Gaz Yakıtlı Kazanlar


Viessmann gaz yakıtlı kazanlar, son derece kompakt tasarımları ve yoğuşma teknolojisi sayesinde yüksek verimli çalışma sunar. Gaz yakıtlı kazanın en fazla satılan ısıtma sistemi olması sebepsiz değildir. Bundesverband der Energie- und Wasserwirtschaft e.V. (BDEW) tarafından 2015 yılı sonunda yaptırılan bir araştırmaya göre Almanya'da kullanılan tüm ısıtma cihazlarının üçte ikisi doğal gaz kullanmaktadır.

Özellikle bir, iki veya daha çok aileli küçük ev sahipleri, Viessmann'ın konut sektöründe sunduğu çok çeşitli programlardan yararlanmaktadır. Kompakt gaz yakıtlı yoğuşmalı bir cihaz veya solar eşanjörlü zemin tipi gaz yakıtlı bir kazan kararınızdan bağımsız olarak Viessmann gaz yakıtlı ısıtıcılar 80 kW'a kadar nominal ısı gücü ile ısıtma ve ısınma gereksinimlerinizi her zaman güvenli ve verimli bir şekilde karşılayabilir.

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazanlar ile ilgili detaylı bilgilere Yoğuşma teknolojisi ile gazla ısıtma başlıklı bölümden ulaşabilirsiniz. 405 - 2000 kW aralığında onaylanmış kalorifik değere
sahip teknoloji ile ilgileniyorsanız tüm önemli bilgiler için Gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanı bölümüne bakınız.

Yoğuşma teknolojisi ile gaz yakıtlı ısıtma

Yoğuşma teknolojisine sahip Viessmann gaz yakıtlı kazanları, kullanılan enerjinin yüzde 98'ini ısıya dönüştürür. Yoğuşma teknolojisine sahip olmayan çoğu ısıtma sistemi, örneğin gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanları, aynı koşullar altında yaklaşık yüzde 87 oranında dönüşüm sağlar.

Yoğuşma teknolojisi şu şekilde çalışır: Baca gazı içinde bulunan su buharının yoğunlaştırılması ile ilave ısı elde edilir. Bu diğer faktörlerin yanı sıra, Viessmann tarafından geliştirilen, gaz yakıtlı duvar tipi cihazlarda bulunan inox radyal ısıtma yüzeyi le mümkündür. Daha sonra, bu şekilde elde edilen ısı sisteme geri ilave edilir. Bu verimliliği artırır, ısıtma maliyetlerini düşürür ve çevresel etkiyi azaltır. İşlemin detaylı olarak nasıl gerçekleştiği, hangi bileşenlerin bu işlemde rol aldığı gaz yakıtlı yoğuşma teknoloji bölümünde açıklanmaktadır.

Die Funktionsweise einer Gas-Brennwertheizung schematisch dargestellt.

Gelecek garantili ısıtma teknolojisi kaynak tasarrufu sağlar

Viessmann gaz yakıtlı cihazlarını geleceğe hazır olarak üretti. Yanma kontrolü sayesinde, gaz yakıtlı yoğuşmalı kazanlar, özellikle biyogaz karışımları olmak üzere farklı gaz türlerine kendini otomatik olarak ayarlar. Böylece ısıtma sistemleri, tasarruf sağlayan ısıtma teknolojilerinde meydan gelebilecek değişikliklere uyum sağlar. Gazla ısınma sisteminin seçiminde evde enerjinin depolanmaması da etkilidir. Gazla ısıtmanın çalışması için sadece bir gaz bağlantısı gereklidir. Örneğin, kompakt gaz yakıtlı yoğuşmalı cihazlar yerden tasarruf sağlar ve servis odasına veya bodrum katına hızlı ve kolay bir şekilde monte edilebilir. Oradan, tüm odalara gerekli ısıyı güvenilir bir şekilde sağlar.

Eine Gas-Heizung lässt sich optimal mit einer Solarthermieanlage kombinieren.

Solar teknolojili gazla ısıtma bedava güneş enerjisini kullanır

Günümüzde her yeni gaz yakıtlı cihaz ücretsiz güneş enerjisini kullanabilmek için güneş panelleriyle kullanılabilmelidir. Bu uzun vadede ısıtma maliyetlerini azaltır ve ayrıca çevreyi korur. Çünkü bu ikili sistemde, solar teknoloji suyu ısıtır ve gerçek ısıtma sisteminin bazı günlerde tamamen yerini alabilir. Sınır değere ulaşıldığında mevcut gazla ısıtma sistemi basit bir şekilde açılır. Isı ihtiyacı bu şekilde sürekli karşılanır, üstelik bu son derece temiz ve verimlidir. Viessmann'ın tüm kazanları güneş enerjisi teknolojisiyle iki seçenekli kullanım için tasarlandı.Viessmann Systemtechnik tüm bileşenlerin, sorunsuz bir ayar dahil mükemmel bir şekilde çalışmasını garanti eder. İnternet üzerinden uygulama yoluyla yapılan her talebi karşılar.