Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Mimarlar için bilgiler

Teknoloji ve mimarlık - bir diyalog

İyi tasarım, iyi mimariye giden yolda yalnızca ilk adımdır. Genel uzmanlar olarak mimarların enerji teknolojisini nasıl akıllıca kullanacaklarını da bilmeleri gerekir. Günümüzde müşteriler mimarlardan bu alanda nitelikli tavsiyeler vermelerini beklemektedir ve enerji fiyatları artmaya devam ettikçe ve yeni enerji konseptleri ortaya çıktıkça bu özel hizmetin önemi daha da artacaktır.

Bir mimar olarak, bağımsız bir danışman olarak hareket edersiniz. Viessmann bu işte sizin uzman ortağınızdır. Mimarlara yönelik bilgilerimiz tam olarak ihtiyaçlarınıza göre uyarlanır ve mimari ile teknolojiyi mükemmel bir şekilde birleştirir.

Sunduğumuz bilgilerin temelinde, her biri özellikle bir binayı ele alan ve her yönünü ayrıntılı olarak inceleyen vaka çalışmalarımız yer almaktadır. Bina, mimarın bakış açısından kapsamlı bir şekilde anlatılmaktadır. Proje gereksinimleri ve seçilen enerji teknolojisi çözümleri açık ve ilgi çekici bir şekilde açıklanmaktadır. Tüm bunlar, Viessmann'ın kalite ve verimlilik açısından yüksek standartlar belirleyen kapsamlı ürün ve hizmet yelpazesi ile destekleniyor: Viessmann'ın kapsamlı ürün yelpazesi, tüm uygulama alanları ve tüm enerji kaynakları için verimli sistemlerle özel çözümler sunar. Yenilikçi enerji sistemlerimizin yüksek verimliliği, maliyetlerden tasarruf etmenize ve ekolojik olarak sorumlu olmanıza yardımcı olur.

Viessmann'dan kapsamlı ürün yelpazesi

Teknik çözümler, mimari ve inşaat planlaması üzerinde her zamankinden daha büyük bir karşılıklı etkiyle giderek daha karmaşık hale geliyor. Bu nedenle mimarlar ve mühendisler üretici ile yakın çalışarak yeni tasarım perspektifleri kazanabilirler. Viessmann'ın kapsamlı ürün yelpazesi konut, ticari, endüstriyel ve belediye binalarında kullanılmak üzere yenilikçi sistem çözümleri içermektedir. Sistemlerimiz her açıdan Alman Enerji Tasarrufu Yönetmeliği'nin (EnEV) gerekliliklerini karşılamaktadır.

Viessmann, tüm uygulama alanları ve tüm enerji kaynakları için özel sistem çözümleri sunmaktadır. Kapsamlı ürün yelpazesi, petrol veya gaz için yoğuşmalı kazanları, yakıt hücreli CHP ünitelerini ve ısı ve elektrik üretmek için CHP tesislerini içerir.

Yenilenebilir enerji kullanan ürün yelpazesi, kullanım sıcak suyu ısıtması ve merkezi ısıtma yedeklemesi için solar termal sistemlerin yanı sıra verimli öz tüketim için fotovoltaik ve güç depolama sistemlerini içerir. Ayrıca kütükler, talaşlar ve peletler için özel kazanlar da bulunmaktadır. Ayrıca, topraktan, yeraltı suyundan veya ortam havasından ısı kullanan hibrit üniteler, ısı pompaları ve buz deposu sistemlerinin yanı sıra mekanik havalandırma sistemlerimiz de bulunmaktadır.