Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Yeni Viessmann ısıtma sisteminiz ile ilk adımlar

Ücretsiz danışmanlık talep edin

Bir Viessmann ısıtma sistemi satın aldığınızda, fabrikada ekonomik çalışma için tasarlanmış yüksek kaliteli bir ürün seçmiş olursunuz. Aynı zamanda çevrenin korunmasına da yardımcı olursunuz. Çünkü Viessmann ısı jeneratörleri son derece verimli çalışır ve böylece fosil yakıtları korur.

Eğer ısıtma sistemi bir ahşap ısıtma sistemi ise, tüm ısıtma süreci tamamen CO₂-nötrdür. Bir Viessmann ısıtma sisteminin güvenli, güvenilir ve mümkün olduğunca ekonomik bir şekilde çalıştırılmasını sağlamak için ilk adımlar özellikle önemlidir. Nelere dikkat etmeniz gerektiğini aşağıdaki bölümlerde okuyabilirsiniz.

Yeni Viessmann ısıtma sisteminizin fonksiyonlarını tanıyın

Her Viessmann ısıtma sistemi yenilikçi ve karmaşık ısıtma teknolojisi içerir. Yakıt beslemesinden ısı üretimine ve ısı dağılımına kadar her süreç iyi düşünülmüş ve bir sonraki süreçle koordine edilmiştir. Aynı zamanda, Viessmann ısıtma sistemleri sezgisel olarak tasarlanmış kontroller sayesinde kullanımı ve anlaşılması kolaydır. Bununla birlikte, ilk adımları atarken, ısıtma yüklenicinizin sizi bilgilendirmesi yine de önemlidir.

Isıtma gücünün binaya uyarlanması

Her bina birbirinden farklıdır. Bu durum bina sakinlerinin ısıtma uygulamaları için de geçerlidir. Bu nedenle yeni bir ısıtma sistemi hem bu hususlara uygun olmalı hem de gerekli nominal ısıtma gücüne sahip olmalıdır. Viessmann ısı jeneratörleri çok çeşitli çıkışlarda mevcuttur, böylece her türlü ısıtma ihtiyacını karşılayabilirler. Yeni ısıtıcınızın verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için fabrika ayarları yine de ihtiyaçlarınıza göre ayarlanmalıdır. Örneğin hava koşullarına göre dengelenmiş sistemlerde, ısı jeneratörünün ısıtma çıkışı, ısıtma eğrisi ayarlanarak uyarlanabilir. Amaç, konfordan ödün vermeden sadece gerektiği kadar enerji tüketmektir. Optimum eğriyi ısıtma yüklenicinizle birlikte ayarlarsınız. Bunu yaparken, eğim ve seviye arasındaki farkları açıklamalarını isteyin. İdeal olarak, ileride bu görevi kendiniz üstlenebilirsiniz. Isıtma eğrisini ayarlama kılavuzumuzda süreci ayrıntılı olarak okuyabilirsiniz.

Programları ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın

Viessmann ısı jeneratörleri, kullanım kolaylığını önemli ölçüde artıran çok sayıda mod ile fabrikada donatılmıştır. Isı jeneratörüne bağlı olarak, sadece birkaç basit adımda tatil modunu, parti modunu ve/veya azaltılmış modu etkinleştirebilirsiniz. Adından da anlaşılacağı gibi, bu varsayılan ayarlar ilgili durumlar için tasarlanmıştır. Bireysel modlar da ayarlanabilir ve böylece bireysel eşleştirme için en uygun temeli sağlar. Burada da ısıtma yüklenicinizin size adım adım nasıl yapılacağını göstermesini sağlayın veya sisteminizle birlikte verilen kullanım talimatlarına bakın.

Isıtma sistemini kaydettirin ve garanti uzatımı alın

Isıtma sistemi devreye alındıktan sonra yapılan en önemli şey budur. Bundan sonraki adım, yeni Viessmann ısıtma sisteminin kontrolünü mümkün olduğunca rahat hale getirmek ve güvenilirliği korumaktır. Yasal garantiye ek olarak, yeni ısıtma sisteminiz için Viessmann'dan bir garanti de alırsınız. Bu size yasal garantiyi tamamlayan 5 yıllık uzatılmış bir garanti sağlar.

  

Online olarak kolayca kaydolun

Ürününüzü internet üzerinden kaydettirmek çok kolay. Aşağıdaki bağlantıyı açın ve yeni ısıtma sisteminizin (ve varsa diğer bileşenlerin) 16 haneli seri numarasını girin.

Seri numarasını ısı jeneratörünüzün tip plakasında veya faturada bulabilirsiniz.

Başarılı bir kayıt işleminden sonra ürün garantiniz otomatik olarak uzatılacaktır. Daha sonra onay e-postası ile kişisel sistem sertifikanızı alacaksınız. Bu konuyla ilgili ayrıntılı bilgileri ve kesin talimatları Viessmann garanti sayfasında bulabilirsiniz.

Isıtma sisteminizi internete bağlayın

Viessmann ısı jeneratörlerinin çoğu, Vitotronic kontrol ünitesine sahip olmaları koşuluyla, internet üzerinden kontrol için fabrikada hazırlanmıştır. İhtiyacınız olan tek şey bir iletişim modülü ve akıllı telefonunuz veya tabletiniz için uygun bir uygulamadır. 2004'ten bu yana monte edilen gaz ve yağ kazanlarının çoğu için (2010'dan itibaren ısı pompaları ve 2016'dan itibaren katı yakıtlı kazanlar), arayüz olarak Viessmann Vitoconnect ve uygulama programı olarak ViCare uygulamasının kombinasyonu önerilir. Daha karmaşık sistemler için Vitotrol uygulaması ile birlikte Vitocom tercih edilen cihazdır. Her iki arayüz de - Vitoconnect ve Vitocom - seçenek olarak mevcuttur ve hızlı bir şekilde kurulabilir. İki uygulama programı - ViCare ve Vitotrol - hem Android hem de iOS cihazlar için mevcuttur. İlgili uygulama mağazalarından ücretsiz olarak indirilebilirler:

Yeni Viessmann ısıtma sistemini akıllı telefonunuzla kontrol edin

Yeni Viessmann ısıtma sisteminizi iki arayüzden biriyle donattıysanız, yapmanız gereken tek şey uygun uygulamayı indirmektir. Seçtiğiniz cihaza (akıllı telefon veya tablet) yükledikten sonra, uygulamayı sadece birkaç adımda yeni Viessmann ısıtma sisteminize bağlayabilirsiniz. Sisteminizle ilgili tüm önemli bilgileri bir bakışta görebilir ve istediğiniz modu (normal mod, parti modu vb.) ekrana tek bir dokunuşla etkinleştirebilirsiniz - her yerden. Bir diğer avantaj ise ısıtma yüklenicinize ısı jeneratörünüze erişim izni verebilmenizdir. Bu şekilde, yüklenici ortaya çıkabilecek herhangi bir soruna mümkün olduğunca çabuk tepki verebilir.

Şimdi bakım hakkında düşünün

Yeni bir ısıtma sistemini devreye aldıktan hemen sonra bakım konusunu düşünmeye başlamanız tavsiye edilir. Bu, yeni kurulan ısıtma sisteminin önümüzdeki yıllarda da güvenilir ve ekonomik bir şekilde çalışmaya devam etmesini sağlayacaktır. Isıtma yüklenicinize bir bakım hizmeti sunup sunmadıklarını sormanızı öneririz. Eğer öyleyse, kendileriyle yalnızca önceden belirlediğiniz hizmetleri içeren bireysel bir bakım sözleşmesi düzenleyebilirsiniz. Böyle bir sözleşme düzenlerken nelere dikkat etmeniz gerektiğini ve genel olarak bakımla ilgili bilgileri ısıtma sistemi bakımı kılavuzumuzda okuyabilirsiniz.

Güneş enerjisi sistemi, yakıt temini ve diğer ipuçları

Geleneksel ısı jeneratörlerine ek olarak, Viessmann'ın kapsamlı ürün yelpazesi, güneşten gelen serbest enerjiyi kullanabileceğiniz ve ısıtma sisteminizi faydalı bir şekilde tamamlayabileceğiniz sistemleri de içerir. Bir solar termal sistem sıcak su ısıtmak için mükemmeldir. Böylece yeni ısıtma sisteminizin ve aynı zamanda çevrenin yükünü hafifletir. Isıtma müteahhidinize böyle bir sistem eklemenin sizin için mantıklı olup olmadığını sorun.

Modern bir ısıtma sistemi kurduktan sonra, yeni ısıtma sisteminiz yakma teknolojisi kullanıyorsa, yeterli yakıt tedarikini sağlamayı da hemen düşünmelisiniz. Her ısıtma sezonu başlamadan önce yakıt stokunuzun iyi durumda olduğundan emin olmalısınız. İlkbahar, yakıtın yeniden sipariş edilmesi için önerilen zamandır. Bunun nedeni, talebin genellikle o zamana kadar düşmüş olması ve ideal bir senaryoda fiyatın da düşmüş olmasıdır.

Kısaca temel adımlar

  • Yeni ısıtma sisteminizin işlevlerini size göstermemizi sağlayın
  • Isıtma yüklenicinizle birlikte çalışarak, ısıtma çıkışını ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın
  • Yeni Viessmann ısıtma sisteminizi internete bağlayın ve kullanım rahatlığını ve güvenliğini artırın
  • Şimdiden bakım hakkında düşünmeye başlayın ve gerekirse bir güneş termal sistemi eklemeyi düşünün

İpuçları: Viessmann ısıtma kılavuzumuzda ısıtma, ısıtma maliyetlerini düşürme ve kullanım kolaylığı konularında daha fazla faydalı makale bulabilirsiniz.