Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Orta ölçekli ve endüstriyel/ticari kazanlar için kontrol üniteleri yelpazesi

Ücretsiz danışmanlık talep edin

Vitotronic kontrol sistemi

Viessmann, tek kazandan merkezi şalt sistemli çoklu kazan sistemlerine kadar mükemmel uyumlu çözümler sunar. Haberleşme özelliğine sahip Vitotronic kontrol sistemi, ısıtma sisteminin ekonomik ve güvenilir bir şekilde işletilmesi için elektronik bir yönetim sistemidir ve kurulum, işletim ve bakım açısından örnek teşkil eder.

Orta ölçekli ve endüstriyel/ticari kazanlar için geniş bir kontrol ünitesi yelpazesi mevcuttur. Örneğin Vitocrossal 300 (CM3C) gaz yoğuşmalı kazanda olduğu gibi entegre kontrol ünitelerine ek olarak, kazanın üstüne monte edilebilen geleneksel versiyonlar da vardır:

 • Sabit kazan kontrol ünitesi olarak Vitotronic 100
 • Hava kompanzasyonlu tek kazan kontrol ünitesi olarak Vitotronic 200
 • Vitotronic 300, entegre kaskad fonksiyonlu hava kompanzasyonlu kazan kontrol ünitesi olarak

Tüm versiyonlar, servis ve uzaktan kumanda için LAN/WiFi arayüzlü entegre bir iletişim modülüne sahiptir. Mikserli iki ısıtma devresi için bir mikser uzatması Vitotronic 300 için standart teslimatın bir parçasıdır ve Vitotronic 200 için bir aksesuar olarak mevcuttur.

Renkli dokunmatik ekran

Kanıtlanmış ve güvenilir Vitotronic kontrol ünitesi tamamen yeniden tasarlanmış ve modern sistem iletişiminin gerekliliklerine uygun hale getirilmiştir. Kazanın ön tarafındaki renkli dokunmatik ekran hemen göze çarpar.

Kullanışlı ısıtma devresi kontrolü

Vitotronic 200-H, mikserli üç ısıtma devresi için hava kompanzasyonlu bir kontrol ünitesidir. Bundan daha fazla ısıtma devresi varsa, LON üzerinden 32 adede kadar Vitotronic 200-H ısıtma devresi kontrol ünitesi bağlanabilir. Bu, 96 ısıtma devresine kadar olan sistemlerin çok kolay bir şekilde kontrol edilebileceği anlamına gelir.

Vitocontrol çok modlu sistem kontrol ünitesi

Vitocontrol, grafik kullanıcı arayüzüne sahip güçlü bir sistem kontrol ünitesidir. Bir enerji sisteminin tüm çıkış ve tüketim ayrıntılarını görüntüleyebilir ve bireysel olarak ayarlanabilir. Vitocontrol 200-M, dört adede kadar ısı jeneratörü ve çeşitli yağ/gaz kazanı, CHP ünitesi ve katı yakıt kazanı kombinasyonları ile çift ve çok modlu ısıtma sistemlerini çalıştırmak için uygundur.

Bu avantajlardan yararlanın

 • Devreye alma asistanı sayesinde kurulum için daha az zaman ve çaba gerekir
 • Renkli dokunmatik ekranlı sezgisel programlama ünitesi ile kolay sistem kullanımı
 • Programlama ünitesi üzerinden brülör sıfırlama
 • Vitosoft 300 (SID1) servis aracı ile iletişim için WiFi arayüzü
 • Enerji verimini ve enerji tüketimini görüntülemek için enerji kokpiti
 • 8'e kadar tekli kazan için entegre kaskad kontrol
 • Üst düzey bina yönetim sistemleri için Vitogate 300 arayüzü

Vitocontrol-M sistem kontrol ünitesi

Çok modlu sistemlerin ve enerji merkezlerinin kontrolü ve izlenmesi

Vitocontrol-M, bir enerji sisteminin tüm performans ve tüketim verilerini gösteren ve özel müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlanabilen grafik kullanıcı arayüzüne sahip güçlü, modüler bir sistem kontrol ünitesidir. Çok modlu sistemler için basit, önceden yapılandırılmış bir kontrol ünitesi olarak çalışan sistem, karmaşık, ağa bağlı bina yönetim sistemleriyle arayüz oluşturacak şekilde genişletilebilir.

Tek ekranda eksiksiz genel bakış - uzaktan bile

Vitocontrol 200-M'nin ana ekranı

Ana ekran tüm fonksiyon birimlerini basitleştirilmiş interaktif grafikler olarak gösterir. Örneğin, sistem bileşenleri soğutma, düşük sıcaklıkta ısı ve yüksek sıcaklıkta ısı için gruplar halinde düzenlenmiş ve ağa bağlanmıştır. Sistem şeması, daha iyi anlaşılırlık için tek bir işletim ekranına indirgenmiştir. Bu, istediğiniz zaman sistem durumunu hızlı bir şekilde kontrol etmenizi sağlar.

Kullanıcılar, standart olarak sunulan internet iletişimi aracılığıyla bulundukları yerden istedikleri zaman belirli sistem bilgilerini çağırabilirler. Talep üzerine çeşitli güvenlik fonksiyonları entegre edilebilir.

Durum göstergesi için dokunmatik ekran

Vitocontrol 200-M bileşen durum göstergesi

Hem ısı jeneratöründeki hem de soğutma ekipmanındaki her bileşenin durumu, dokunmatik ekrana dokunarak tespit edilebilir. Çalışma durumları, sıcaklıklar veya akım çıkışı hakkında ayrıntılı bilgi gösterilir.

Yetkili sistem kullanıcıları, parola korumalı bir yapılandırma seviyesi aracılığıyla çeşitli ısı ve soğutma jeneratörlerinin başlatma ve durdurma koşulları için gerekli tüm parametreleri ayarlayabilir.

Esnek arayüzler sayesinde hızlı entegrasyon

Yaygın olarak kullanılan çok sayıda arayüz modülü sayesinde, Vitocontrol-M kontrol ünitesi mevcut bina veya enerji yönetim sistemlerine hızlı bir şekilde entegre edilebilir veya bağlanabilir ve özel sistem gereksinimlerine göre uyarlanabilir.

Katmanlı fonksiyonlar

Vitocontrol 200-M'nin yanı sıra, önceden yapılandırılmış bir dizi işlev içeren Vitocontrol 100-M de mevcuttur.

Vitocontrol 200-M

İşlev ve hizmet kapsamı açısından ölçeklenebilir

Viessmann ısı ve soğutma jeneratörleri için optimize edilmiş fonksiyon modülleri temelinde, mantık yerel gereksinimlere uygun ve bireysel olarak uyarlanabilir. Viessmann ile, tasarım konseptinden sonraki dönüşüm önlemlerine kadar her aşamada size yardımcı olabilecek kalifiye mühendislere erişebilirsiniz. Özel hizmet paketlerine göre destek düzeyini kendiniz belirlersiniz.

Yüksek esneklik derecesi, yazılımın her ısıtma merkezine uyacak şekilde özelleştirilebileceği ve gerektiğinde internet üzerinden uyarlanabileceği anlamına gelir.

Vitocontrol 100-M

Vitocontrol 100-M, belediye ve ticari alanların yanı sıra apartman binalarındaki ısıtma sistemlerini kontrol etmek için tasarlanmıştır.

Geniş fonksiyon yelpazesi

Vitocontrol 100-M'nin geniş fonksiyon yelpazesi ve kapsamlı Viessmann ürün yelpazesinden mükemmel şekilde eşleşen bileşenler sayesinde verimli sistemler yapılandırmak mümkündür. Burada önemli bir özellik, dört farklı ısı jeneratörüne kadar çok modlu kaskad fonksiyonudur.

İletişim sistemleri

Orta ölçekli ve endüstriyel/ticari kazanlarla iletişim için akıllı çözümler

İnternet veri iletişimi, bir enerji merkezinin her zaman izlenmesini ve verimli çalışma için parametrelerin ayarlanmasını sağlar.

Viessmann iletişim sistemleri, büyük konut komplekslerinden hizmet binalarına kadar ısıtma ve soğutma sistemleri ile veri iletişimi için akıllı çözümler sunar ve sistem operatörlerinin, yüklenicilerin ve güç kaynağı kuruluşlarının farklı gereksinimlerine mükemmel şekilde uyarlanır.

Çoklu kazan sistemleri için Vitodata 300

Vitodata 300 ile Vitocom 300 internet veri iletişim modülü, büyük konutlar veya hizmet binaları için profesyonel izleme aracıdır. Müşteriler enerji sistemlerinin hızlı ve güvenilir bir şekilde denetlenmesine, bakımına ve optimizasyonuna önem verdiğinden, ısı tedarik kuruluşları, müteahhitler ve belediye hizmetleri düşünülerek tasarlanmıştır.

Birçok kontrol fonksiyonu arasında anahtarlama zamanlarını, çalışma programlarını, tatil programlarını ve ayar değerlerini (seviye/eğim) ayarlama, çalışma durumlarını ve sıcaklıkları kontrol etme ve parametreleri ayarlama seçenekleri bulunmaktadır. Ayrıca, sistem enerji tüketimini görüntüleyebilir ve faturalandırma için kullanılabilir. Arıza mesajları SMS, faks veya e-posta ile ilgili servis mühendisine iletilir.

Vitocom 300 LAN

Vitocom 300'ün LAN versiyonu, DSL/Ethernet ağları üzerinden 100 MB/s'ye varan hızlarda veri aktarımı sağlar. Burada kullanılan veri şifreleme türü, optimum düzeyde güvenliği garanti eder.

Bina otomasyonu için Vitogate 300 arayüzü

Vitogate 300, kazanları ve ısı pompalarını standartlaştırılmış bir BACnet veya Modbus protokolü aracılığıyla daha üst düzey bir bina yönetim sistemine bağlamak için bir çözümdür. Ağ geçidi aracılığıyla enerji sistemi, ilgili tüm bileşenleri ve çalışma parametreleriyle birlikte kontrol merkezinden görüntülenebilir ve çalıştırılabilir. Bu, sistem kullanıcılarına sistemlerinin mevcut durumu hakkında güncel bilgi sahibi olma ve ayarlanan oda sıcaklıklarını programlama gibi ayarları gerçekleştirme seçeneği sunar

Çoklu kazan sistemi - bağlantı ve uzaktan izleme için standart fonksiyonlar

 1. Çevrimiçi izleme için Vitodata 300
 2. WiFi üzerinden servis aramaları için Vitosoft 300
 3. Vitotronic 200-H (tip HK1B/HK3B) mikserli üç ısıtma devresi için hava koşullarına dayanıklı kontrol ünitesi

Sisteme genel bakış - kontrol üniteleri ve uygulamalar

FonksiyonlarVitotronic 100Vitotronic 200Vitotronic 300
İyi okunabilirlik için yüksek kontrastlı renkli dokunmatik ekran
Tüm sistemin merkezi olarak işletilmesi
Sistem kullanıcıları ve ısıtma yüklenicileri için farklı çalışma seviyeleri
Isıtma devrelerine, kullanma suyu ısıtmasına ve kullanma suyu sirkülasyon pompasına göre bölünmüş bireysel günlük ve yedi günlük programlar
Otomatik yaz/kış saati geçişi
SM1 güneş kontrol modülü veya Vitosolic 100/200 ile bağlantılı olarak güneş enerjisi veriminin gösterilmesi
SM1 solar kontrol modülü veya Vitosolic 100/200 ile birlikte kazan için solar yeniden ısıtma bastırma
Tüketim ve verim verilerini görüntülemek için enerji kokpiti
Bağlama duyarlı yardım fonksiyonu
Parti ve ekonomi fonksiyonları
Tatil programı
Enerji tasarrufu fonksiyonları
2 adede kadar mikser devresi için kontrol
Sensörlerin ve sistem aksesuarlarının otomatik olarak tanınması ve uyarlanması için tak ve çalıştır işlevi
İhtiyaca dayalı bakım için servis aralığı göstergesi
Rast-5 eklenti sistemi ve entegre teşhis sistemi sayesinde hızlı kurulum, devreye alma ve bakım
Düzenlenmiş şap kurutma için program seçimi
Bir dizüstü bilgisayar ile parametre ayarlarını kontrol etmek ve ayarlamak için WiFi servis arayüzü
İnternet bağlantısı için LAN arayüzü
Her biri üç adede kadar ısıtma devresine sahip 32 adede kadar Vitotronic 200-H ısıtma devresi kontrol ünitesinin doğrudan bağlantısı ■*
Kademeli fonksiyon ■*
Vitogate 300 aracılığıyla bina yönetim sistemine entegrasyon■*■*
Vitocom 300 LAN3 ve Vitodata 300 ile birlikte uzaktan izleme ve uzaktan kontrol■*■*■*
Kazan suyu sıcaklığını ve brülör çıkışını kontrol etmek için EA1 uzatma modülü
PM1 pompa modülü ile birlikte değişken hızlı kazan devresi pompası
Görevlendirme asistanı
* Aksesuar olarak LON iletişim modülü