Kombi bakımı yaptırmak neden gereklidir?

Kombi bakımının bir maliyeti olmakla birlikte, hem cihazın kullanım ömrü, hem de enerji verimliliği açısından uzun vadede sağlayacağı faydalar düşünüldüğünde, cihazınıza düzenli bakım yaptırmak değerli bir yatırımdır.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Kombinizin bakımı, yılda bir kez yetkili servis firmaları tarafından yapıldığında, ısı eşanjöründen elektrik bağlantıları ve contalara kadar her konuda önemli kontroller yapılacaktır. Ayrıca kombinizin doğru basınçta çalışması sağlanacak, hasarlı veya aşınmış parçaları değiştirilecek ve parçalar gerektiği gibi temizlenecektir. Viessman kombi bakım hizmetimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek edinmek için www.viessmanntr.com web zitemizi siyaret edebilirsiniz. 

ansprechpartner.jpg
wartung.jpg

Kombi Bakımı Ne Sıklıkla Yapılmalıdır?

Yılda bir kez kombi bakımı yapılması önerilmektedir. Düzenli bakım ile kombinizdeki bir problemi hızlı bir şekilde tespit etmek, gidermek, hatta daha büyük ve daha yüksek maliyetlere neden olabilecek arızaları ortaya çıkmadan önlemek mümkün olabilir. Bakım, cihazınızın kullanım ömrünü optimize etmede önemli bir rol oynar. Düzenli bakımları yapılmayan kombilerde, geleceğe yönelik sorunlar yaşamanız olasıdır. Ayrıca ürün garantinizi geçersiz kılabilirsiniz. Kombi bakımını yaptıranlar enerji tasarrufu elde ederek daha az fatura öderken, kombilerinin uzun ömürlü ve verimli olmasını da sağlar. 

Enerji verimliliği yüksek yeni bir kombi arayışınız varsa buradan Viessmann kombi modellerini inceleyebilirsiniz. 

Sonuç olarak kışın daha hesaplı ve güvenli şekilde ısınmak isteyenlerin kombi bakım işini, mutlaka uzman kişilere teslim etmeleri gerekmektedir. Bakımı yapılmamış kombiler beklenmedik kazalara davetiye çıkarabileceğinden, güvenlik açısından da kombi bakımı hayati öneme sahiptir. Bir cihazın düzenli olarak kontrol edilmesi, karbonmonoksit sızıntıları gibi olası tehlikeli arızaların tespit edilmesini mümkün kılacaktır.

vitodens-300-w.jpg
matrix-plus-brenner.jpg

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

  • Kombinin çalışma ömrü kısalır,
  • Fabrikasyon değerlerindeki yüksek verimle çalışmaz,
  • Ekonomik açıdan zarar edilir,
  • Ani bozulmalarla karşılaşılır, ekstra ve büyük arıza maliyetleri oluşur,
  • Normalden fazla doğal gaz tüketilir, yanma ayarları bozulur,
  • Yaşam alanı yeterince ısınmaz, can ve mal güvenliği tehdit altındadır.

Viessmann kombi bakım başvurusu için tıklayınız.

irtibat: info@viessmann.com.tr


Daha Fazla Bilgi

Diğer Blog Yazılarımız

Her hafta yeni bir blog yazısı yayınlıyoruz. Daha önce yayınlanmış blog yazılarımıza bıradan ulaşabilirsiniz.

Sayfaya git

Isıtma & Soğutma hakkında SSS

Burada Viessmann ısıtma sisteminiz ve genel olarak ısıtma, havalandırma ve enerji tasarrufu konuları hakkında en sık sorulan soruları ve cevaplarını bulacaksınız (Bild: © 35mmf2 / Shutterstock.com).

Sayfaya git

Ücretsiz Danışmanlık & Keşif

Viessmann'ın bir ısıtma veya sistem çözümü hakkında uzman tavsiyesi ister misiniz? Online formumuzu doldurmanız yeterli.

Şimdi danışın