Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Yeni bir Viessmann ısıtma sistemi satın almak - ipuçları ve bilgiler

Ücretsiz danışmanlık talep edin
(Görsel: © Photographee.eu / Shutterstock.com)

Bir ısıtma sistemi satın almak - işte nasıl çalışır

Videoyu izlemek için oynat düğmesine tıklayın. Videoyu izlediğinizde verilerin YouTube'a aktarılacağını lütfen unutmayın. Bununla ilgili ayrıntıları Gizlilik Politikamızda bulabilirsiniz.

İlk adım: önceden araştırma

Bir Viessmann ısıtma sistemine karar vermeden ve satın alma sözleşmesini imzalamadan önce açıklığa kavuşturulması gereken birkaç nokta vardır. Hoş olmayan sürprizlerden kaçınmak için satın alma işlemi iyi planlanmalıdır. Bir bütçe belirleyerek başlayın. Bir ısıtma sisteminin ısı üreticisinden daha fazlası olduğunu unutmayın - seçtiğiniz yeni ısıtma sistemine bağlı olarak, bir tüp, depo odası, gaz bağlantısı veya sondaj kuyusu gerekli olabilir. Örneğin Viessmann'ın hava kaynaklı ısı pompası ile bu hususların hiçbiri hakkında endişe duymanıza gerek yoktur.

Bu soruların cevapları önceden bir enerji danışmanına veya ısıtma sistemi yüklenicisine danışılarak netleştirilmelidir:

 • Mevcut bir ısıtma sistemi takviye edilmeli mi yoksa tamamen yenilenmeli mi?
 • Isıtma sistemi yeni bir yapı için mi planlanmalı?
 • Başka bir enerji kaynağına geçilmeli mi?
 • Binanın durumu nedir?
 • Evde kaç kişi yaşıyor? Isı talebi nedir?
 • Bir depo odası veya tüp için yer var mı?
 • Kendi kullanım davranışım neye benziyor?

Yeni bir ısıtma sistemi satın almak için argümanlar nelerdir?

Temelde üç farklı senaryo vardır: ısıtma sistemi bozulur ve değiştirilmesi gerekir, bir modernizasyon projesi planlıyorsunuzdur veya yeni bir yapının ısıtma sistemine ihtiyacı vardır. İkinci seçenek için motive edici faktörler farklıdır. Viessmann'ın yeni bir ısıtma sistemi, kilerdeki 20 yıllık kazandan çok daha verimli çalışmakla kalmaz, aynı zamanda yeni bir Viessmann ısıtma sistemi satın almak ısıtma maliyetlerinden de tasarruf sağlar.

Buna ek olarak, artık ısıtma sistemi sadece ısı ve sıcak su sağlamaktan ibaret değildir. Dahası, inovasyon, dijitalleşme ve her şeyden önce çevresel boyut giderek daha önemli bir rol oynamaktadır. Viessmann'ın yeni bir ısı pompasıyla, örneğin havadan veya topraktan gelen çevresel enerjiyle ısınabilirsiniz. Buna ek olarak, Viessmann'ın yakıt hücreli ısıtma sistemi sadece ekolojik bir avantaja değil, aynı zamanda teknik yenilik avantajına da sahiptir.

Viessmann Wärme ile ısıtma sistemi kiralama

Biliyor muydunuz? Bir ısıtma sistemi satın almak yerine kiralayabilirsiniz. Bu sayede sadece aylık bir ödeme yaparak satın alma maliyetlerinden tasarruf edebilirsiniz. Isıtma sistemi kiralama hakkında daha fazla bilgiyi Viessmann Wärme bölümümüzde bulabilirsiniz - ısıtma sistemi kiralama artık çok kolay.

Yeni bir ısıtma sistemi satın almak - ama hangisi?

Bir Viessmann ısıtma sistemi satın almayı planlıyorsanız, ürün yelpazemiz çok çeşitli seçenekler sunar. İhtiyaçlarınıza göre doğru modeli seçebilir ve özelleştirebilirsiniz. Her şeyden önce, farklı enerji kaynakları seçeneğiniz vardır:

 • Gaz
 • Yağ
 • Elektrik
 • Ahşap
 • Çevresel enerji

Seçiminize bağlı olarak, sistemler kompakt bir duvara monte gaz kazanı, elektrikli yerden ısıtma sistemi veya hava kaynaklı ısı pompasından çeşitli kombinasyon seçeneklerine kadar çeşitlilik göstermektedir. Gaz kazanı ve solar termal sistem gibi iki sistemi birleştirmek çoğu zaman faydalı olabilir. Bunun mantıklı bir kombinasyon olup olmadığına sahadaki ticari ortaklarımızdan biriyle karar vermeniz gerekir.

Viessmann'ın yeni ısıtma sistemi doğru seçim olmalıdır

Yeni bir Viessmann ısıtma sistemi sadece bütçenize ve kullanım davranışınıza uygun olmamalıdır. Eviniz için doğru ısıtma sistemini seçerken binanın kendisi ve özellikle yalıtımı da önemli bir etkendir.

Örneğin bazı ısıtma sistemleri özellikle yeni yapılar için uygundur. Bu durumda Viessmann, evinize ısı sağlamak için çeşitli seçenekler sunar:

Ancak Viessmann cihazları ile elde edebileceğiniz tek şey ısıtma değildir. Özellikle yeni bir yapıda havalandırma ve/veya enerji üretimini de göz önünde bulundurmanız gerekir. Havalandırma ve ısıtma, Vitovent 300-F ve hava kaynaklı ısı pompası ile birlikte iyi bir uyum sağlayabilir. Alternatif olarak, bir ısı pompasının elektrik ihtiyacının bir kısmını çatıdaki özel bir fotovoltaik sistemle karşılayabilirsiniz.

Viessmann ısıtma sistemi satın alma - adım adım

Gelecekteki ısıtma sisteminize karar verme konusunda tek başınıza değilsiniz. Bireysel ısıtma sistemleri hakkında sayısız kılavuz ve bilgiye ek olarak, size sertifikalı bir ısıtma sistemi montajcısı ile nitelikli bir uzman danışmanlığı seçeneği sunuyoruz. Yerel ticari ortak aramasını kullanarak doğru kişiyi bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Viessmann ticari ortakları sadece doğru ısıtma sisteminin seçiminde değil, aynı zamanda yeni ısıtma sisteminizin finansmanında da yardımcı olur. Sizin için özelleştirilmiş bir teklif hazırlayabilirler ve genellikle devlet teşviklerine başvurmanızda da size destek olurlar. Bölgesel teşvik programlarına ek olarak, Federal Ekonomik İşler ve İhracat Kontrol Ofisi (BAFA) ve Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), Enerji Verimli Binalar için Federal Finansman (BEG) programı kapsamında yeni ısıtma sistemlerini finanse etmek için sübvansiyonlar ve krediler sunmaktadır. Özellikle yenilenebilir enerjiler ve yenilikçi teknolojiler desteklenmektedir. Sübvansiyon programlarıyla ilgili bölümümüzde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

Özetle, yeni bir Viessmann ısıtma sistemi satın alırken aşağıdaki adımları izlemelisiniz:

 1. Planlayın ve araştırın
 2. Tavsiye alın ve teklifleri karşılaştırın
 3. Finansman için başvurun
 4. Isıtma sisteminin kurulmasını sağlayın
 5. Yeni Viessmann ısıtma sisteminizin rahatlığının keyfini çıkarın

Viessmann ısıtma sistemi satın aldıktan sonra yapmanız gerekenler hakkında daha fazla bilgiyi Yeni Viessmann ısıtma sisteminizle ilk adımlar başlıklı makalede bulabilirsiniz