Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Gelecek vaat eden kariyerler

Viessmann, çalışanlarına çok çeşitli ilginç ve yenilikçi kariyer ve eğitim seçeneklerinin yanı sıra uzun vadeli beklentiler sunmaktadır.

Giriş

Biz , Dünya çapında 74 ülkede   Isıtma, soğutma, havalandırma alanlarında faaliyet gösteren Alman menşeli küresel bir şirketiz.

Viessmann olarak optimum bir havalandırma sağlayıp ve konut, endüstri ve ticaret için akıllı ve sürdürülebilir enerji sistemleri ve soğutma çözümleri geliştiriyoruz. Bir şirket olarak uzun vadeli düşünüyoruz.  

Amacımız: Gelecek nesiller için yaşam alanları tasarlamak.

Carrier Group hakkında güncelleme

Viessmann, Carrier Group'a katılarak pazardaki konumunu güçlendiriyor, ürün portföyümüzü geliştiriyor ve gelecek nesiller için yaşam alanları tasarlama amacımızı yerine getirme taahhüdümüzü derinleştiriyor. Ortaklık, hem Kuzey Amerika hem de Avrupa'da, hem konut hem de ticari segmentlerde bizi bir dünya lideri olarak konumlandıracak ve Asya'da güçlü bir ayak izi oluşturarak varlığımızı genişletecek.

  

A. İşe Alım

  

Viessmann için çalışmak sadece bir işe sahip olmak demek değildir, aynı zamanda yarın nasıl yaşayacağımızı şekillendirmeye yardımcı olmakla ilgilidir. Yenilikçilik, takım ruhu ve sorumluluk alma isteği, profesyonel uzmanlık ve modern çalışma yöntemleri kadar önemlidir.

Gelecek nesillere yaşam alanları tasarlamamıza yardım edin!

İş başvurularınız için ik@viessmann.com.tr adresine başvurularınızı bekliyoruz.

  

  

B. Staj Olanakları

Çalışma hayatının fragmanı niteliğinde değerlendirdiğimiz staj; iş hayatının dinamiklerini görebilmek, kurumsal düzeyde iletişim ve yazışma dilini öğrenmek, yeni programların kullanımını deneyimlemek açısından oldukça önem taşıyor. Şirketimizde özellikle üniversitelerin zorunlu olan bölümler için 3. ve 4. sınıf öğrencilerine uygun departmanlarda mesleki ve teknik bilgilerini geliştirmek için staj imkanları sağlıyoruz.

Staj başvurularınız için ik@viessmann.com.tr adresine başvurularınızı bekliyoruz.

C. Çalışan Gelişimi

Viessmann İklim Çözümleri’nde çalışanların gelişimi güven ve çeşitlilik üzerine kuruludur. Her çalışanın yeteneğine değer verir ve onların gelişimini teşvik ederiz. Ancak her bireyin kendi gelişiminin sorumluluğunu üstlenmesini de bekliyoruz. Yetenek yönetimimiz yenilikçi ve aynı zamanda pragmatik fikir ve yaklaşımlara dayanmaktadır.  

Yetenek gelişimimizin ardındaki temel kavram: İyi performans, her çalışanın becerilerini kendi ideal koşullarında (ekip, görevler, destek) kullanabileceği zaman otomatik olarak gerçekleşir. Tüm Viessmann İklim Çözümleri çalışanları becerileri, nitelikleri ve başarıları nedeniyle takdir edilmektedir.

Dijitalleşme ve enerji geçişi sektörümüz için büyük zorluklardır ve her ikisinde de lider olmayı hedefliyoruz. Bunu ancak özverili, motive ve iyi eğitimli çalışanlarla birlikte yapabiliriz. Bu yolculuğa her çalışanımızı yanımıza almak ve herkesi gelecek nesillerin yaşam alanlarının şekillendirilmesine yardımcı olmak için güçlendirmek istiyoruz. Her çalışan bağımsız olarak gelişmeye devam etmek için ihtiyaç duyduğu desteği alır.

  

D. Liderlik Yaklaşımlarımız

Viessmann İklim Çözümleri’nde hizmetkar liderlik, liderlik uygulamalarımızın merkezinde yer alır. Liderlere iş yerinde değişimi yönlendirmek ve ekiplerini güçlendirmek için ihtiyaç duydukları yeterlilikler, beceriler ve araçlar verilir.

Liderlik, Viessmann İklim Çözümleri’nde bir grup çalışmasıdır: Liderlerimiz ve ekipleri arasında, yetkilendirmeye dayalı ve dahili destek ağları tarafından desteklenen bir konuşmadır. Buna hizmetkar liderlik denir. Geleneksel yönetim yöntemleri ekip oluşturma, sahiplenme ve hesap verebilirlik konusunda yukarıdan aşağıya bir yaklaşıma dayanırken, liderlerimizi, her iki tarafın da en iyi müşteriyi sunmaya odaklanmasına olanak tanıyan, personel üyelerini kendi kararlarını verme konusunda yetiştirmeye teşvik ediyoruz.

  

E. Kurumsal Değerlerimiz

Küresel enerji geçişine, ancak işletmelerin küresel olarak birlikte düşünmesi, hareket etmesi ve birlikte çalışması durumunda hakim olunabilir. Viessmann İklim Çözümleri’nde çalışma kültürü, başından beri güçlü bir birlik duygusuyla tanımlandı. 21. yüzyılda hızla değişen çalışma ve şirketimizi yönetme şeklimizle, çalışanlarımızın hızlı değişime ayak uydurabilmelerini sağlıyoruz. Sorumlu, takım odaklı, girişimci temel değerlerimiz, Viessmann İklim Çözümleri'ndeki herkes için sağlam bir temel ve çerçeve sağlar. Bu değer üçlüsü günlük davranışlarımızın, işbirliğimizin ve genel başarımızın temelini oluşturur. Dahası, açık ve ilerici kurumsal kültürümüz, çalışanlara yeni şeyler keşfetme, deneme ve kişisel ilgi alanlarını ortak hedeflerimiz ile birleştirme alanı sağlar.

  

Birleştirici Prensip: Birlikte oluşturma

“Gelecek nesillere yaşam alanları tasarlıyoruz.” Amacımız varlık sebebimizi özetliyor ve Viessmann İklim Çözümleri'nin dünya çapında neyi temsil ettiğini açıklıyor. Sorumlu, takım odaklı, girişimci eylem işimizin temelini oluşturur. En güçlü aracımız birlikte oluşturmaktır. Birlikte oluşturma ilkesi aracılığıyla, yaptığımız her şeyde yapıcı bir etki oluşturmak ve gezegenimizi korumak için sistematik olarak fırsatlar yaratıyoruz. Birlikte ne kadar yakın çalışırsak, bu yaklaşımın o kadar parçası oluyoruz. İster dijital ortamda ister sahada, masalarımızda veya sahada, şirket içinde veya şirket dışında ortaklarımızla birlikte çalışın; birlikte yaratım yoluyla, tek başına mümkün olandan daha iyi sonuçlara ulaşıyoruz.

  

Ancak doğrudan iletişim başka bir nedenden dolayı önemlidir. Viessmann İklim Çözümleri’nde çalışma şeklimiz, esneklik ve sürekli iyileştirme arayışı ile karakterize edilen çevik bir süreçtir. Yöneticilerimiz için bu, iyi örnek olmak ve çalışma ortamımızda geliştirdiğimiz değerlere uygun davranmak anlamına geliyor.