Eisspeicher-ab-21kw.jpg

Büyük Güçte Isı Pompası artı Buz Deposu

Viessmann'ın sunduğu Buz Deposu sistemi Antifriz/Su Isı Pompalarına cazip bir kaynak sunulmaktadır: Toprağın içine gömülü Su deposu ve Güneş-hava absorberler ile izin gerektiren sondaj kaynaklarına fiyatı uygun ve izin gerektirmeyen bir kaynak alternatifi oluşmaktadır. Çevreki hava, güneş ışınımını ve topraktan gelen ısıyı aynı anda kaynak olarak kullanılabilmektedir.

Jeotermal enerji olarak bilinen toprak ısısı daima mevcut olan yenilenebilir enerji kaynağıdır. Isı pompaları kullanılarak bu enerjiden yararlanılabilir. Bir buzdolabının çalışma prensibinin tersine prensibiyle işleyen ısı pompası, ısıyı yeraltı sularından alın ve evsel ihtiyaçlar için kullanılabilir hale getirir.


Viessmann'ın Vitocal serisi, günümüze piyasada bulunan az sayıda çok verimli ve yüksek mühendisliğe sahip ısı pompalarını sunmaktadır. Çifte ses yalıtımı sayesinde çok az sesle çalışırlar. Yapı kaynaklı sesler de titreşim engelleyici braketlerileriyle ciddi ölçüde azaltılmaktadır ve ortam kaynaklı sesleri daha da yalıtmaktadır.


Ayrıca tüm Viessmann ısı pompalarına RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic - Soğutucu Devresi Tanılaması) entegre edilmiştir. RCD, elektronik valf aracılığıyla soğutucu devresinin ısıtıcı pompaları tarafından kontrol edilmesinde yardımcı olur. Bu sayede pompa verimliliğinin mevsimsel koşullardan etkilenmesi önlenir.


Yerel bir fotovoltaik sistemle üretilen güneş enerjisi elektriğiyle de çalıştırılabilirler. Viesmann'ın tüm ısı pompalarındaki akıllı Vitotronic 200 kontrol sistemi sayesinde yerel güneş enerjisi tüketimi iyileştirilmektedir. Ayrıca optimize edilmiş evsel sıcak su ısıtması için de işlevlere sahiptir.


Yüksek işletim güvenliği, endüstri standartlarına uyum ve tutarlı bir performans Vitocal pompalarını benzerlerinin ilerisine taşımaktadır. Sadece sınırlı alan kaplayarak, temiz, güvenli ve yenilenebilir enerji için ideal ev ortağınızdır. 5.0 gibi yüksek işletim verimliği katsayısına ve yüksek akış sıcaklıklarına sahiptirler.


Isı ihtiyacınız yüksekse bu doğrultuda bir ana/tali ünite şeklinde bir yapılandırmada da kullanabilirsiniz. Kontrol panelinin ergonomik tasarımı, düz metinli kullanıcı bilgileri ve grafiksel arayüzüyle işlemleriyle cihazın kullanımı sorunsuz, kolay ve anlaşılabilirdir.

Vitocal müstakil ve toplu konutlar için şunları sunmaktadır:

  • Çeşitli hava koşullarında çok yönlü ve en iyi çalışma
  • Yüksek verimlilik ve temiz çalışma
  • Smart Grid ve güneş enerjisiyle entegrasyon için tasarlanmıştır
  • Yeni ve mevcut binalarda eşit derecede verimlilik sağlar
fake-image3.jpg

Toprak kaynaklı ısı pompaları: Düşük maliyetli yenilenebilir enerji kaynağı

Doğadan alınan yenilenebilir enerji ile ısıtma - büyük güç aralığında da