Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Eviniz için doğru Viessmann ısıtma sistemi

Ücretsiz danışmanlık talep edin
Fotoğraf: © KB_3 / Shutterstock.com

Verimlilik, bir binanın ısı tedarikinin önemli bir yönüdür. Bunun nedeni, kaynakları korumanıza ve aynı zamanda maliyetlerden tasarruf etmenize yardımcı olabilmesidir. Bir ısıtma sistemindeki optimum uyumlu bileşenler, verimli çalışmanın temelini oluşturur. Viessmann, müstakil evler, apartman blokları ve büyük konut binalarının sahiplerine tam da bunu sunuyor: sadece güvenilir bir şekilde çalışan ve kaynakları kendi başlarına verimli bir şekilde işleyen değil, aynı zamanda bunu bütün bir sistemin parçası olarak yapan ısı jeneratörleri. Ürün yelpazesi, yenilenebilir ve fosil yakıtlar olmak üzere tüm enerji kaynakları için birbiriyle kombine edilebilen çözümler içermektedir.

Akıllı sistem kontrolü için dijital teknoloji

Tüm güncel Viessmann ısıtma sistemleri akıllı evlerde kullanılabilir. Entegre arayüzler, sistemleri internet üzerinden bağlayabilmenizi ve uygulamaları kullanarak kontrol edebilmenizi sağlar. Günün saati ve konum bir rol oynamaz. Bu, kolaylıkta önemli bir artış anlamına gelir. Ancak aynı zamanda ısıtma sisteminin verimliliğini artırmaya da yardımcı olur. Dijital hizmetler ve içerdikleri enerji yönetim sistemleri, potansiyel tasarrufları belirlemenize ve bunlardan yararlanmanıza yardımcı olur.

Doğru ısıtma sistemini bulma konusunda yardım

Dikkate alınması gereken birçok faktör olduğundan, doğru ısıtma sistemini seçmek kolay değildir. Deneyimli tesisatçılar, hangi ısıtma sisteminin bireysel gereksinimlerinize uyacağına karar vermede en iyi şekilde yardımcı olabilir. Bir danışmanlık almadan önce, portföyümüze genel bir bakış için Viessmann ürün kataloğuna bakmanızı öneririz. Bu katalog, geniş ürün yelpazemizi uygulama alanı gibi özelliklere göre filtrelemenizi sağlar. Viessmann ürün bulucu, daha ayrıntılı ürün önerileri için arama yapmanıza olanak tanır.

Isı pompası

Vitocal 150-A hava kaynaklı ısı pompası

Bir ısı pompası yardımıyla toprakta, havada ve suda depolanan enerjiyi ısıtma için kullanabilirsiniz. Kendi ürettiği veya yeşil elektrik ile bu süreç özellikle iklim dostudur. Diğer ısı jeneratörleriyle çift modlu çalışma da mümkündür. Bu, örneğin eski binalarda ve büyük konutlarda faydalı olabilir. Ancak Viessmann Vitocal ısı pompaları ile ev sahipleri ısıdan daha fazlasını üretebilir. Doğal ve aktif soğutma, yaz aylarında yaşam alanında hoş sıcaklıklar sağlar.

Yeni bir ısı pompası kiralayın

Çevreden ısı kaynağı olarak yararlanmak için yenilikçi teknolojiye ihtiyaç vardır. Bunu yüksek yatırım maliyetleri olmadan yapmak istiyorsanız, yeni ısı pompanızı kiralamayı düşünebilirsiniz. Viessmann Wäärme, aylık taksitlere bakım ve onarımın da dahil olduğu çeşitli hizmet paketleri sunuyor. Isı pompalarının yanı sıra yağlı ve gazlı ısıtma sistemlerini de kiralamak mümkündür.

Güneş enerjisi

Vitosol 300-TM vakumlu tüp toplayıcı

Solar termal teknolojisi özellikle bir ısıtma sistemini desteklemek için uygundur. Bu teknoloji, güneşin serbestçe kullanılabilir enerjisini kullanma suyu ısıtması ve mevcut ısı jeneratörünü desteklemek için kullanır. Özellikle fosil yakıtlar kullanıldığında, buCO2 ve ısıtma maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur. Viessmann'ın Vitosol düz plaka ve tüp kolektörleri her evin çatısı için bir çözüm sunuyor. Yüksek verimlilikleri ve düşük ısı kayıpları nedeniyle, özellikle borulu kolektörler, az alan ve optimum şekilde hizalanmamış çatılarda bile iyi bir verim sağlar. Daha fazla ipucu için, bir güneş enerjisi sisteminin yenilenmesi hakkındaki makalemize bakın.

Katı yakıtlı kazanlar

Vitoligno 300-C pelet kazanı

Katı yakıtlı kazanlar, evinizi yenilenebilir ve genellikle bölgesel olarak temin edilebilen bir yakıtla ısıtmanızı sağlar. Nispeten düşük ve istikrarlı yakıt fiyatlarından yararlanır ve ayrıca iklim açısından nötr bir şekilde ısınırsınız. Bunun nedeni, pelet ve kütüklerin yanma sırasında yalnızca ağaç olarak büyürken emdikleri kadarCO2 salmasıdır. Vitoligno katı yakıtlı kazanlar yüksek ısı talebini karşılamak için uygundur. Fosil yakıtlara dayalı ısı jeneratörleri ile de kombine edilebilirler. Ancak bu durumda cihazlar ve yakıt deposu için yeterli alan olmalıdır.

Gazlı ısıtma sistemi

Vitodens 200-W duvar tipi gaz yoğuşmalı kombi

Gelişmiş gazlı ısıtma sistemleri, kanıtlanmış teknolojinin avantajlarını yenilikçi ekipmanların avantajlarıyla birleştirir. Yoğuşma teknolojisi ile fosil yakıtta depolanan enerjiyi özellikle verimli bir şekilde kullanırlar. Viessmann gaz kazanlarının geniş çıkış aralığı da geniş bir uygulama yelpazesi sağlar: kompakt Vitodens duvar tipi gaz yoğuşmalı kazanlar küçük yerleşim birimleri için uygunken, Vitocrossal gaz yoğuşmalı kazanlar büyük apartmanlar için yeterli ısı sağlar. Ayrıca, her iki ürün yelpazesi de hibrit sistemler olarak ve yüzde 20'ye kadar hidrojenle çalıştırılabilen cihazlar sunmaktadır.

Yağlı ısıtma sistemi

Yağ yoğuşmalı ısıtma sistemleri yüksek işletim güvenilirliği ve verimli yakıt kullanımı sağlar. Gaz bağlantısının olmadığı yerlerde bile. Teknoloji, yeşil yakıtların (örneğin biyokütle temelinde üretilen sıvı yakıtlar) kullanımıyla geleceğe dönük hale gelir. Viessmann, geleneksel fuel oil ve yeşil yakıtları ayrı ayrı veya birlikte yakan ve yenilenebilir enerjilerle de desteklenebilen mazotlu ısıtma sistemleri sunmaktadır. Bu, değerli kaynakların tasarruf edilmesini sağlar.

Hibrit ısıtma sistemi

Viessmann hibrit ısıtma sistemi ile ev sahipleri ısıtma için farklı enerji kaynakları kullanır. Hem yenilenebilir enerji kaynakları hem de fosil yakıtlar kullanılabilir. Münferit bileşenler arasındaki optimum etkileşimin temeli Hybrid Pro Control enerji yöneticisidir. Seçilen moda bağlı olarak, ısıtma sisteminin özellikle maliyet açısından verimli veya enerji açısından verimli çalışmasını sağlar. Hibrit ısıtma sistemleri, yenilenebilir enerji üretimine ilk adımı atmak isteyenler için idealdir. Başlangıçta mevcut ısıtma sistemi, ısı pompası gibi yenilenebilir bir enerji jeneratörü ile desteklenir.

Düşük sıcaklık kazanları

Geleneksel yoğuşmasız teknolojiye sahipdüşük sıcaklıklı yağ ve gaz kazanları, büyük apartmanların yüksek ısı talebini güvenilir bir şekilde karşılar. Viessmann ürün yelpazesi, fosil yakıtların nispeten temiz ve ekonomik yanmasını sağlayan üç geçişli kazanları içerir. Vitoplex düşük sıcaklıklı gaz ve yağ kazanları ayrıca paslanmaz çelik baca gazı/su ısı eşanjörü ile donatılabilir. Yoğuşma teknolojisinin kullanılması sonucunda ısıtma sisteminin standart mevsimsel verimliliği [DIN'e göre] artar.