcak su sistemleri için mevcut çözümlere genel bir bakış sunulmaktadır. Viessmann, farklı çıkış aralıklarına sahip anahtar teslim sistemlerin yanı sıra projeye özel konfigürasyonlar da sunmaktadır. Bu nedenle Viessmann portföyü, uygun maliyetli ve geleceğe dönük buhar ve sıcak su üretimi sağlayan uzman tavsiyesi ve kapsamlı hizmetler ve ürünler içerir.

Buhar kazanları

Buhar kazanları için Viessmann ürün portföyü şunları içerir:

 • Düşük basınçlı ve 31,5 t/saate kadar yüksek basınçlı buhar kazanları
 • Yüksek basınçlı buhar için atık ısı kazanları ve 70 t/h'e kadar yüksek performanslı buhar kazanı sistemleri

Buhar kazanlarının kendilerine ek olarak, kapsamlı ürün yelpazesi, enstrümantasyon ve kontrol (akıllı kontrol) için mükemmel uyumlu sistem teknolojisinin yanı sıra yanma sistemleri, su arıtma sistemleri, besleme suyu tankları, baca sistemleri, ısı geri kazanım sistemleri ve su analizi içerir.

Büyük ve endüstriyel / ticari kazanların yapımında uzun yıllara dayanan deneyim, üretim tesislerimizdeki en son teknoloji ile birleştiğinde, Viessmann buhar kazanlarının üstün kalite kimliklerini garanti eder. Viessmann üretim teknolojisi, ülkelere özgü mevcut tüm kural ve yönetmeliklerin gerekliliklerini karşılamaktadır. Ayrıca kullanılan malzemeler ve işçilik konusunda da yüksek beklentilerimiz var. Ek avantajlar şunları içerir:

 • Sürekli yüksek işletim güvenilirliği ve uzun hizmet ömrü
 • Tüm üretim süreci boyunca en sıkı kalite kontrolleri
 • Yüksek verimlilik seviyeleri - entegre veya harici ısı eşanjörleri ile artırılmıştır
 • Temiz yanma (gaz işletiminde NOx emisyonları: 70 mg/Nm3'ün altında; yağ işletiminde: 150 mg/Nm3'ün altında)
 • 100'e kadar hidrojenin yakılmasıylaCO2 emisyonlarının azaltılması

Ayrıca, yüksek basınçlı buhar için atık ısı kazanları da dikkat çekmektedir:

 • Endüstriyel proseslerden veya sıcak baca gazlarından elde edilen "atık ürünler" olarak proses ısısının ve ekstrakt havadan gelen ısının kullanılması
 • Fosil yakıt tasarrufu sayesinde işletme maliyetlerinde azalma
 • Kombine ısı ve güç üniteleri ile birlikte bireysel veya standartlaştırılmış tasarımlar aracılığıyla esnek kullanım

Sıcak su kazanları

Ürün yelpazesi aşağıdaki sıcak su kazanlarını içerir:

 • Çıkış gücü 22 MW'a kadar olan alçak basınçlı ve yüksek basınçlı sıcak su kazanları
 • Yüksek basınçlı sıcak su için atık ısı kazanlarının yanı sıra 44 MW'a kadar çıkışa sahip yüksek performanslı sıcak su kazanları

Sıcak su kazanlarına ek olarak, enstrümantasyon ve kontrol için mükemmel uyumlu sistem teknolojisinin yanı sıra yanma sistemleri, basınç koruma sistemleri, pompalar, bağlantı parçaları, ısı geri kazanım sistemleri ve baca sistemleri de dahil olmak üzere sistemi tamamlamak için ihtiyacınız olan her şeye sahibiz.

Ticari ve endüstriyel uygulamalara yönelik Viessmann sıcak su kazanları, enerji verimli ve temiz ısı sağlamalarının yanı sıra yüksek işletim güvenilirlikleri ile karakterize edilir. Viessmann, uzman tavsiyesi, kapsamlı bir hizmet yelpazesi ve uygun maliyetli ve geleceğe dönük ısı üretimi sağlayan ürünler sunar. Bu, ısmarlama sistem çözümleri için bireysel spesifikasyonları içeren talebe bağlı kazan dairesi konseptlerinin geliştirilmesini sağlar. Ayrıca aşağıdakiler de akılda tutulmalıdır:

 • Büyük ve endüstriyel/ticari kazanların yapımında uzun yıllara dayanan deneyim ve uzmanlık, sıcak su kazanlarımızın yüksek kalitesini garanti eder.
 • Tüm bileşenlerin yüksek operasyonel güvenilirliği ve uzun hizmet ömrü/dayanıklılığı kendini göstermektedir.
 • Uzmanlar ve yerel ortaklar, maksimum verimlilikle çalışabilecek ve aynı zamanda müşterinin ihtiyaçlarına göre özel olarak uyarlanmış bir sistem tasarlamak için müşteriyle birlikte çalışır.

H2 hazır: Sıcak su kazanları %100'e kadar hidrojenle de çalışabilir. Bu,CO2 emisyonlarını önemli ölçüde azaltır.

Yüksek basınçlı sıcak su için atık ısı kazanları aşağıdaki avantajlara da sahiptir:

 • Proses ve atık ısı kullanımı
 • Azaltılmış işletme maliyetleri
 • Fosil yakıtların daha az kullanılması
 • Bireysel tasarım gibi faktörler aracılığıyla esneklik

Sanayi için elektrikli buhar ve sıcak su kazanları

Viessmann, sadece müstakil evler ve apartmanlar için değil, aynı zamanda endüstriyel/ticari kazanlar alanında da geleceğe yönelik, elektrik tabanlı sistem çözümleri sunmaktadır. Burada kaynakların korunması,CO2 emisyonlarının azaltılması ve iklim dostu teknolojilerin kullanımının artırılması gibi hedeflere odaklanılmaktadır. Endüstriyel/ticari kazanlarda bu hedeflere ulaşmak için güçten ısıya seçeneği mevcuttur: üretim piklerinden elde edilen fazla elektrik, endüstriyel ve ticari uygulamalardaki ısı jeneratörlerini ve buhar kazanlarını ekonomik ve ekolojik olarak uygulanabilir bir şekilde çalıştırmak için kullanılabilir.

Bir bakışta elektrikli buhar ve sıcak su üretiminin faydaları:

 • CO2 emisyonlarının azaltılması
 • Fosil yakıtların daha az kullanılması
 • Daha az emisyon ücreti sayesinde maliyet tasarrufu
 • Daha az yakıt satın alınması ve depolanması gerekir
 • Tamamen elektrikli kazanlar fosil yakıt satın alma, depolama ve kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır
 • Isıtma kartuşlarının kullanımı sayesinde daha az brülör döngüsü ve dolayısıyla daha az aşınma ve yıpranma
 • Daha ucuz elektrik kullanımı (gece tarifesi gücü veya öz üretimden elde edilen fazla güç)
 • Yüksek verimlilik seviyeleri ve geniş kontrol aralıkları

Yararlı ipuçları

En iyisi ürün kataloğunu kullanmaktır. Burada, uygulama veya enerji kaynağına göre filtreleme seçeneği de dahil olmak üzere çeşitli filtre seçeneklerine sahipsiniz. Ayrıca ürün bulucuda uygun konuyu veya burada sunulan ürünü arayabilirsiniz. Kendi ilk araştırmanızı tamamladıktan ve hatta belki birkaç somut fikir bulduktan sonra, ücretsiz danışmanlık talep etme seçeneğiniz vardır.