Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Akıllı teknolojiler ve hizmetler

Ücretsiz danışmanlık talep edin
Viessmann Vitodens 050-W - ViCare uygulaması ile kontrol

Enerjiyi verimli kullanın ve aynı zamanda konforu artırın. Viessmann'ın akıllı teknolojileri tam da bunu sağlıyor. Şirketin kendi ürün yelpazesinin ötesinde bile ürünleri, dijital hizmetleri ve içerdikleri enerji yönetim sistemlerini sorunsuz bir şekilde birbirine bağlar. Bu da Viessmann'ı hem son tüketiciler hem de iş ortakları için akıllı çözümler sunan, günlük yaşamı kolaylaştıran ve aynı zamanda potansiyel tasarrufların belirlenmesine ve bunlardan yararlanılmasına yardımcı olan bir tedarikçi haline getiriyor. Bunlar hedefimize ulaşmak için kilit noktalardır: gelecek nesiller için yaşam alanlarını şekillendirmek.

Isıtma sisteminin Akıllı Ev'e entegre edilmesi

Bina hizmetlerinin akıllı ağa bağlanmasının birçok avantajı vardır. Otomatik süreçler ve akıllı telefon veya tablet üzerinden kontrol, kolaylıkta önemli bir artış anlamına gelir. Akıllı Ev aynı zamanda enerji tasarrufu potansiyeli de sunuyor. Isıtma teknolojisi söz konusu olduğunda bu potansiyel özellikle yüksektir. Bunun nedeni, bir evin enerji tüketiminin önemli bir kısmının ısı üretimi için olmasıdır. Viessmann'ın modern ısıtma sistemleri Akıllı Ev'de kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Uygulama aracılığıyla kontrol edilebilir, enerji tasarrufu modlarına ayarlanabilir ve konut sakinleri ile esnafı teknik durum hakkında bilgilendirebilirler.

Kullanıcılar ve iş ortakları için Viessmann uygulamaları

Oda sıcaklığının termostatik radyatör vanasından ayarlanması gereken günler geride kaldı. Viessmann uygulamalarıyla, ister evdeki bir sistem isterse daha karmaşık bir sistem olsun, tüm ısıtma sistemi mevcut konumdan bağımsız olarak kontrol edilebilir. ViCare gibi uygulamalardan faydalanabilecek olanlar sadece sistem sahipleri değil. Viessmann, iş ortakları için günlük işleri kolaylaştıran akıllı uygulamalar da geliştirmiştir. Örneğin ViGuide uygulaması, belirli parametrelerin uzaktan bakımının yapılmasına ve ayarlanmasına olanak tanıyarak sahada zaman alan randevulara olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

Bir sistemi bağlamak için temel, entegre WLAN arayüzü "Connectivity Inside "dır. Bu, WLAN bağlantısı olmadan da uygulama üzerinden kontrol sağlar. Arayüz, fabrikadan çıktıklarında tüm yeni cihazlara zaten dahil edilmiştir. Eski sistemler için bir geliştirme mümkündür. Bunlar 2004 üretim yılından itibaren Vitoconnect iletişim modülü üzerinden bağlanabilir.

Enerji Yönetimi ile daha fazla verimlilik

Viessmann Enerji Yönetimi, evdeki enerji akışlarını gerçek zamanlı olarak izlemenizi sağlar. Bu, elektrik ve termal-elektrik enerji sistemlerinin sahiplerinin kendi elektrik üretim ve tüketimlerini takip edebilecekleri anlamına gelir. Bu, optimize edilmiş çalışma potansiyelinin daha kolay keşfedilmesini ve kullanılmasını sağlar. Enerji Yönetimi, Viessmann ViCare uygulaması aracılığıyla kullanılabilir. Uygulama, kullanıcıya mevcut kendi kendine yeterlilik ve kendi kendine tüketim ve enerji sisteminin ne kadarCO2 ürettiği ve tasarruf ettiği gibi bilgileri gösterir.

Viessmann One Base

One Base, tüm Viessmann sistemlerinin ve Akıllı Ev çözümlerinin tek bir iklim ve enerji çözümü oluşturmak için sorunsuz bir şekilde bağlanmasını sağlar. Ek ürünler, dijital Viessmann hizmetleri veya yükseltmelerin entegre edilmesi gibi daha sonraki genişletmeler de sorunsuz bir şekilde mümkündür. Bu, One Base'i özellikle geleceğe dönük ve kullanışlı hale getirir. ViCare uygulaması aracılığıyla kontrol kolaydır. Amazon Alexa gibi sesli asistanlar da kullanılabilir.

Akıllı Ev Geliştiricileri için Çözümler

Viessmann API (Uygulama Programlama Arayüzü), farklı sektörlerden son kullanıcıların ve işletmelerin kendi akıllı ev çözümlerini geliştirmek veya 3. taraf uygulamalara entegre etmek için çok çeşitli Viessmann ısıtma sistemi verilerine erişmelerini sağlar.

API'miz ile geliştiriciler, geleceğin yaşam alanlarını yaratmaya yardımcı olurken konfor ve refahlarını artıran çözümler oluşturabilirler. Bu verileri müşterilerimizin ve ortaklarımızın kullanımına sunmak, Viessmann'ın "birlikte yaratma" sloganını güçlendiriyor.