Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

İç Mekan Hava Kalitesi Ve Viessmann Hava Temizleyici

Hava Kirliliği Neden Olur?

Dünyanın dört bir yanında farklı şehirlerde yaşayan insanlar kirli havaya maruz kalmakta. Hava kirliliği seviyeleri şehirlere göre oldukça fazla değişkenlik gösterebiliyor. Avrupa’da hava kirliliğinin en çok yaşandığı ilk 10 kentten 8’i Türkiye’de. Dünya Sağlık Örgütü'nün verilerine göre Avrupa genelinde büyük şehirler değerlendirildiğinde ise İstanbul birinci sırada...

Hava kirliliği konusu açıldığında, aklımıza bu verilerle beraber genellikle dış ortam hava kirliliği geliyor. Ancak iç mekânlarda, gözümüzle görebildiğimizden çok daha fazlası bulunuyor.

İç mekanlarda soluduğumuz hava, büyük ölçüde insan faaliyetleri tarafından üretilen çeşitli kirleticiler içerir. İnce toz gibi dışarıdan gelen kirleticilerin yanı sıra fiziksel, kimyasal ve biyolojik kirleticiler de vardır: sigara dumanı, mum ve tütsü kullanımı, deterjanlar, boyalar, solunum ve terleme ile havaya karışan kirleticiler. Biriken ve düzgün bir şekilde bertaraf edilmezse sağlığımızı tehlikeye atma riski taşıyan parçacıklar ve moleküller üretir.

Özellikle son dönemde zamanımızın büyük kısmını kapalı ortamlarda geçirdiğimiz düşünüldüğünde yaşadığımız, soluduğumuz havadaki toza, alerjenlere ve maruz kaldığımız sıcaklığa kadar her şeyin sağlığımızda hayati bir rolü bulunuyor.

Viessmann HL-OP-15 hava temizleyici ile derin bir nefes alın.

Viessmann’ın yeni hava temizleyicileri sayesinde, ormanda veya denizde bulunanlara benzer bir atmosferin tadını çıkarabiliriz. Çünkü benzersiz OxyFrish teknolojisi sayesinde, hava temizleyici cihazları havayı %99,98'e kadar temizler.

Evde doğal ortama benzer bir atmosfer yaratın.

HL-OP-15 hava temizleyici, 40 m2'ye kadar olan odalar için mükemmel bir çözüm olacaktır. Ürünün sayısız avantajı arasında, bir fotokatalitik filtrenin kullanımı sayesinde, yalnızca toz ve alerjenlerin değil; aynı zamanda dumanın ve hoş olmayan kokuların da etkili bir şekilde ortadan kaldırılmasına olanak tanıyan 6 aşamalı bir filtreleme sistemi bulunmaktadır. Bu model aynı zamanda, fan hızını azaltan ve böylece cihazın daha sessiz çalışmasını sağlayan OTOMATİK ve SESSİZ işlevlerine de sahiptir. Hava temizleyici, odadaki hava kirliliği seviyesi ve filtrelerin ne zaman değiştirileceği hakkında bilgi veren akıllı bir sensör sistemiyle donatılmıştır.

Ürünün temel avantajları

● 6 aşamalı filtreleme sistemi:

- 4 filtre (ön filtre, HEPA H13, aktif karbonlu ve titanyum dioksit ile fotokatalitik) maksimum hava temizliği sağlar.

- UV lambası biyolojik hava arıtma sağlar.

● İyonlaştırıcı - havadaki iyon dengesini düzenler.

.● Kapasite: 360 m3 / saat - 40 m2'ye kadar önerilen servis alanı.

● Hava kalitesi göstergesi: 4 renkli arka ışık.

● PM 2.5 partikül madde kirliliği göstergesi.

● Karbon filtre ve HEPA değiştirme göstergesi.

● AUTO işlevi - cihaz, hava kalitesine bağlı olarak temizleme hızını otomatik olarak ayarlar.

● SILENT işlevi - düşük fan hızı.

● Alacakaranlık sensörü - odadaki aydınlatmayı kapattıktan sonra aydınlatmayı ve LED'leri kısın

● 4 hız seviyesi.

● Zamanlayıcı: 1, 4, 8 saat.

OxyFrisch + teknolojisi

Ek bir fotokatalitik filtre ile birlikte 5 aşamalı hava filtreleme sistemi, uçucu organik bileşiklerin uzaklaştırılmasını sağlar.

● 4 filtre:

- Ön filtre: havayı tozdan, alerjenlerden, saçtan ve saçtan temizleme işleminin ilkadımı.

- HEPA filtresi (H13): toz, polen, alerjen, küf sporları, dumanın temel filtrasyonu.

- Aktif karbon filtresi: formaldehit, benzen, zararlı gazlar ve istenmeyen kokuların giderilmesi.

- Titanyum dioksit (TiO₂) içeren fotokatalitik filtre: fotokataliz, çeşitli organik kirtürlerini, uçucu organik bileşikleri (VOC) ayrıştırır ve istenmeyen kokuları  giderir.

● UV lambası - biyolojik hava temizleme, virüslerin, bakterilerin ve mikroorganizmaların ortadan kaldırılması.
● İyonlaştırıcı - negatif iyonlar üretir, havadaki iyon dengesini düzenler, bu da insan refahı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir ve doğal ortamda bulunanlara benzer bir atmosfer yaratır.