Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Viessmann'ın Entegre Çözüm Yelpazesi

Uzman danışmanlığı talep edin

Dijitalleşme ve enerji dönüşümü Viessmann için de bir zorluk teşkil ediyor. Ancak bunlar aynı zamanda 100 yılı aşkın şirket tarihimizdeki en büyük fırsatlardır. Kesin olan bir şey varsa o da ortaklarımızla birlikte bu fırsatlardan en iyi şekilde yararlanacağımızdır. Bu amaçla şirketimizi kapsamlı bir stratejik yeniden düzenlemeye tabi tuttuk. En belirleyici değişiklik: Viessmann, salt bir ısıtma teknolojisi üreticisinden, bina içinde ve dışında tüm yaşam alanları için bir çözüm sağlayıcıya dönüştü.

"Gelecek nesiller için yaşam alanları yaratıyoruz." Bu slogan, gelecek nesillerin yaşam alanları için sorumluluk aldığımız anlamına geliyor - konforlu evlere sahip olmak; topluluklarda ve şehirlerde birlikte yaşamak ve gezegenimizi korumak.  Öncelikle bu, bir şirket olarak değerlerimizi nasıl gördüğümüzle uyumlu. Diğer yandan, dijitalleşme ve enerji dönüşümü ile başa çıkmak için zorlayıcı bir gerekliliktir.

Viessmann'ın entegre çözüm yelpazesi; ürünler, dijital hizmetler ve tüm eklentilerden oluşan kusursuz kombinasyonumuzla bu yeni bakış açısının temelini oluşturuyor. Ancak en önemlisi, çözümlerimiz Viessmann'ın geçmişini ve geleceğini net bir yapı içinde birleştiriyor.

Viessmann'ın entegre çözüm yelpazesi

* ViShare Enerji Topluluğu'nun işletmecisi ve sözleşme ortağı, Viessmann'ın bir iştiraki olan Energy Market Solutions GmbH (EMS) şirketidir.

Ürünler ve sistemler

Bu yeni teklif, sektörümüzdeki en geniş ürün ve sistem yelpazesi üzerine kurulmuştur. Isı, enerji, havalandırma - bugün Viessmann, kullanışlı ve enerji verimli evler yaratmak için tüm enerji kaynaklarından ve teknolojilerinden yararlanıyor. Klasik yakma teknolojisinden birleşik ısı ve güç üretimine ve güneş enerjisi kullanımına kadar. Bu bizim yapmaya alışkın olduğumuz şey. On yıllardır başarılı olduğumuz yer burası. Önümüzdeki yıllarda da çözüm portföyümüzü genişletmeye devam edeceğiz.

Dünyadaki iklim değişikliği ve hava kirliliği seviyesine bakarsak, soğutma ve hava temizlemenin dünyanın dört bir yanındaki yaşam alanlarında giderek daha önemli, hatta bazı durumlarda hayati hale geldiğini görürüz. Bunun için de verimli soğutma ve mekanik havalandırma sistemleri şeklinde çözümler geliştirdik ve bunları başarıyla pazara sunduk.

Ürünler ve sistemler bizim kökenimizdir. Ancak önümüzdeki yıllarda kullanım şekillerini önemli ölçüde değiştirecek ve daha da geliştirecek olan şey ağ oluşturma. Her Viessmann cihazı yükseltilebilir olacak ve bu nedenle hizmet ömrü boyunca bina sakinlerinin ihtiyaçlarına daha iyi uyum sağlayacak ve konfor ve iklim korumasında yeni standartlar belirleyecektir.

Video: Enerji yönetimine yeni bir yaklaşım

Bağlantı ve platformlar

Bunun için ön koşul internet bağlantısıdır. Entegre çözüm yelpazemizde, doğru platformlar ve bağlantı bunu mümkün kılmaktadır. Vitoconnect ve Vitocontrol sistem kontrol ekipmanlarının yanı sıra wibutler platform hizmeti de buna dahildir. Bu, evdeki tüm yaygın kablosuz standartlarla uyumludur ve bu nedenle yalnızca Viessmann cihazlarını birbirine bağlamakla kalmaz, aynı zamanda tüm ek akıllı ev ürünlerini de birbirine bağlar. wibutler sayesinde, 100 yılı aşkın bir geçmişe sahip olan kanıtlanmış Viessmann teknolojimiz dijital bir ekosistemin parçası haline geliyor. Bu, ortaklarımızı ve müşterilerimizi yaşam alanları için yeni çözümlerle sürekli destekleyeceğimiz fırsatlarla dolu bir dünya.

Dijital hizmetler

Dijital hizmetler, ürün ve platform yelpazesini tamamlar. Kullanıcıları sistemlerini kontrol etmede, ticari ortakları ise devreye alma ve servis işlemlerinde destekler. Örneğin ViCare uygulaması, her sistem sahibinin ideal oda iklimini akıllı telefon aracılığıyla rahatça ayarlamasına olanak tanır. ViGuide, ticari ortaklar için çevrimiçi destek sağlamak ve basit, hızlı ve güvenli devreye alma sağlamak için tasarlanmıştır.

Katma değerli hizmetler

Son olarak, piyasada başarısı kanıtlanmış çeşitli katma değerli hizmetler geliştirdik. Örneğin Viessmann Wärme, ısıtma sistemi kiralama hizmetimizdir - bir kazan satın almak zorunda kalmadan üstün ısıtma konforunun keyfini çıkarmak isteyenler için idealdir. Sunduğumuz bir diğer hizmet ise dijital FörderProfi sübvansiyon hizmetimizdir. Bu hizmet, devlet sübvansiyon programlarını bulma ve bunlara başvurma işlemlerini kolaylaştırıyor. ViShare Enerji Topluluğu ucuz %100 yeşil elektriğe erişim sağlamaktadır. Elektrik tarifeleri, ViShare Enerji Topluluğu'nun sözleşme ortağı ve bir Viessmann iştiraki olan Energy Market Solutions GmbH (EMS) tarafından belirlenmektedir. Sabit oranlar, karmaşık bir enerji sistemi içindeki bağlantıları basitleştirir ve evinizde kendi enerji dönüşümünüze yatırım yapmanızı kolaylaştırır. Viessmann ısıtma hesaplayıcısının yardımıyla, ticari ortaklar web sitelerinde potansiyel alıcılar için otomatik olarak bir fiyat teklifi oluşturabilir. Bir diğer önemli hizmetimiz de ViBooks çevrimiçi veritabanımızdır. İşletme, servis ve kurulum talimatları gibi tüm önemli belgeler burada PDF dosyaları olarak saklanır. Tüm bu dijital hizmetler Viessmann'ın entegre çözüm yelpazesinin vazgeçilmez bir parçasıdır.

Burada açıklanan entegre çözüm yelpazemiz, gelecekte nelerin mümkün olacağının yalnızca küçük bir örneğidir. Önümüzdeki yıllarda, birçok büyük beyin ürün yelpazemize daha da fazla yeni çözüm eklememize yardımcı olacaktır. Buna her şeyden önce kullanıcılar dahil olacak. Ne de olsa en yetkin ortak geliştiriciler, çözümü ileride gerçekten kullanacak olanlardır. Ancak hepsinden önemlisi, ticaretteki ortaklarımızı da içeriyor. Hem yeni nesil gaz yoğuşmalı kazanlarımızın hem de yeni V+ iş ortağı programımızın geliştirilmesine önemli katkılarda bulundular.

Ve bunu, gelecek nesiller için yaşam alanlarının ortakları ve ortak yaratıcıları olarak yaptılar.