Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Uygun Viessmann ürünlerini hızlı ve kolay bir şekilde bulun

Ürün bulucuyu başlatın
Fotoğraf: © goodluz / Shutterstock.com

Viessmann 100 yılı aşkın süredir yenilikçi ısıtma teknolojisini temsil etmektedir. Teknik ilerleme her zaman DNA'mızın ayrılmaz bir parçası olmuştur. Ürün yelpazemizin değişim şekli de bunu göstermektedir. Bir zamanlar gazlı ve yağlı ısıtma sistemleri gibi geleneksel ısı üreticilerine odaklanırken, bugün ısıtma, soğutma, havalandırma ve enerji üretimi için verimli sistem çözümlerine odaklanıyoruz. İklim zorluklarının üstesinden gelmek için yenilenebilir enerjinin artan önemi de bu gelişmede önemli bir rol oynamaktadır. Bir üretici olarak sorumluluklarımızın bilincindeyiz. Bu nedenle yeni Viessmann ürünlerini geliştirirken yenilenebilir enerji kaynaklarına her zamankinden daha fazla odaklanıyoruz. Ürün bulucu ile, büyüyen ürün yelpazesinde gezinmeniz ve ihtiyaçlarınıza göre uyarlanmış bir sistemi daha hızlı bulmanız için bir araç sunuyoruz.

Yeni bir sistem için birkaç adım

Yeni bir bina için komple çözüm veya mevcut bir ısıtma sistemine ekleme - bir sistem seçiminde birçok faktör rol oynar. Binanın yapısal koşulları ve enerji performansının yanı sıra enerji verimliliği, yatırım harcamaları ve işletme maliyetleri gibi hususlar da söz konusudur. Ürün bulucumuz tüm bunları dikkate alır. Bu araç size sadece birkaç adımda sizin için uygun olduğunu düşündüğümüz Viessmann ürünlerini gösterir. Kapsamlı ön teknik bilgi gerekli değildir. Daha sonra ürün önerilerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, hiçbir yükümlülük altına girmeden danışmanlık için doğrudan bir talep gönderebilirsiniz.

Daha basit olamazdı

  1. Birkaç soruya cevap verin
  2. Ürün önerileri alın
  3. Ücretsiz danışmanlık talep edin

Viessmann ürünleri - bireysel sistem çözümleri

Viessmann ürünleri - bireysel sistem çözümleri

Viessmann tüm ürünleri için yüksek kalite standartları belirler. Bu, ürünlerin en iyi şekilde eşleşmesini ve sistem çözümleri oluşturmak için birbirleriyle birleştirilebilmesini sağlamayı da içerir. Hangi uygulama alanının söz konusu olduğu önemli değildir. Viessmann ürün yelpazesi, konut binalarının yanı sıra ticaret ve sanayi için de çözümler sunmaktadır. Enerji verimli yeni binalar için sistemlerin yanı sıra, modernize edilmemiş mevcut binalar için de seçenekler bulunmaktadır. Dijital hizmetlerimiz, yüksek düzeyde işletim kolaylığının yanı sıra basit ve verimli enerji yönetimi sağlar. Bir bakışta Viessmann ürünleri:

Çevresel enerji ile ısıtma

Isı pompaları odaları ısıtmak ve soğutmak için havadan, topraktan veya sudan serbestçe elde edilebilen enerjiyi kullanır. Bu, enerji açısından verimli ve iklim dostudur - özellikle de işletim için gereken elektrik tesis bünyesindeki bir fotovoltaik sistemden geliyorsa.

Gaz ile ısıtma

Gelişmiş yoğuşma teknolojisi sayesinde, fosil yakıtlar olan doğal gaz ve LPG özellikle verimli bir şekilde kullanılır. Viessmann gazlı ısıtma sistemleri farklı gaz türlerine de otomatik olarak uyum sağlar. Hem biyogaz hem de hidrojen karışımları mümkündür.

Yağ ile ısıtma

Viessmann, fosil yakıtta depolanan enerjiyi verimli bir şekilde kullanmak için yoğuşma teknolojisine sahip ürünler de kullanmaktadır. Yeşil yakıtlarla çalışma ve yenilenebilir bir ısı jeneratörü ile kombinasyon gibi seçenekler, yağlı ısıtma sistemlerini geleceğe uygun hale getirir.

Çeşitli ısı jeneratörleri ile ısıtma

Hibrit bir ısıtma sisteminde, örneğin bir gaz kazanı ve bir ısı pompası gibi farklı ısı jeneratörleri birleştirilir. Seçilen odağa bağlı olarak, yenilikçi Viessmann kontrol ünitesi özellikle maliyet tasarrufu veya düşük emisyonlu çalışma sağlar.

Odun ile ısıtma

Yanma sırasında yalnızca ağaçların büyüme döneminde emdiği kadarCO2 salındığından, kütük ve peletlerle ısınma iklim açısından nötrdür. Katı yakıtlı kazanlar, özellikle yakıt bölgesel olarak temin ediliyorsa, sabit yakıt fiyatları avantajına da sahiptir.

Elektrik ile ısıtma

Elektrikli ısıtma sistemi merkezi olmayan ısıtma sağlar. Mevcut bir sistemi tamamlayabilir ve ihtiyaç duyulduğunda hızlı bir şekilde ısı sağlayabilirler. Çalışma elektriğinin fotovoltaiklerden elde edilmesi, bu sistemleri hem ucuz hem de iklim dostu hale getirir.

Isınırken enerji üretmek

Yakıt hücreleri kojenerasyon prensibini kullanır. Bu, kullanıcının kendi kendine yeterlilik derecesini artıran birleşik ısı ve güç üretimi anlamına gelir. Çalışma için gerekli olan hidrojeni üretmek için gereken tek şey bir gaz bağlantısıdır.

Güneş enerjisinden elektrik üretme

Çatının yönü doğruysa ve öz tüketim nispeten yüksekse, örneğin binada elektrik tabanlı bir ısıtma sistemi varsa, fotovoltaik bir sistem özellikle faydalıdır. Depolama üniteleri, güneş enerjisinin her zaman optimum düzeyde kullanılabilir olmasını sağlar.

Güneş enerjisinden ısı üretme

Güneş termal enerjisi ile üretilen enerji, kullanma suyu ısıtması veya merkezi ısıtma yedeklemesi için kullanılabilir. Solar termal sistemler mevcut ısıtma sistemlerini tamamlar ve hem enerji maliyetlerini hem deCO2 emisyonlarını azaltır.

Isıtma enerjisinin ve sıcak suyun depolanması

Viessmann su ısıtıcıları merkezi ve merkezi olmayan sıcak su tedarikini mümkün kılar. Boylerler ve elektrikli su ısıtıcıları talebe yönelik sıcak su tedariki sağlarken, tampon silindirler ısıtma sistemlerinin verimliliğini artırır.

Havalandırma ve enerji tasarrufu

Merkezi ve merkezi olmayan havalandırma sistemleri havadaki nemi azaltır ve böylece küf oluşumunu önler. Filtreler yüksek hava kalitesi sağlar. Viessmann ürünleri, emilen havadaki ısıyı geri kazanarak ısıtma sistemine de daha az iş yükler.

Viessmann ürünleri için hedefli arama ve danışmanlık

Fotoğraf: © LightField Studios / Shutterstock.com

Araştırmanızı zaten yaptıysanız ve hangi ısıtma sisteminin kişisel durumunuza uygun olduğunu biliyorsanız, ürün kataloğumuzu tavsiye ederiz. Burada, enerji kaynağı gibi belirli kriterlere göre filtreleme yapabilirsiniz. Daha sonra çeşitli Viessmann ürünlerinin sayfaları size teknik veriler, olası uygulama alanları ve işletim hakkında kapsamlı bilgi verecektir. Bireysel durumunuza göre planlama yapmak için, ticaretteki ortaklarımız sizin irtibat kişilerinizdir. Doğru Viessmann ürünlerini bulmak için sizinle birlikte çalışacak ve kurulumla ve gerekirse sistemin sonraki bakımıyla ilgileneceklerdir.

Isıtma ve enerji tasarrufu hakkında ipuçları

Viessmann ürünleri hakkında kapsamlı bilgilerin yanı sıra, size ısıtma ve enerji tasarrufu konusunda çok sayıda kılavuz da sunuyoruz. Burada ve başka yerlerde faydalı ipuçları bulabilirsiniz:

Eviniz için akıllı enerji çözümleri

Viessmann ürünleri bir sistem içinde çalışmak üzere tasarlanmıştır. Enerjiyi optimum şekilde kullanmak ve yüksek düzeyde rahatlık sağlamak için, enerji yönetimi için çeşitli akıllı teknolojiler sunuyoruz. Viessmann uygulamalarıyla, örneğin tüketimi ve oda iklimini takip edebilir ve ısıtma sisteminizi akıllı telefon veya sesli asistan aracılığıyla kontrol edebilirsiniz. GridBox, fotovoltaik sistem gibi elektrik bazlı bileşenlerin verimli enerji kullanımı için ideal koşullar yaratan bir ısı jeneratörüne bağlanmasını mümkün kılar. Çünkü tüketimi görselleştirme işlevinin yanı sıra çeşitli optimizasyon seçenekleri de mevcuttur.