Birbiriyle uyumlu: Sistem Tekniği

''Bütün, onu oluşturan parçaların toplamının ötesindedir.'' Viessmann bu prensibe uygun olarak sadece kalite, güvenirlik ve verimlilik bakımından yüksek Viessmann standartlarını yerine getiren cihazlar sunmaz. Tüm ürünler yapı parçalarının birbirlerine tam olarak uyduğu eksiksiz bir sisteme bağlıdır. Yenilikçi üstün teknolojinin tam kapasite kullanımı ancak sistem bileşenlerinin mükemmel bir şekilde etkileşimi ile sağlanabilir.

Viessmann sistem tekniğine, güvenilir ve ekonomik bir ısıtma sistemi için gerekli her şey dahildir. Kablosuz uzaktan kumandalı Vitotronic kontrol paneli ve güçlü Vitocell boylerden ekonomik ısıtma desteği için güneş enerjisi sistemlerine kadar tüm ürünler sıcak su konforu sağlamaktadır.

Vitodens300-W_1397-9_A4.indd

1,5 - 2000 kW arasında tekdüze kontrol paneli

Etkin, çok yönlü ve kullanıcı dostu ısıtma sistemlerinden istenen taleplerin gittikçe artması, sistem kontrolünün önemini de artırdı. Bunun için Viessmann tarafından sunulan Vitotronic 200/300 ile tüm küçük güçte kazanlar, duvar tipi cihazlar, orta güçte kazanlar ve ısı pompaları için tek bir kontrol paneli programı sunulur.

Menü yönlendirmeli kumanda

Menü yönlendirmeli kumanda basit kullanımlıdır. Bunda standart kumanda elemanları, büyük, aydınlatmalı bir grafik ekran, çok satırlı açık metinli gösterge, çok kontrastlı siyah-beyaz gösterim ve ''?'' tuşu üzerinden bağlam bağlantılı bir yardım işlevi büyük rol oynamaktadır. Isıtma tanım eğrisi, güneş enerjisi eldesi ve şalt zamanları gibi işlevler grafik olarak gösterilir.

Vitotronic 200 benzetim yazılımı

Yeni Vitotronic 200'ün kullanılmasının ve ayarlanmasının ne kadar kolay olduğunu kendiniz deneyin. Benzetim yazılımını yürütülebilir bir dosya olarak buradan indirebilirsiniz. Bu yazılım üzerinde MS Windows XP / Windows 7 kurulu olan her PC/notebook'da çalışır.

ZIP dosyasını bilgisayarınıza kaydedin ve istediğiniz bir dizine açın. Sonra da açılan dosyaya çift tıklayarak, uygulamayı başlatın.

Benzetimi başlatmak için uygulamaya sağ tıklayın ve ''Exit'' seçin veya alternatif olarak ''Alt+ F4'' tuş kombinasyonunu kullanın.

vitotronic-regelung.jpg
5 inch renkli dokunmatik ekran

Orta ve büyük kazanlar için kontrol programı – her büyüklükteki tesis için ekonomik enerji yönetimi

Tek kazanlı kontrolden çok kazanlı kontrole kadar merkezi devre dolabı kumandası ile Viessmann birbirine ideal şekilde uyarlanmış çözümler sunar. Haberleşme kabiliyetine sahip Vitotronic kontrol sistemi, ısıtma sisteminin ekonomik ve güvenli çalışması için elektronik yönetim sistemidir - montaj, işletim ve bakımda örnek.

Orta ve büyük kazanlar için geniş bir kontrol programı mevcuttur. Entegre kontrollere ek olarak örneğin Vitocrossal 300 (CM3C) gaz yakıtlı yoğuşmalı kombi, kazanın üzerine kanıtlanmış bir şekilde monte edilebilen versiyonlara sahiptir.

Uzaktan kumandalar

Yeni Vitotronic kontrol paneli programının uzaktan kumandaları şık tasarımları ve yüksek parlaklıkta muhafazaları ile oturma odasında kullanıma çok uygundur.

Yeni Vitotronic panellerde aynı olan kullanım felsefesi sayesinde kolayca kullanılabilirler ve ısıtma sistemine hızlı ve kolay şekilde erişim sağlarlar.

fernbedienungen.jpg

Bağlanabilirlik

Viessmann ürünleri ile bağlantı için çeşitli uygulamalar sunmaktadır.

Viessmann Mobil Uygulamalar

Viessmann, son kullanıcılar ve ticari/sanayi ihtiyaçlar için ısınma konusunda mobil çözümler sunmaktadır.

daha fazla bilgi

Uzaktan İzleme

Büyük konut kompleksleri ve kamu binaları için enerji yönetim sistemi.

Broşür indir (PDF 458 KB)

Sıcak su hazırlayıcılar

Vitocell boyler programında tam sizin gereksinimlerinize uygun sıcak su deposunu bulabilirsiniz. Su gereksinimi ve montaj olanaklarına bağlı olarak yer tipi, yanına veya altına yerleştirilmiş sıcak su deposu seçin.

Hijyenik kullanma suyu beslemesi

Kullanma suyu ısıtmanın temizliği büyük ölçüde sıcak su hazırlayıcının iç yüzeyine bağlıdır. Bu sebepten Viessmann iki farklı kalite tasarımı kullanmaktadır: Vitocell 100 ürün grubunda güvenli ve daimi bir koruma için Ceraprotect emayeli yüzey. Vitocell 300 ürün grubunda en yüksek hijyen gereksinimleri için paslanmaz çelik yüzey.

warmwasserspeicher.jpg

Güneş Enerji Sistemleri

Viessmann güneş kolektörleri verimli ve tasarruflu kullanma suyu ısıtması ve mahal ısıtması desteğine dair tüm talepleri karşılamaktadır.

daha fazla bilgi

Fotovoltaik

Güneşten gelen elektrik evlerinize kendi kendine yeterliliği getirebilir. Kendi ürettiğiniz elektriği kullanabilir ve elektrik faturanızın bedelini düşürebilirsiniz.

daha fazla bilgi

Sıcak Su Hazırlayıcılar

Kullanma suyu ısıtma sisteminin hijyenikliği büyük ölçüde boylerin iç yüzeyine bağlıdır. İki farklı kalite tasarımı kullanan Viessmann sıcak su ısıtma ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşılayacaktır.

daha fazla bilgi


solaranlage.jpg

Solar ısı ve fotovoltaik

Bedava güneş enerjisinden yararlanın: Burada kullanma suyu ısıtması, ısıtma sistemi desteği ve elektrik üretimi için güneş enerjisi sistemlerimizle ilgili daha fazla bilgi alın.