Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Gazlı ısıtma - güvenilir ve esnek kullanım

Ücretsiz danışmanlık talep edin

İster yeni bir yapı ister modernizasyon projesi için olsun, Viessmann ev sahibi tarafından kullanılan apartmanlar, müstakil evler ve büyük konut projeleri için gazlı ısıtma sistemleri, gazlı kazanlar ve gazlı hibrit ısıtma sistemleri sunmaktadır. En son teknolojilerin kullanılması, çok çeşitli ihtiyaçların karşılanabilmesini sağlarken, aynı zamanda doğal gaz veya LPG ile rahat bir ısıtma sunar.

Gaz kazanı ürün yelpazesine

Kompakt, çok yönlü ve verimli

Viessmann gazlı ısıtma sistemleri, son derece kompakt tasarımları ve yoğuşma teknolojisini kullanan yüksek verimli çalışmalarıyla dikkat çekmektedir. Gazlı ısıtmanın Almanya'da müstakil evlerde, iki aileli evlerde ve apartmanlarda (sistemlerin yüzde 49,3'ünü oluşturuyor) ve dairelerde (yüzde 48,2) en yaygın olarak kurulan ısıtma sistemi olması tesadüf değildir. Federal Enerji ve Su Yönetimi Birliği (BDEW) tarafından yürütülen "Wie heizt Deutschland 2019?" [Alman Isıtma Sistemi Araştırması 2019] çalışmasının sonuçlarına göre bu, burada kullanılan tüm ısı jeneratörlerinin yarısından biraz azının doğal gazla çalıştığı anlamına geliyor.

Özellikle müstakil evlerin, iki aileli evlerin ve küçük apartmanların sahipleri, Viessmann'ın konut sektöründe sunduğu geniş ürün portföyünden faydalanıyor. İster duvara monte gaz kazanı şeklinde kompakt bir yoğuşmalı cihaz ister solar endirekt serpantinli bir yer tipi gaz kazanı tercih etsinler: 80 kW'a kadar nominal ısıtma çıkışları ile Viessmann gazlı ısıtma sistemleri, ısıtma ve ısı taleplerini her zaman verimli ve güvenilir bir şekilde karşılayabilir.

Yoğuşmalı gaz kazanları hakkında ayrıntılı bilgi, yoğuşma teknolojili gazlı ısıtma bölümünde verilmiştir. 405-2000 kW güç aralığı için kanıtlanmış geleneksel ısıtma teknolojisi ile ilgilenenler, tüm önemli bilgileri düşük sıcaklıklı gaz kazanları bölümünde bulabilirler.

Yoğuşma teknolojisi ile çevreye özen gösterin

Tüm Viessmann gazlı ısıtma sistemleri, verimli yoğuşma teknolojisi için AB çapında gereklilikleri karşılamaktadır. Kullanılan enerjinin yüzde 98'e kadarı ısıya dönüştürülür. Böylesine rakipsiz yüksek verimlilik seviyeleriyle, yoğuşmalı gaz kazanı kullanan herkes iklimin ve çevrenin korunmasına olumlu bir katkıda bulunmaktadır. Karşılaştırma yapmak gerekirse, yoğuşma teknolojisine sahip olmayan çoğu ısıtma sistemi, örneğin düşük sıcaklıklı gaz kazanları, aynı koşullar altında yaklaşık yüzde 87 oranında verim sağlamaktadır. Yeni gaz adsorpsiyonlu ısıtma cihazı gibi yenilikçi teknoloji, geleneksel yoğuşmalı teknolojiye kıyasla gaz tüketimini yaklaşık yüzde 25 oranında azaltmaktadır. Bu, yakıt tasarrufu sağlar, emisyonları daha da azaltır ve bir gaz kazanı ile ısınmayı daha da verimli hale getirir.

Yüksek verimlilik

Yoğuşma teknolojisine sahip Viessmann gaz kazanları, kullanılan enerjinin yüzde 98'ine kadarını ısıya dönüştürür. Bunun nasıl gerçekleştiği ve hangi bileşenlerin rol oynadığı, gaz yoğuşma teknolojisinin işlevi ve faydaları bölümünde açıklanmaktadır.

Diyagram: Yoğuşmalı gaz kazanı nasıl çalışır?

Satın alma ipuçları ve gereksinimler

Bir gazlı ısıtma sisteminin çalışması için belirli koşulların karşılanması gerekir. Bunlar yerine getirildiğinde, sürekli olarak ekonomik bir çalışma sağlanır. Bu gereksinimler ve satın almadan önce nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında buradan bilgi edinin.

Hangi gazlı ısıtma sistemi benim için en iyisidir?

Ev sahiplerinin bir gazlı ısıtma sistemi satın almadan önce, mevcut model çeşitliliği ve sundukları avantajlar hakkında genel bir bilgi edinmeleri tavsiye edilir. Prensip olarak, yoğuşmalı kazanlar artık son teknoloji olarak kabul edilmektedir ve bu nedenle çok güvenilirdir. Ev sahiplerinin ısı ihtiyacı düşükse, genellikle teorik olarak bir duvar dolabına bile sığabilecek çok kompakt bir duvara monte cihazı tercih edebilirler. Sürekli yüksek seviyede kullanım suyu konforu sağlayan dahili yükleme silindirine sahip kombiler biraz daha geniştir. Ev sahipleri başlangıçtan itibaren güneş enerjisi kullanmayı planlıyorsa, entegre güneş enerjisi yükleme silindirine sahip gaz yoğuşmalı kazanlar en iyi seçimdir.

Büyük binalar ve endüstriyel tesisler söz konusu olduğunda, daha yüksek çıkış aralığındaki gaz kazanları dikkate alınmaya değerdir. İsteğe bağlı olarak yoğuşma teknolojisini kullanırlar ve kaskad fonksiyonları sayesinde 2000 kW'a kadar nominal ısıtma çıkışlarına ulaşabilirler.

Her türlü ısıtma sistemi modernizasyon projesinin ilk adımı uzman danışmanlığıdır

Yeni bir gazlı ısıtma sisteminin uzun vadede maliyet tasarrufu sağlaması ve güvenilir olması için ısı talebini karşılaması gerekir. Bu en iyi şekilde bir profesyonelin yardımıyla belirlenir.

Sübvansiyonlu bir gazlı ısıtma sistemi satın almak

Gazlı ısıtma sistemini tercih eden ev sahipleri yenilenebilir enerjileri kullanmayı da düşünmelidir. Çünkü bir gaz yoğuşmalı kazanın bir güneş enerjisi sistemi, ısı pompası veya odun ısıtması ile kombinasyonu devlet tarafından çok cazip teşviklerle desteklenmektedir. Hatta Federal Ekonomi ve İhracat Kontrol Dairesi (BAFA), Enerji Verimli Binalar için Federal Fon (BEG) aracılığıyla gazlı hibrit ısıtma sistemlerinin uygun maliyetlerinin yüzde 30'una kadarını karşılamaktadır. Gazlı ısıtma sistemi gelecekte yenilenebilir enerjilerin entegrasyonu için hazırlanmışsa, sübvansiyon oranı yüzde 25'e kadar çıkmaktadır. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgi, gaz yoğuşmalı teknoloji için sübvansiyonlar bölümünde de bulunabilir.

Bir gazlı ısıtma sistemi satın almakla ilgili daha fazla tavsiyeyi heizung.de gazlı ısıtma kılavuzunda bulabilirsiniz.

Basit ve kullanışlı: Gazlı ısıtma sistemi kiralama

Gazlı ısıtma sisteminizi alternatif bir seçenek olarak kiralayabileceğinizi biliyor muydunuz? Sıfır satın alma maliyeti ve 15 yıla kadar her şey dahil garanti - üstelik sübvansiyondan da yararlanıyorsunuz. Daha fazla bilgi edinmek için Viessmann Wäärme web sitesine gidin.

Vitodens 343-F - gaz yoğuşmalı depolu kombi, güneş enerjili dolaylı bataryalı entegre 170 litrelik paslanmaz çelik DHW tüpü.

Gaz yoğuşmalı ısıtma sisteminin çalıştırılması için gereklilikler

Gazlı ısıtma sistemi satın almak isteyenlerin de teknoloji konusunda önceden karar vermeleri gerekir. Konvansiyonel kazanlar artık konut sektöründe sadece istisnai durumlarda kullanılabiliyor. Yoğuşma teknolojisini kullanan gazlı ısıtma sistemleri son teknoloji olarak kabul edilmektedir. Bunlar, bir yakıtın enerji içeriğinin neredeyse tamamını ısıya dönüştürebildikleri için yüksek verimlilikleriyle dikkat çekmektedir. Bu teknolojinin ne anlama geldiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için gaz yoğuşmalı kazanların nasıl çalıştığına ilişkin bölüme göz atın. Bununla birlikte, bir gaz yoğuşmalı ısıtma sistemini çalıştırmak için bazı gereksinimlerin karşılanması gerekir.

Gazlı ısıtmanın avantajlarından biri de sistem sahiplerinin yakıtı depolamak zorunda olmamasıdır. Doğal gaz genellikle doğrudan gaz bağlantı vanasından sağlanır ve böylece son derece yüksek bir işletim kolaylığı sağlar. Ya da en azından çoğu durumda bu böyledir. 500.000 kilometrenin üzerinde uzunluğa sahip Alman gaz dağıtım şebekesi, Almanya'daki çoğu konut ve apartmana doğal gaz tedarik edebilecek kapasitededir. Buna rağmen tüm haneleri bağlamak mümkün değildir. Özellikle kırsal bölgelerde gaz hatlarının döşenmesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle, bir gazlı ısıtma sistemi satın almak isteyen herkes önceden yerel gaz tedarik şirketiyle iletişime geçmelidir.

Gazlı ısıtma sistemi doğal gaz yerine sıvı gazla çalışıyorsa yerel gaz şebekesine bağlantı gerekli değildir. Bunlar basınç altında, bazen çok yüksek basınç altında sıvılaştırılmış gazlardır. En iyi bilinen sıvı gaz türleri bütan ve propan gazlarının yanı sıra LPG (sıvılaştırılmış petrol gazı) ve LNG gazıdır (sıvılaştırılmış doğal gaz). Doğal gaza kıyasla sıvı gaz daha yüksek enerji içeriğine sahiptir. Bu, bir gaz kazanının aynı miktarda ısı üretmek için daha az yakıta ihtiyaç duyduğu anlamına gelir. Sıvı gazla çalışan bir gazlı ısıtma sistemi satın almak istiyorsanız, yakıtı depolamak için bir tanka ihtiyacınız olacaktır. Bu tank yer üstüne yerleştirilebilir ya da yer altına gömülebilir. Yeraltı tanklarının satın alınması daha pahalıdır ve TÜÜV tarafından izlenmesi gerekir.

Yoğuşma teknolojisinin anahtarı yoğuşma ısısının kullanılmasıdır. Bu, yanma gazları soğuduğunda ve su buharı gizli ısıyı serbest bıraktığında geri kazanılır. Yoğuşmanın gerçekleşebilmesi için sistem akış sıcaklıklarının mümkün olduğunca düşük olması gerekir. Spesifik olarak bu, radyatörlerden kazana geri akan ısıtma suyunun mümkün olduğunca soğuk olması gerektiği anlamına gelir. Sıcak baca gazlarının yoğuşmasını sağlamanın tek yolu budur. Yerden ısıtma sistemleri ve geniş alanlı radyatörler bu çalışma modu için özellikle uygundur.

Sıcak baca gazlarının bazı bileşenleri asidiktir ve uzun vadede bacaya zarar verebilir. Ev sahiplerinin yoğuşma teknolojisine sahip bir gazlı ısıtma sistemi satın almadan önce, bununla kullanım için onaylanmış uygun bir baca sistemi düşünmeleri gerekir.

Bir gaz yoğuşmalı kazanın çalıştırılması yoğuşma suyu oluşturur. Bunu gidermek için yoğuşma suyu tahliye borusuna bir tahliye takılmalıdır. Hafif asidik yoğuşma suyu herhangi bir sorun olmaksızın normal kamusal kanalizasyon sistemine boşaltılabilir. Sadece 100 kW üzerinde nominal ısıtma gücüne sahip büyük gaz yoğuşmalı kazanlarda yoğuşma suyunun boşaltılmadan önce nötralize edilmesi gerekir. Burada belirleyici faktör yoğuşma suyunun pH değeridir. Alman Su, Atıksu ve Atık Birliği'nin (DWA) "DWA-A 251" Uygulama Kuralları genellikle bir kılavuz olarak kullanılabilir. Bununla ilgili ayrıntılı bir açıklamayı yakıt olarak gaz bölümünde bulabilirsiniz.

Bir gaz yoğuşmalı ısıtma sistemi için gerekli olan baca gazı sistemi bileşenleri

Gazlı ısıtma sistemini modernize etmenin faydaları

Hala eski teknolojiyi kullanan ve sadece ekonomik değil ekolojik açıdan da yük olan sayısız gazlı ısıtma sistemi kullanılmaktadır. Ev sahipleri eski gazlı ısıtma sistemlerini modernize ederek birçok açıdan fayda sağlayabilirler. Ancak sürecin sorunsuz işlemesi için dikkat edilmesi gereken birkaç nokta vardır. Teşvikler ve modernizasyonla ilgili özel hususlar hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

Bir gaz yoğuşmalı kombi seçerek, ev sahipleri kaynakları korumak ve çevre üzerindeki yükü azaltmak için aktif olarak üzerlerine düşeni yapmış olurlar. Bir adım daha ileri giderek ve biyogaz kullanarak, çevresel kimliklerini daha da geliştirebilirler. Teknik olarak, Viessmann'ın bir gaz yoğuşmalı kazanı ile bu geçişi yapmak sorun değildir. Lambda Pro Control yanma kontrolörü sayesinde, gaz yoğuşmalı kazanlar biyogaz karışımları da dahil olmak üzere farklı gaz türlerine otomatik olarak uyum sağlar. Doğal gaz, biyogaz ve sıvı gazın yanı sıra Vitodens ürünleri, yüzde 20'ye kadar hidrojen içeren doğal gaz/hidrojen karışımları için de uygundur. Buna göre, gaz kalitesi ne olursa olsun her zaman mümkün olan en yüksek miktarda enerjiyi ısıya dönüştürürler.

Eski gazlı ısıtma sistemlerinin modernize edilmesi lehine bir başka argüman da bunların güneş enerjisi ile birleştirilebilmesidir. Her yeni gazlı ısıtma sistemi, serbest güneş enerjisini kullanmak için güneş kolektörleri ile birleştirilebilir ve birleştirilmelidir. Viessmann gaz kazanları, solar termal sisteme bağlantı için hazırlanmıştır. Sadece birkaç basit adımda mono moddan çift moda geçirilebilirler. Böylece solar termal sistem tüm kullanım suyunu sağlayabilir ve ısıtma sistemi için bir yedek olarak hizmet verebilir. Viessmann sistem tasarımı, kullanışlı kontrol ünitesine kadar tüm bileşenlerin birlikte mükemmel bir şekilde çalışmasını garanti eder - hatta internet üzerinden, isteyebileceğiniz her şeyi yapan bir uygulama kullanarak.

Gazlı ısıtma sistemleri ısı pompaları ile kombine edilebilir

Çift modlu çalışma için, bir gaz kazanı sadece bir solar termal sistemle değil, aynı zamanda bir ısı pompasıyla da birleştirilebilir. İkinci durumda, ısı pompası sadece sıcak su sağlamakla kalmaz, aynı zamanda odaları da ısıtır. Gaz kazanı yoğun yükler sırasında devreye girer. Sistem sahipleri böylece evlerini son derece verimli ve temiz bir şekilde ısıtırken kaynakları da koruyabilmektedir. Son olarak, kazanın yoğuşma teknolojisi kullanması koşuluyla, devlet bu tür kombinasyonları cazip sübvansiyonlarla desteklemektedir. Eski bir binada bu şekilde akıllıca desteklenmiş bir gazlı ısıtma sistemi optimum ekonomik performans sağlayacaktır.

Sorunsuz kurulum

Çoğu bağlantı doğrudan evin içine yapıldığından, bir gazlı ısıtma sisteminin kurulumu oldukça basittir. Ev sahipleri bu tür bir ısıtma sistemini tercih ettiklerinde, bir kazan neredeyse her yere monte edilebilir. Duvara monte edilen kompakt gaz yoğuşmalı kazanlar yerden tasarruf sağlar ve bir hizmet odasına veya bodruma hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Kompakt yer tipi cihazlar tavan arasına veya yardımcı odalara monte edilebilirken, ev sahipleri de gaz yoğuşmalı cihazları yaşam alanlarına kolayca asabilir. Mutfak dolabına sığan gaz yoğuşmalı kazanlar bile vardır.

Depo odası gerekmez

Bağlantı doğrudan evin içinde olduğundan, ev sahiplerinin bir gazlı ısıtma sistemini çalıştırmak için bir depo odasına veya yakıt tankına ihtiyacı yoktur. Sadece doğal gaz yerine sıvı gaz kullanıyorlarsa bir depo gereklidir. Bu örneğin bahçeye kurulabilir. Mevcut bir baca her zaman gereklidir. Tavan arasına monte ederken veya kurarken, yaklaşık on santimetrelik küçük bir çapa sahip yanmaz bir çatı çıkışı yeterlidir. Bir baca mevcutsa, baca borusu çatıdan da geçirilebilir. Gazlı ısıtma sistemi yoğuşma teknolojisi kullanıyorsa, baca borularının belirli gereksinimleri karşılaması gerekir.

Daha fazla neden

SebepAçıklama
Zorunlu değiştirme

Alman Binalarda Enerji Yasası (GEG), 1991 yılından önce kurulan kazanların değiştirilmesini gerektirmektedir. Bunlar artık 30 yaşın üzerindedir ve gereksiz miktarda enerji tüketmektedir. Ancak, zorunlu değişim sadece sabit sıcaklık kazanları için geçerlidir.

Değer artışı

Gazlı ısıtma sistemini modernize etmenin bir diğer nedeni de mülkün değerini artırmaktır. Yeni ve güvenilir bir gaz kazanı, bir mülkün, özellikle de kiralık daire olarak kullanılmak üzere yapısal olarak yeniden inşa edilen mülklerin cazibesini etkileyen önemli bir faktördür. Yeni gaz kazanları da oldukça kompakttır, yani monte edildiklerinde çok az yer kaplarlar. Bu nedenle kombinin değiştirilmesi ev içinde daha fazla alan yaratır.

Sübvansiyonlar

Modernizasyon projelerinin maliyetlerine yardımcı olmak üzere Enerji Verimli Binalar için Federal Finansman (BEG) programından devlet sübvansiyonu almaya hak kazanmak için yoğuşma teknolojisi kullanılmalıdır.

Gaz ile ısıtma - ticari işletmeler ve yerel yönetimler için temiz bir çözüm

Gaz kazanı, çeşitli uygulamalar için uygunluğu kanıtlanmış bir teknolojidir. Viessmann, 2000 kW'a kadar çıkış gücü sunan portföyüyle her ihtiyaç ve bütçe için doğru çözüme sahiptir. Teknik olarak konuşursak, burada düşük sıcaklık ve yoğuşma teknolojisi arasında bir ayrım yapmamız gerekiyor. Aradaki farkın ne olduğunu ve bu iki sistemi ticari ve belediye uygulamalarında birbirinden ayıran özellikleri açıklayacağız.

Ticari kullanım için 2000 kW'a kadar çıkışa sahip gaz yoğuşmalı kazanlar

Gaz yoğuşmalı kazanlar ek olarak sıcak gazların yoğuşma ısısını kullanır ve böylece son derece yüksek verimlilik seviyelerine ulaşır. Burada sıcak gazlar, geleneksel kazanlarda olduğu gibi baca gazı olarak doğrudan baca yoluyla açık havaya boşaltılmaz. Bunun yerine, bir ısı eşanjöründen geçerler ve bu süreçte soğurlar. Gazlar soğudukça, içlerinde bulunan su buharı yoğunlaşır ve gizli yoğuşma ısısını açığa çıkarır. Bu daha sonra ısıtma suyunu ısıtmak için kullanılır. Bu şekilde, kazanın akış sıcaklığını gerekli seviyeye getirmek için daha az iş yapması gerekir. Ticari uygulamalara yönelik gaz yoğuşmalı kazanlar bu sayede sadece uzun vadede ısıtma maliyetlerini düşürmekle kalmaz, aynı zamanda yakılan fosil yakıt miktarının azaltılmasına da yardımcı olur. Bu da çevre üzerinde önemli ölçüde daha az yük olduğu anlamına gelir.

Viessmann'ın gelişmiş gaz yoğuşmalı teknolojisi, paslanmaz çelikten yapılmış Inox-Crossal ısı eşanjörlerinin kullanımıyla dikkat çekmektedir. Bunlar yoğuşma teknolojisi için idealdir ve Vitocrossal serisindeki 80 ila 1400 kilowatt güç aralığındaki tüm kazanlarda bulunabilir. Vitocrossal yoğuşmalı kazanlar çoğunlukla apartman komplekslerinde, kamu ve ticari binalarda ve yerel ısıtma şebekelerinde kullanılır. Belirli bir uygulama için hangi kazan tipinin en uygun olduğu, kapsamlı bir proje hazırlığı ve planlama ile belirlenmelidir.

Ticari uygulamalar için düşük sıcaklıklı gaz kazanları

Düşük sıcaklık kazanları, denenmiş ve test edilmiş, güvenilir teknolojileriyle dikkat çekmektedir. Kompakt tasarımları sayesinde kullanım yerine kolayca taşınabilirler. Eski sabit sıcaklık kazanına kıyasla önemli bir artı noktası, düşük sıcaklıklı gaz kazanının çıkışının bina içindeki mevcut ihtiyaçlara göre ayarlanabilmesidir. Bu aynı zamanda modülasyonlu sıcaklık kontrolü olarak da adlandırılır. Buna ek olarak, bu kazanlar düşük akış sıcaklıklarıyla çalışmak üzere tasarlanmıştır. Viessmann düşük sıcaklık kazanları, hem yeni inşa hem de modernizasyon projeleri için ticari, yerel yönetim ve büyük konut binalarında kullanıma uygundur.

Bunlar Vitoplex 200, Vitoplex 300 ve Vitorond 200 serilerini içerir. Her üç durumda da kazan, üç geçişli kazan olarak bilinir. Kazanlar 405 ila 2000 kilovatlık bir çıkış aralığını kapsar, bu da belediye sektörünün yanı sıra ticari işletmelerde ve daha büyük konut binalarında kullanılabilecekleri anlamına gelir. Her üç seride de kullanışlı ve güçlü bir kontrol ünitesi olan Viessmann Vitotronic kullanılmaktadır. Bu, kolay devreye almanın yanı sıra çalışma sırasında uzaktan izlemeye de olanak tanır.

Matrix gaz brülörü çalışıyor

Gaz ile ısıtma hakkında SSS

Modernizasyonun faydaları nelerdir? Yeni bir gazlı ısıtma sistemi ile enerji maliyetlerinden ne kadar tasarruf edebilirsiniz? Önümüzdeki gaz dönüşümü ne anlama geliyor? Gaz sınırlı bir yakıt değil mi ve kendimi fiyat trendlerinden nasıl bağımsız hale getirebilirim? Gazlı ısıtma hakkında en sık sorulan beş soru ve cevapları.

Geleneksel ısıtma teknolojisine sahip bir kazan söz konusu olduğunda, yüzde 15'lik tasarruf gerçekçidir. Öte yandan eski bir sabit sıcaklık kazanı ile tasarruf yüzde 30'a kadar çıkabilir. Ev sahipleri, ısıtma sistemi modernizasyonunun bir parçası olarak gaz yoğuşmalı kazan ve güneş enerjisi kombinasyonunu tercih ederse, faturaları eskisine göre yüzde 35'e kadar daha düşük olabilir. Bu her zaman sistem bileşenlerinin (kazan, radyatörler, pompa ve boru tesisatı) birbiriyle uyumlu olduğu varsayımına dayanır.

Önümüzdeki yıllarda, Batı Almanya'daki gaz değişiminin bir parçası olarak birçok gaz kazanının teknik dönüşümden geçmesi gerekecek. Özellikle L gazı, enerji açısından daha zengin olan H gazı ile değiştiriliyor. Lambda Pro Control akıllı kontrol ünitesine sahip bir Viessmann gaz yoğuşmalı kazana sahip olanlar bu dönüşümden etkilenmeyecektir. Çünkü kontrol ünitesi yeni gaz türüne otomatik olarak adapte olur ve H-gazını sorunsuz bir şekilde yakabilir.

Viessmann'ın Lambda Pro Control akıllı kontrol ünitesi ile donatılmamış gaz yoğuşmalı kazanları olanlar, enerji tedarikçilerinden gelen tüm mektupları, bildirimleri ve son teslim tarihlerini dikkate almalıdır. Tüketiciler, dönüşümün bir sonucu olarak ortaya çıkan maliyetlerin hiçbirini üstlenmek zorunda kalmayacaktır. Bu konuda ayrıntılı bilgiyi gaz dönüşümü sayfasında bulabilirsiniz.

Yarının teknolojisini bugünden tercih edenler, yakıt tedarikçilerine daha az bağımlı olacak ve uzun vadede ısınma maliyetlerini düşüreceklerdir. Bu teknoloji şu anda aşağıdaki şekillerde burada:

  • Gaz yoğuşmalı kazanlar ile birlikte solar termal. Burada, solar termal sistem kullanım suyu ısıtmasından sorumludur ve ısıtma sistemi üzerindeki yükü hafifletebilir.
  • Gaz yoğuşmalı kazan ve bir ısı pompası. Gaz yoğuşmalı kazan sadece pik yükler sırasında devreye girer.
  • Vitovalor 300-P gibi yakıt hücreli ısıtma sistemi, sadece gerektiğinde devreye giren pik yük kazanı ile

Gazlı ısıtma hakkında daha fazla bilgiyi gazlı hibrit cihazlar kılavuzunda da bulabilirsiniz.

©️ MaximP / Shutterstock.com

Gazlı ısıtma için indirmeler ve bağlantılar

Bu bölümde Viessmann gaz kazanları için tüm önemli bağlantıları ve broşürleri bulacaksınız. Tüm broşürler PDF dosyası olarak ücretsiz indirilebilir.

Aşağıdaki broşür size yoğuşma teknolojisi ve bu teknolojinin iklim ve çevre üzerindeki olumlu etkileri hakkında bilgi vermektedir. Bir göz atın ve bu teknolojinin nasıl çalıştığı, geniş gaz yoğuşmalı kazan yelpazesi ve bunların nasıl kombine edilebileceği hakkında daha fazla bilgi edinin. Gaz yoğuşmalı teknoloji broşürü ayrıca her bir cihaz için en önemli temel verileri açık ve anlaşılması kolay bir formatta özetlemektedir.

Viessmann gaz kazanları daha yüksek çıkış aralığında da mevcuttur. Ticari uygulamalar için kapsamlı ürün yelpazesi, ısı, buhar, soğutma ve gücün ekonomik olarak sağlanması için verimli enerji sistemlerini içerir. Gaz kazanlarını 2000 kW'a kadar kapsayan broşür, ticari uygulamalar için tüm ısı jeneratörlerine genel bir bakış sağlar.

İndirilenler kütüphanesi: her model için broşürler ve veri sayfaları

Viessmann, her gereksinimi karşılamak için geniş bir model yelpazesi sunmaktadır. Ayrıntılı bilgi için ilgili veri sayfasına ve gerekirse ek ürün bilgilerine tıklamanız yeterlidir.

Duvar tipi gaz yoğuşmalı kazan (ısıtma cihazı)
Nominal ısıtma gücü: 1,9 ila 32 kW

Entegre paslanmaz çelik yükleme silindirli gaz yoğuşmalı depolu kombi
Nominal ısıtma gücü: 1,9 ila 32 kW

Güneş enerjili sıcak su ısıtmalı gaz/güneş yoğuşmalı depolu kombi
Nominal ısıtma gücü: 1,9 ila 19 kW

Entegre paslanmaz çelik yükleme silindirli gaz yoğuşmalı depolu kombi
Nominal ısıtma gücü: 2,5 ila 32 kW

Entegre 100 litrelik yükleme silindirine veya dahili endirekt serpantinli 130 litrelik DHW silindirine sahip gaz yoğuşmalı depolu kombi
Nominal ısıtma gücü: 2,5 ila 32 kW

Müstakil evlerde yoğuşmalı ve güneş teknolojili son teknoloji ısıtma için gaz yoğuşmalı depolamalı kombi
Nominal ısıtma gücü: 2,5 ila 19 kW

Duvar tipi gaz yoğuşmalı kazan
49 ila 150 kW arası nominal ısıtma gücü
98 ila 594 kW arası çoklu kazan sistemi olarak

Gaz yoğuşmalı kazan
Nominal ısıtma gücü: 400 ila 630 kW, iki kazanlı sistem olarak 1260 kW'a kadar

Gaz yoğuşmalı kazan
Nominal ısıtma gücü: 80 ila 318 kW, ikiz kazan olarak 636 kW'a kadar

2000 kW'a kadar düşük sıcaklıklı gaz kazanları için indirmeler