Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Viessmann çözümleri ile bağımsız

Viessmann'ın çözümleri sayesinde geleceğe hazır ve bağımsız

Petrol ve gaz fiyatlarının yükseldiği bu dönemde, kendi enerji kaynağınız söz konusu olduğunda kendi kendinize yetmeniz ve fosil yakıtlardan bağımsız olmanız çok daha önemlidir. Viessmann sistem çözümleri, gaz ve petrol olmadan ısınmak için çok çeşitli alternatifler sunar. Çünkü Viessmann sosyal sorumluluğunu ciddiye alıyor. Bunu nasıl yapıyoruz? Çağımızın zorluklarına ve gelişmelerine yanıt olarak yenilenebilir enerji kaynaklarına doğru değişimi yönlendiriyoruz. Aşağıdaki bölümler size uygun sistemlere genel bir bakış sunmaktadır. Ayrıca, ısıtma teknolojisi, enerji tasarrufu ve modernizasyon gibi konular hakkında ayrıntılı bilgileri kılavuz kitaplarımızda bulabilirsiniz.

Daha bağımsız olma cesareti - Şimdi hangi ısıtma sistemleri doğru?

Zamanımızın zorlukları, 100 yılı aşkın şirketimizin tüm bilgi birikimini ve deneyimini gerektiriyor. Ve evinizin geleceğe hazır ve enerjide kendi kendine yeterli hale gelmesi için ihtiyaç duyduğu yenilikçi çözümlere sahibiz. Aşağıda gösterilen ısıtma sistemlerinden hangisinin şu anda sizin için doğru olduğunu kısa kontrol listelerini kullanarak hızlı ve kolay bir şekilde belirleyebilirsiniz.

Vitocal 200-G

Isı pompası

 • Yerden ısıtmanız veya büyük boyutlu ısıtma yüzeyleriniz var.
 • İyi yalıtılmış bir eviniz var.
 • Mülkünüzde bir sondaj kuyusu açabilir veya alternatif olarak bir buz depolama tankı kurabilir veya hava kaynaklı bir ısı pompası için bir kurulum alanı sunabilirsiniz.
 • Kapasitesi 1.000 litreye kadar olan bir tampon depolama tankı için yeriniz var.
 • Petrol veya gazdan bağımsız olmak istiyorsunuz, daha yüksek bir yatırım sizi rahatsız etmiyor.
 • Yaz aylarında "doğal soğutma" imkanını kullanmak istiyorsunuz.

Güç üreten ısıtma

 • Gazla ısınıyorsunuz veya gaz bağlantınız var.
 • En son teknoloji ile ısı ve elektrik üretmek istiyorsunuz.
 • Artan elektrik fiyatlarına daha az bağımlı olmak istiyorsunuz.
 • Daha ekonomik ısınmak ve enerji maliyetlerinde %40'a varan tasarruf sağlamak istiyorsunuz.
 • Kendi ürettiğiniz elektriği daha sonra kullanmak üzere depolamak ve böylece kamu şebekesine daha az bağımlı hale gelmek istiyorsunuz.
 • Daha düşük CO₂ emisyonu ile iklimi korumak istiyorsunuz.

Güneş termal sistemleri

 • Güneye, batıya veya doğuya bakan gölgesiz bir çatı yüzeyine sahip müstakil bir evde veya teraslı bir evde yaşıyorsunuz.
 • Suyu ısıtmak ve ısıtma sisteminizi desteklemek için güneşten gelen serbest enerjiyi kullanmak istiyorsunuz.
 • Tek ailelik bir evde güneş enerjisi, kullanım sıcak suyunu ısıtmak için gereken enerjinin yüzde 60'ını karşılar.
 • CO₂ emisyonlarını sürdürülebilir bir şekilde azaltarak çevreye karşı sorumlu davrandığınızın sinyalini veriyorsunuz.

Fotovoltaik sistemler

 • Güneye, batıya veya doğuya bakan gölgesiz bir çatı alanına sahip müstakil veya teraslı bir evde yaşıyorsunuz.
 • Kendi kullanımınız için kendi elektriğinizi üretmek istiyorsunuz - güneş elektriği bugün ev elektriği satın alma maliyetlerinden çok daha ucuza üretilebilmektedir - veya bunu kamu şebekesine beslemek istiyorsunuz.
 • Kendi ürettiğiniz elektriği daha sonra kullanmak üzere depolamak ve böylece kendinizi kamu şebekesine daha az bağımlı hale getirmek istiyorsunuz.
 • Çevrenin korunmasına görünür bir katkıda bulunmak istiyorsunuz; fotovoltaik sistemler kirliliği azaltır ve doğal kaynakları korur.
 • Mülkünüzün çekiciliğini arttırmak ve değerini yükseltmek istiyorsunuz.

Odun ısıtma / pelet ısıtma

 • Kullanılabilir bir depolama odanız var.
 • Kapasitesi 1.000 litreye kadar olan bir tampon depolama tankı için yeriniz var.
 • Petrol veya gazdan bağımsız olmak istiyorsunuz ve daha yüksek bir yatırım sizi rahatsız etmiyor.

Isıtma modernizasyonu en yüksek tasarrufu sağlar

Dünya genelinde Isıtma sistemleri ortalama olarak yaklaşık 17 yaşındadır. Bu, çoğu durumda kullanılan teknolojinin eski olduğu ve tedarik edilen yakıtlardan en iyi şekilde yararlanılmadığı anlamına gelir. Bu da ısı kayıplarına neden olmakta ve ısıtma maliyetlerini artırmaktadır. Gaz ve petrol fiyatlarının gelişimi, eskiyen bir ısıtma sistemini gerçek bir maliyet faktörü haline getirmek için geri kalanını yapar. Buna ek olarak, ısıtma sistemlerinin modernizasyonunu gerekli kılan, örneğin yağlı ısıtma sistemlerinin değiştirilmesi zorunluluğu gibi yasal düzenlemeler de mevcuttur. Sonuçta, modernizasyon sadece daha düşük ısıtma maliyetleri değil, aynı zamanda daha fazla bağımsızlık, daha fazla sürdürülebilirlik ve daha fazla konfor getirir. Eğer siz de merak ediyorsanız: " Isıtma sisteminizi yenilemeye değer" başlıklı kılavuzda faydalı yanıtlar bulabilirsiniz.

(Görsel: © Yuganov Konstantin / Shutterstock.com)

Isıtma kılavuzlarımızla bilgilendirin ve planlayın

İster mevcut en son ısıtma teknolojisi hakkında tavsiyeler, ister kendi dört duvarınızda enerji tasarrufu için ipuçları ve püf noktaları olsun: doğru planlama, kendi enerji kaynağınızda yapacağınız herhangi bir değişikliğin ilk adımıdır. Bunu yapmanın en iyi yolu da kapsamlı bilgi edinmektir. Isıtma kılavuzlarımızda, ısı pompaları, fotovoltaik ve solar termal sistemler veya geleceğe dönük hibrit çözümler gibi şu anda düşünülen en önemli ısıtma sistemleri hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz: Daha fazla bilgi edinmek için burada listelenen konulara tıklayın.

Enerji tasarrufu - daha verimli ısınmanın birçok yolu.

Yeni bir ısıtma sistemine geçmek enerji tüketimini üçte bir oranında azaltabilir. Buna ek olarak, kişinin enerji tedarikinin verimliliğini artıran ve ekonomik olarak uygulanabilecek birçok enerji tasarrufu önlemi vardır. Örneğin: ısıtma eğrilerini ayarlayın ve enerji tasarrufu sağlayın. Hidrolik dengeleme de ısıtma maliyetlerini azaltır. Zaten iyi çalışan bir ısıtma sisteminiz varsa, enerji tasarrufu ile ilgili makalelerimizde mevcut çalışmayı optimize etmenin ve verimli ve ekonomik ısıtma için gerekli ayarları yapmanın birçok yolunu bulacaksınız.

ViCare - Dijital bir dünya için Akıllı Ev çözümleri

Smart Home sayesinde eviniz enerji tasarrufu sağlayan bir sistem çözümüne dönüşür. Akıllı kontrolü sayesinde ViCare uygulaması ve bileşenleri, Viessmann ısıtma sistemi olmadan bile oda sıcaklıkları, termostat ayarları ve kendi enerji tüketiminiz üzerinde tam kontrol sağlar. Mükemmel ısı keyfini kişisel konfor ve enerji dönüşümünün gereklilikleri ile birleştirin.