Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Kombi ve Klima Servisi Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Tüketiciler zaman zaman kendilerini üretici firmaların servisleri olarak tanıtan, ama aslında yetkisi bulunmayan firmalarla karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu konu klimanızın veya kombinizin garantisinin devre dışı kalmasından, dolandırıcılıklara kadar türlü mağduriyetlere neden olduğundan iletişime geçtiğiniz servis firmasının yetkili bir servis firması olduğuna emin olunuz.

Yetkilendirilmiş Servis Kimdir?

Yetkilendirilmiş servis: Üretici veya ithalatçıların ürettikleri veya ithal ettikleri ürünler için; kullanım ömürleri süresince satış sonrası montaj, bakım ve onarım hizmetlerini yürütmek üzere, kendileri tarafından veya aralarındaki sözleşme uyarınca, bu amaçla yetki verilen gerçek veya tüzel kişiler tarafından kurulan ya da kurulmuş bulunan tesisleri, ifade eder.

Montaj İşlemi Sonunda Hangi Belgeler Teslim Edilmeli?

Yeni montaj yapılan kombinizin veya klimanızın montaj işlemi tamamlandıktan sonra yetkili servisten hizmet protokolünün alınmasına, montajı yapılan cihazın kullanımı hakkında gerekli teknik bilgilerin yetkili servis tarafından verilmesine ve ürüne/ürünlere ait kullanım kılavuzunun temin edilmesine, satışı yapan bayiden garanti belgesinin mutlaka alınmasına dikkat edilmelidir. Tüketiciler, klima veya kombinin montajını mutlaka bayi tarafından gönderilen yetkili servise yaptırmalıdır. Aksi takdirde satıcı firma tarafından cihaz garanti kapsamı içine alınmayacağı için montaj sonrası oluşabilecek arızalardan dolayı zor durumlar yaşanabilir. 

Viessmann Yetkili Servislerinin Listesine Nasıl Ulaşabilirim?

Amatör uygulamalardan korunmak ve cihazlarınızın geleceğini tehlikeye atmamak için siz de yetkili servislerden destek almaya dikkat edin…

Size en yakın kombi ve klima yetkili servislerimize bu linkten ulaşabilirsiniz. 

Yararlı bağlantılar
Yararlı bağlantılar