Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Viessmann ısıtma sisteminin uygulamalarla kontrolü

Ücretsiz danışmanlık talep edin

Isıtma ve uygulama - Viessmann uygulamaları ile ısıtma sisteminizi internet üzerinden rahat ve güvenli bir şekilde kontrol edebilirsiniz

Bir ısıtma sistemi, termostatı çevirerek geleneksel şekilde veya internet üzerinden rahatça kontrol edilebilir. Uygulama ayrıca onaylı bir ısıtma yüklenicisi tarafından uzaktan bakım yapılmasını da sağlar. Bu, akıllı Viessmann uygulamaları, bir internet arayüzü ve akıllı telefon veya tablet gibi web özellikli bir cihaz ile mümkün olmaktadır.

ViCare uygulaması ve Vitodens 333-F üzerinden kontrol için ViCare termostatik radyatör vanaları

Sistem sahipleri için Viessmann uygulamaları

Sistem sahipleri için kullanım kolaylığı genellikle en önemli önceliktir. Güvenlik ve tasarruf potansiyeli faktörleri de dikkate alınmalıdır. ViCare ve Vitotrol ısıtma kontrol uygulamaları ile Viessmann, sistem operatörlerinin en önemli ihtiyaçlarını karşılamak için iki uygulama geliştirmiştir. Yerden ısıtma sistemi sahipleri için Vitofloor yerden ısıtma uygulaması, ısıtma bölgelerini rahat ve sezgisel bir şekilde kontrol etmek için en uygun çözümdür. Viessmann Building Energy Economy Check ise sistem sahiplerine ve ilgili taraflara ısıtma sistemlerinin modernizasyonuna ilişkin sorulara net yanıtlar veriyor.

Isıtma sisteminizi Viessmann uygulamalarına nasıl bağlayabilirsiniz?

Isıtmanızı rahat ve güvenli bir şekilde kontrol edebilmeniz için internet ile bir arayüz gereklidir. Kullanılan Viessmann uygulamasına bağlı olarak, bu Vitoconnect veya Vitocom 100 olabilir. Her iki cihaz da kombi ve uygulama arasında bir bağlantı kurar. Bu cihaz sayesinde kombiniz sadece uygulama üzerinden kontrol edilmekle kalmaz. Ayrıca yetkili bir ısıtma yüklenicisi tarafından uzaktan bakım da yapılabilir.

Vitoconnect internet arayüzü, ısıtma sisteminizi ViCare uygulamasına bağlar

Vitoconnect, müstakil evler ve iki aileli evlerdeki ısıtma sistemleri için ViCare uygulaması ile birlikte kullanılırken Vitocom 100, Vitotrol uygulaması ile birlikte ticari uygulamalar gibi daha karmaşık sistemlerde kullanılır.

Connectivity Inside (entegre WiFi arayüzü) özelliğine sahip tüm ürünler için Vitoconnect gerekli değildir.

ViCare uygulaması - uygulama üzerinden ısıtma kontrolü

Isıtma sistemini uygulama üzerinden kontrol edin: ViCare uygulaması, ısıtma sistemlerini internet üzerinden çalıştırmak için yeni olanaklar sunar. ViCare uygulamasının grafik arayüzünün tasarımı bilinçli olarak basit tutulmuştur. Sonuç: tamamen sezgisel ısıtma sistemi kullanımı.

Sistem bir ısıtma devresini kontrol etmek için tasarlanmıştır. İstediğiniz oda sıcaklığını kaydırarak seçebilir ve ekrana bir dokunuşla standart ve parti modu ("Genişletilmiş ısıtma") arasında geçiş yapabilirsiniz. Evden çıkarken ("Dışarıda"), ısıtma sistemi sıcaklığını düşürmek ve enerji tasarrufu yapmak için sadece bir komut yeterlidir.

Her gün için farklı anahtarlama zamanları programlamak isteyen herkes asistan fonksiyonunu takdir edecektir. Başlangıç ekranındaki ayrı bir düğme de enerji tasarrufu için çok sayıda ipucu gösterir.

ViCare uygulamasını indirin

iOS ve Android için kullanılabilir.

Teknik Konuşma: Isıtma sistemiyle konuşmak mı?

Sunucu Carsten ve Stephan Rudlof ile Tech Talk, uygulama üzerinden ısıtma sistemi kontrolünün yeni bir biçimini inceliyor.

Vitotrol uygulamasını indirin

iOS ve Android için kullanılabilir.

Vitofloor uygulamasını indirin

iOS ve Android için kullanılabilir.

ViBooks uygulaması

Bir ürün broşürünü PDF olarak indirmek mi istiyorsunuz, yoksa Viessmann ısıtma sisteminizin kullanım kılavuzunu mu kaybettiniz? ViBooks çevrimiçi veritabanımız ile ihtiyacınız olan belgeler hızlı bir şekilde elinizin altında.

ViBooks uygulamasını indirin

iOS ve Android için kullanılabilir.

Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü uygulaması

iOS ve Android için kullanılabilir.

Viessmann ticari ortakları için uygulamalar

Viessmann, ticari ortakları için günlük işleri kolaylaştıran ve müşteri gereksinimlerini karşılamalarına olanak tanıyan bir dizi kullanışlı ısıtma uygulaması sunuyor. Örneğin ViGuide uygulaması, ısıtma sistemlerinin uzaktan izlenmesine ve bakımına olanak tanır. Sistem sahipleri daha yüksek operasyonel güvenilirlikten faydalanırken, ticari ortaklar da bakımını üstlendikleri ısıtma sistemleri hakkında her zaman çevrimiçi bir genel bakışa sahip oluyor.

Yedek parça uygulaması, yedek parçaların hızlı bir şekilde tanımlanması ve sipariş edilmesi için geliştirilmiştir. Ayrıca, ilgili bireysel ve yedek parçaların fiyatı ve kullanımı gibi en önemli bilgilere doğrudan erişim sağlar. Ticari ortaklar için bir başka hizmet de Akademi uygulamasıdır. Bu uygulama Viessmann Academy'nin hizmet yelpazesi hakkında bilgi verir ve hareket halindeyken kullanabileceğiniz çeşitli e-öğrenme teklifleri içerir.

Aşağıda mevcut tüm uygulamalar hakkında bilgi verilmektedir. Bu uygulamanın tüm işlevlerinden yararlanmak için erişim/login bilgileri gereklidir. Bunlar elinizde yoksa veya henüz almadıysanız, Viessmann irtibat kişinizle veya size en yakın Viessmann şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. Danışmanlarımız size yardımcı olmaktan mutluluk duyacaktır.

ViGuide - anlaşılır dijital müşteri hizmetleri

Müşteri hizmetlerinize paha biçilmez bir ekstra ekleyin: görünmez operasyonel güvenilirlik. Viessmann'ın ViGuide uygulaması ile müşterilerinizin cihazlarındaki önemli değişikliklerden anında haberdar olursunuz. Bir arıza durumunda, hızlı bir şekilde müdahale edebilir ve müşteri fark etmeden sorunu uzaktan giderebilirsiniz. Uygulama ayrıca başka bir müşteri sizden cihazına bakmanızı istediğinde de sizi bilgilendirir.

Uygulama açık bir şekilde yapılandırılmıştır ve hem ısıtma eğrisi hem de sıcaklık yöneticileri gibi önemli parametreleri içerir. Bunların yardımıyla, önemli ayarlamaları uzaktan yapabilir ve kendinizi gereksiz yolculuklardan kurtarabilirsiniz.

ViGuide uygulamasını indirin

iOS ve Android için kullanılabilir.

Yedek parça uygulamasını indirin

iOS, Android ve Windows Phone için kullanılabilir*

* Windows Phone 8 sürümü (Windows Phone)

ViBooks belge arama

ViBooks merkezi bir belge arama işlevi görür ve şu anda aşağıdaki türler de dahil olmak üzere 30.000'den fazla belgeye erişim sunar:

  • Teknik kılavuzlar/veri sayfaları
  • Fiyat listeleri/fiyat sayfaları
  • Kurulum/servis talimatları
  • Vitoset belgeleri
  • Pazarlama belgeleri
  • ve çok daha fazlası

Kullanıcı seviyeleri (oturum açma) farklı belge türlerine erişimi kontrol eder.

ViBooks uygulamasını indirin

iOS ve Android için kullanılabilir.

Ticaret ortakları için Building Energy Economy Check

Viessmann Bina Enerji Tasarrufu Kontrolü, ticari ortaklara müşterilerine daha da kapsamlı tavsiyeler sunmaları için araçlar sağlar. Sadece birkaç adımda, müşterilerine bir ısıtma modernizasyon projesinin kendilerine ne ölçüde fayda sağlayabileceğini gösterebilirler. Gerekli sonuca ulaşmak için sadece birkaç bilginin bir PC veya tablete girilmesi gerekiyor. Kullanıcılar önceden ısıtma sistemini ya da binanın enerji boyutlarını hesaplamalarının merkezine koyma seçeneğine sahiptir. Her ikisinin bir kombinasyonu da mümkündür.

Bir ısıtma sisteminin modernizasyonuna yönelik sistemleri ve maliyetleri belirlemek için Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü açıkça ortaya konmuş ayrıntılar sunar. TÜV tarafından test edilmiş ve onaylanmış hesaplama çekirdeğine sahip program, bina parametrelerinin ayrıntılı girişi için kapsamlı seçeneklere sahiptir.

Dört adede kadar ısı jeneratörüne sahip sistemler simüle edilebilir ve farklı versiyonlar karşılaştırılabilir. Bu uygulama çevrimiçi ve çevrimdışı sürüm olarak mevcuttur. Bir kez girilen projeler kaydedilebilir ve yeniden yüklenebilir. Son olarak, şirket detayları (örneğin çıktılar üzerindeki logolar) tanınmaya yardımcı olmak için bağlanabilir.

Yararlı bağlantılar
Yararlı bağlantılar