Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Gelecek için güvenilir bir ortaklık

Fotoğraf: © A._and_I._Kruk / Shutterstock.com

Viessmann, ısıtma teknolojisinde bir uzmandan yenilikçi sistem çözümleri tedarikçisine dönüşmüştür. Bu da ilerlemenin bizim için ne kadar önemli olduğunun bir göstergesi. Bununla birlikte köklerimizle gurur duyuyoruz. Bu, ısıtma sistemi tesisatçılarıyla nesiller boyu süren başarılı ortaklığımız için de geçerlidir. Bu nedenle Viessmann'ın sektör yayıncısı "markt intern" tarafından 2021 yılında üst üste 16. kez 1 numaralı ticari ortak olarak Altın Ortaklık Sertifikası (sadece Almanca) ile ödüllendirilmesinden daha da memnunuz. Ve ticaret ortaklarımızla birlikte bu ortaklığı daha da genişletmek istiyoruz. Bunu yaparken, denenmiş ve test edilmiş olanı yeni ve orijinal olanla birleştiriyoruz. Kanıtlanmış kalite, güvenilirlik ve karşılıklı güvenin yanı sıra, hem ortaklarımız hem de müşterileri için günlük hayatı kolaylaştıran ve aynı zamanda enerji dönüşümünü ilerletmeye yardımcı olan yenilikçi çözümler ve hizmetler.

Vitovent 300-W havalandırma sistemi, Vitocal 300-G ısı pompası, DHW silindiri ve Vitocharge VX3 güç depolama ünitesi

Birlikte yenilikçi sistem çözümleri oluşturmak

Biz sistemler açısından düşünüyoruz. Bu nedenle Viessmann ısıtma ve iklimlendirme teknolojisinin münferit bileşenleri fabrikada birbirleriyle en iyi şekilde eşleştirilir. Bu, sadece kendi başlarına değil, aynı zamanda bir sistem olarak da güvenilir ve verimli çalıştıkları anlamına gelir. Sonuç olarak, münferit sistem bileşenleri kolayca uyarlanabildiği ve genişletilebildiği için montajcıların işi de kolaylaşır. İster müşteriniz için yeni bir ısıtma sistemi kuruyor, ister mevcut bir sistemi modernize ediyor veya bir sistemin bakımını yapıyor olun, Viessmann'ın iş ortaklarına yönelik araçları ve hizmetleri size yardımcı olacaktır.

Siz ve müşterileriniz için faydaları

Ortaklarımızla yakın işbirliği içinde, hem montajcılara hem de müşterilerine gerçek katma değer sunan hizmetler ve araçlar üzerinde çalışıyoruz - teklif oluşturma ve bileşen ve yedek parça siparişinden devreye alma ve bakıma kadar. Viessmann ortak şirketleri aşağıdaki alanlarda avantajlardan faydalanabilir:

  • Müşteriler ve montajcılar için bilgi sağlama ve danışmanlık
  • Komple sistemlerin ve yedek parçaların planlanması ve satın alınması
  • İş ortakları ve müşterileri için kurulum ve hizmetler

Bilgilendirin ve tavsiyelerde bulunun

İş ortağımız olarak, ürünler hakkında teknik bilgiler içeren 30.000'den fazla PDF belgesine ve güncel fiyat listelerine istediğiniz zaman çevrimiçi olarak erişebilirsiniz. Ayrıca Viessmann'ın Teknik Servisi ve yenilikçi araçları, müşterilerinize danışmanlık yapmanıza yardımcı olmak için hazırdır. Örneğin Viessmann ısıtma sistemi hesaplayıcısı doğrudan web sitenize entegre edilir ve önceden ayarladığınız verileri kullanarak potansiyel müşteriler için otomatik olarak fiyat teklifleri oluşturur. Daha sonra müşteriyle sahada yapacağınız görüşmede, bunu gerektiği gibi özelleştirmeniz yeterlidir. Bina Enerji Ekonomisi Kontrolü ile, yeni bir ısıtma sisteminin getirebileceği potansiyel enerji ve maliyet tasarrufunu hesaplarsınız, bu da size bireysel müşteriye tavsiyede bulunmak için en uygun temeli sağlar.

Planlayın ve satın alın

Bir Viessmann ortağı olarak, münferit bileşenlerin yanı sıra komple ısıtma ve havalandırma sistemlerini planlamak için çok sayıda araca erişebilirsiniz. Bu, örneğin ısı pompalarının boyutlandırılması veya ses seviyelerine göre komşu bir mülke gerekli mesafenin hesaplanması için özel uygulamaları içerir. Viessmann PartnerShop, planların hızlı bir şekilde uygulanabilmesini sağlamak için her zaman açıktır. Uygun bileşenleri bulun, kullanılabilirliklerini kontrol edin ve siparişinizi çevrimiçi olarak gönderin - bir PC'de, ofiste veya yolda. Quote Assist bağlantısı sipariş vermeyi daha da kolaylaştırır. Güvenilir lojistik sistemimiz hızlı teslimat sağlar.

Kurulum ve servis

Başarılı müşteri hizmetleri, her zaman hızlı ulaşılabilirlik ile karakterize edilir. Viessmann ViGuide, bir tesisatçı olarak hizmetlerinizi bu açıdan genişletmenizi kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda değerli zamanınızdan da tasarruf etmenizi sağlar. Bir ısıtma sisteminde bir ağ geçidi varsa ve müşteri ViCare uygulamasını kullanıyorsa, tüm kurulumları uzaktan izlemek ve bazı durumlarda olası sorunları ortaya çıkmadan önce düzeltmek için merkezi kontrol aracını kullanabilirsiniz. Yedek parça uygulamasıyla, kurulu ürünleri çevrimiçi olarak kolayca kaydedebilirsiniz. Böylece müşterileriniz, devreye alma ile aynı anda başlayan garanti süresinin uzatılmasından yararlanır.

Tüm sektörleri kapsayan kapsamlı bir ortaklık

Ortak şirketlerimizle birlikte geleceği daha iyi şekillendirmek istiyoruz. Bunu başarmak için kapsamlı bir ortaklığa güveniyoruz. Buna aşağıdaki alanlarda tesisatçılara yönelik destek de dahildir:

Bağımsız uzmanlar, diğer hususların yanı sıra operasyonel analiz ve iş yönetimi konularında tavsiyelerde bulunur.

Örneğin doğrudan posta ve çevrimiçi pazarlama yoluyla işletmenizi tanıtma konusunda destek sağlıyoruz.

Satış ofislerimizde eğitimin yanı sıra kapsamlı e-öğrenme fırsatları da sunuyoruz.

Yeni müşteriler edinme ve talepleri karşılama konusunda size destek oluyoruz.

Viessmann Roadshow ve ticaret fuarları gibi etkinlikler, ticaretle yakın temas kurulmasını sağlar.

Müşteri kazanımında zaman kazanın

Ortaklarımızın ana iş alanlarına konsantre olabilmeleri için müşteri kazanımı konusunda destek sağlıyoruz. Viessmann Leads aracılığıyla, satın alma yapmakla gerçekten ilgilenen kişileri alırsınız. Bunları ViContact portalında hızlı ve kolay bir şekilde yönetebilirsiniz. Tamamlanan her satın alma işlemi için, V+ iş ortağı programımızın bir parçası olarak özel etkinlikler ve eğitim kursları için kullanabileceğiniz puanlar alırsınız.

(Fotoğraf: © SpeedKingz / Shutterstock.com)

Yeni nesil HVAC tesisatçılarını birlikte teşvik etmek

Viessmann, HVAC sektöründeki V+ ortaklarımızı uygun stajyer arayışlarında desteklemek için bir işe alım kampanyası yürütmektedir. Geleceği olan bu mesleği tanıtmak için sosyal medyayı kullanıyor ve stajyer portalı teamzukunft.de aracılığıyla tesisatçılar ve gençler arasında iletişim kuruyoruz.

Viessmann ortakları için bilgi merkezi

Viessmann ortakları olarak, montajcılar PartnerPortal'ımıza erişebilir. Yenilikler ve yeni gelişmeler burada paylaşılır ve tüm hizmetler ve uygulamalar tek bir girişle paket halinde kullanıma sunulur. Ayrıca siparişlerin durumunu buradan takip edebilir ve izleme işlevinin bir parçası olarak çevrimiçi müşteri sistemleri hakkında bilgi çağırabilirsiniz. Aşağıdaki videoda Thomas Heim, Viessmann ortakları için mevcut olan merkezi açıklıyor.

Nasıl Viessmann ortağı olunur?

Eğer bir tesisatçıysanız ve Viessmann ortağı olmak istiyorsanız, bunu sadece birkaç adımda online olarak yapabilirsiniz:

  1. Doldurduğunuz formu çevrimiçi olarak gönderin.
  2. Yerel satış ofisimiz sizinle iletişime geçecektir.
  3. PartnerPortal'ımız için erişim verilerini alacaksınız.