Sıcak su kazanları

Modern toplumlarda konutların ve ticari binaların ısıtılması için tüketilen enerji miktarı, toplam enerji tüketimi içinde en büyük paylardan birini oluşturur. Bu durum aynı zamanda büyük bir enerji tasarruf potansiyeli sunmaktadır. Viessmann tarafından üretilen ve dünya çapında pek çok önemli projede kullanılan ileri teknoloji ürünü yüksek verimli sıcak su kazanları, enerji kaynaklarının verimli kullanımına çok büyük katkıda bulunmaktadır.

Viessmann, sıcak su kazanı tekniğinde sunduğu yenilikçi, yüksek verimli ve yüksek işletme emniyeti sunan ürünleriyle tüm dünyada önde gelen projelerde çözüm ortağı olarak tercih edilmektedir.

Viessmann Vitomax sıcak su kazanları diğer bütün Viessmann ürünlerinde olduğu gibi tasarımı, malzemesi, ve imalat tekniği ile ileri teknoloji ürünüdür ve diğer üstünlüklerinin yanı sıra uzun bir işletme ömrüne sahiptir.

Konutlar, hastaneler, oteller, yüksek binalar, sanayi tesisleri ve özel sistem çözümü gerektiren farklı yapıların ısıtma ihtiyaçlarına cevap verebilmek uzmanlık ve kapsamlı bir ürün programı gerektirir. Viessmann sıcak su kazanı tekniğinin sahip olduğu geniş kapasite, basınç ve sıcaklık aralıklarıyla tüm bu ihtiyaçlara cevap verebilir. 

İster düşük basınçlı sıcak su kazanları, ister yüksek sıcaklık ihtiyaçlarını karşılama amaçlı kızgın su kazanları olsun, Viessmann çözümleri yüksek kazan verimleri ve düşük zararlı madde emisyon değerleri ile gerçek birer çevre dostudur.

Gerek tek kazanlı gerekse çok kazanlı kaskad sistemlerde Vitomax sıcak su kazanı ve ısıtma devresinin kumandası Vitocontrol kumanda paneli üzerinden kolaylıkla yapılabilir.

Viessmann Vitomax serisi kazanlar Türkiye ve Avrupa Birliği‘nde yürürlükte olan Gaz Yakıtlı Cihazlar Direktifi veya Basınçlı Kaplar Direktifi’ne, Türk Standartları’na ve diğer uluslararası diğer standartlara uygun olarak üretilir.

Vitomax sıcak su kazanı, modüler yapısı sayesinde kullanıcı ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerde teslim edilebilir. Örneğin su soğutmalı brülör bağlantısı modülü sayesinde ateş betonu ihtiyacı ortadan kalkar, servis ve bakım maliyetleri azalır. Kazan üst sacı modülü sayesinde tesisat ve bakım işlemlerini kolaylaştıran standart bir platform oluşturulmuş olur.

Vitomax sıcak su kazanı, en rahat ve sorunsuz kurulum, işletme ve bakıma imkan verecek şekilde tasarlanmıştır. Kazanların çeşitli noktalarında gerek duman gazı tarafına gerekse su tarafına rahat ulaşılabilirlik sağlayan adam delikleri, el delikleri ve temizleme kapakları bulunur.

Viessmann Vitomax serisi üç geçişli sıcak ve kızgın su kazanları ister yeni kurulum, ister değişim projesi olsun konfor, tasarruf ve güvenlik bakımından en doğru seçenektir.

Üstün bir tasarımla, yüksek kaliteli malzemeden imal edilmiş olmaları, sorunsuz uzun hizmet ömürleri ve enerji tasarruflu olmaları, Vitomax serisi kazanları rakip ürünlere göre çok daha ekonomik kılar.

Isıtma projeleri ve uygulamalarında deneyimli ve uzman Viessmann satış ve proje ekiplerine sıcak su kazanı projeniz için danışabilir, ihtiyaçlarınızı tam karşılayacak sistemin seçimini sağlayabilirsiniz.