Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Güneş enerjisi ile gazlı ısıtma - verimli ve geleceğe dönük

Ücretsiz uzman danışmanlığı talep edin

Güneş enerjisi kullanımı, çevreye en duyarlı enerji dönüşümleri arasında yer almaktadır. Ayrıca devlet de bu tür sistemlere yatırım yapmaya başlamıştır. Sübvansiyon programları hakkında en son bilgiler için yerel ısıtma yüklenicinizle iletişime geçin veya bu web sitesindeki ürün bilgileri bölümüne bakın.

Enerji tasarrufu için güneşi kullanmak

Serbestçe kullanılabilen güneş enerjisi sayesinde, bugün güneş kolektörlerini hem merkezi ısıtma yedeklemesi hem de kullanma suyu ısıtması için kullanırsanız, bir solar termal sistemle müstakil veya iki aileli evlerde ısıtma maliyetlerinden yüzde 35'e kadar tasarruf edebilirsiniz. Sistem, kullanma suyu ısıtması için yıllık enerji talebinin yüzde 60'ına kadarını karşılayabilir.

Örnek: Modern müstakil ev

Isı, bir gaz yoğuşmalı kazan tarafından üretilir ve radyatörler veya yerden ısıtma ile iç mekana dağıtılır. Buna ek olarak, sıcak su ısıtması için yaklaşık 5 m² emici alana sahip bir güneş enerjisi sistemi kullanılmaktadır. Yaşam alanı yaklaşık 140 m²'dir.

Gazlı ısıtmayı solar termal ile birleştirmenin faydaları nelerdir?

Enerji dönüşümü alanında hiçbir şey yoğuşma teknolojisi kadar verimli değildir - %98'e varan enerji kullanımı sağlar.
Tüm yoğuşmalı kazanlar ve ısı eşanjörleri için yüksek alaşımlı paslanmaz çelik kullanılır. Bu, yüksek operasyonel güvenilirliği ve uzun bir hizmet ömrünü garanti eder.
Viessmann'ın yoğuşmalı kazanları biyogaz kullanımı için zaten hazırdır.

Güneş enerjisi

Güneş enerjisi ücretsiz olarak temin edilebilir.
Solar termal sistem fosil yakıtlardan daha fazla bağımsızlık sağlar.
Enerji, zararlı CO₂ emisyonları yaratmadan dönüştürülür.
Bir solar termal sistem, herhangi bir ısıtma sistemine mükemmel bir ektir: ilkbahar ve sonbaharda merkezi ısıtma yedeklemesinin yanı sıra kullanım suyu ısıtması için de kullanılabilir.
Tüm güneş kolektörleri, aşırı ısınma koruması sayesinde yüksek çalışma güvenilirliği için ThermProtect otomatik sıcaklığa bağlı kapatma ile donatılmıştır.

Mükemmel ısıtma konforu: Viessmann'dan gaz yoğuşmalı teknoloji

Vitodens 343-F gaz yoğuşmalı kombi

Lider teknolojiye güvenin: Viessmann'ın gelişmiş ve yüksek verimli gaz yoğuşmalı kazanları ısınmayı ve rahatlamayı kolaylaştırır.

Viessmann, yakıtı enerjiye dönüştürmede yüzde 98'e varan verimlilik seviyelerine ulaşan hem yer tipi hem de duvar tipi gaz yoğuşmalı kazanlar sunmaktadır. Duvara monte gaz yoğuşmalı kazanlar, kompakt boyutları ve sessiz çalışmaları nedeniyle yaşam alanının yakınına monte edilmek için mükemmel şekilde uygundur.

Paslanmaz çelik Inox-Radial ısı eşanjörü, MatriX gaz brülörü ile birlikte yüksek enerji verimliliği ve uzun vadede yüksek düzeyde ısıtma kolaylığı sağlar. Bu teknoloji aynı zamanda ısıtma faturalarını azaltır ve emisyonları en aza indirir. Otomatik Lambda Pro Control yanma kontrolörü sayesinde Viessmann gaz yoğuşmalı kazanlar, farklı gaz türleri ve biyogaz karışımları ile çalışabildikleri için gelecekteki standartları karşılayacak şekilde tasarlanmıştır. Sonuç olarak, geleceğe dönük ve uygun maliyetli bir çözümü temsil etmektedirler.