Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Üretim Sistemi

Viessmann Üretim Sistemi (ViPS) bağlı olan tüm şirketler için bağlayıcı bir mevzuattır ve burada ürünlerin üretim proseslerinin nasıl tasarlandığı, uygulandığı, kontrol edildiği ve devamlı iyileştirildiği açıklanmaktadır.

Buna üretim organizasyonunun önemli hedefleri, prensipleri, yöntemleri ve enstrümanları dahildir - tüm bunlar devamlı iyileştirme ve senkronize prosesler temelinde gerçekleşir.

 

Üretim Prensipleri

Standartlaştırma / Görselleştirme / Düzen ve Temizlik

Dengeli bir proses yönetimi için tüm süreçlerin önceden tespit edilmiş bir şekilde yerine getirilmesini sağlıyoruz. Üretim süreçlerindeki sapmalar derhal tespit edilebilecek şekilde düzenlenmektedir. İsraf önlenmeli ve katma değer yükseltilmelidir.
 

Personel

Beceri / Eğitim / İş Güvenliği

Üretim prensiplerimizin yerine getirilebilmesi için elemanlarımızın yüksek seviyede beceri sahibi olmaları bir ön koşuldur. Sürekli eğitimler personelin memnuniyetini yükseltmektedir. Bunun için çok yönlü eğitim programları, dış eğitimlerin yanı sıra kendi akademimizde de sunulmaktadır.
 

Senkronize Prosesler

Müşteriye göre üretim / Çevrimsel üretim / Lojistik / KVP / Üretim kontrolü

Biz müşteri için gerekli olanı üretiyoruz. Bu sadece müşteri siparişleri için değil, bir müşteri-satıcı ilişkisi kapsamındaki dahili proseslerimiz için de geçerlidir.
 

Verimli Tesisler

Üretime hazır işletme malzemeleri

Ürünlerimizi pazara uygun fiyatlarda üretebilmemiz için, üretim tesislerimizi mümkün olan en yüksek verimde kullanmalı ve planlanmamış duraksamalardan kaçınmalıyız. Bunun için TPM bazında bir kullanıcı ve işletici tasarımı uyguladık.
 

Hatasız Ürünler ve Prosesler

Hata önleme / Hata geribildirimi / Hata giderme / Denetleme

Tüm çalışanların tutkusu ''kalite ön planda''. Ürünler ve prosesler için sıfır hata hedefine erişmek geçerlidir. Müşterilerimize sadece bu şekilde üstün kalitede çok değerli ürünler sunabiliriz.
 

Üretim Yönetimi

Shopfloor Yönetimi

Biz, katma değerin oluştuğu yerde değişim prosesinin nitelikli elemanlar tarafından korunmasını sağlıyoruz. Bu proses sürekli iyileştirme anlamına gelen ''Kaizen'' tarafından desteklenmektedir.

Yararlı bağlantılar
Yararlı bağlantılar