ViGuide - Tüm dijital hizmetler için en önemli aracınız 

ViGuide, müşterilerinize hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. Çevrimiçi kurulumlarınızı uzaktan izleyebilir ve ortaya çıkan sorunlarla ilgilenebilirsiniz. Bir web uygulaması olarak ViGuide ile dilediğiniz yer ve zamanda, herhangi bir cihazdan güncelleme ihtiyacı olmadan erişilebilir.
ViGuide, sipariş işlemlerinizi daha verimli hale getirir ve müşteri hizmetlerinizi iyileştirir. İhtiyacınız olan şey, bağlı bir ağ geçidi (Vitoconnect veya yeni elektronik platform) ile bir ısıtma sistemi ve ViCare akıllı telefon uygulaması kullanıcısıdır. ViGuide bu şekilde tüm dijital hizmetler için en önemli aracınız haline gelir!


ViGuide uygulamasındaki önemli değişiklikler: Daha fazla bilgiyi aşağıdaki "Mobil" bölümünde bulabilirsiniz.

Diğer önemli bilgiler

Diğer önemli bilgiler

●  Şu andan itibaren müşterilerinizin cihaz kurulum işleyişine dair genel bir fikre sahip olacaksınız. ViGuide size neyin düzgün çalıştığını ve hangi sistemlerin düzeltilmesi gereken hataları olduğunu söyler. Bu müşteri ve ısıtma sistemi hakkındaki tüm ilgili bilgileri görmek için bir tıklama ile bir sistem seçin.

●  Yönetim alanında ek yükleyiciler ekleyip kaldırabilir ve hesap ayarlarınızı yönetebilirsiniz.

●  Uygulama Değiştirici ile çevrimiçi sipariş sistemi (PartnerShop), yedek parça uygulaması veya kurulum kılavuzları ve diğer ürün belgeleri için ViBooks gibi en sık kullandığınız Viessmann uygulamalarına hızlı bir şekilde geçebilirsiniz.

●  ViGuide'den siz ve çalışanlarınız, tüm Viessmann eğitim içeriğine çevrimiçi platformdan erişebilirsiniz.


Kurulum ayrıntıları

●  Bir sistemle ilgili tüm önemli bilgilere kolayca erişilebilir. Bunlar şunları içerir: müşteri adı ve iletişim bilgileri, ısıtma sisteminin tipi ve modeli, çalışma durumu, seri numarası, ağ geçidi numarası. Tüm bu detaylar parmaklarınızın ucunda.

●  ViGuide size brülör durumu, çalışma süresi, başlatmalar, dış sıcaklık, kazan sıcaklığı, WiFi sinyal gücü gibi ek bilgiler sağlar.

●  ViGuide, sistem için gaz ve elektrik tüketiminin yanı sıra mevcutsa güneş enerjisi ile ilgili bilgileri de belirler.

Bir sistemle ilgili tüm önemli bilgilere kolayca erişebilirsiniz

Vitoguide ermöglicht Ihnen die Anpassung der wichtigsten Parameter aus der Distanz

Sistem ayarlarının uzaktan kontrolü

●  ViGuide ile müşterinizin ısıtma sistemindeki bir dizi ayarı uzaktan değiştirebilirsiniz:

●  Bağımsız ısıtma devreleri (örn. Isıtma eğrisi parametreleri), kullanım sıcak suyu hedef sıcaklıkları ve ısıtma planlarının gün ve saate göre ayarlanması.

●  Bağlantı sorunlarını çözmek için her türlü ağ geçidini yeniden başlatın (örn. Opto, OpenTherm veya Viessmann ısıtma sistemleri yeni bir elektronik platform ile).

Müşteriniz uzun bir süre evde değilse, daha az çalışma için sistemi tatil programına geçirebilirsiniz.


Mobil

1 Nisan'dan itibaren ViStart mobil uygulaması ViGuide olarak yeniden adlandırılacaktır. ViGuide mobil uygulaması, tıpkı ViStart uygulamasında olduğu gibi hem iOS hem de Android cihazlarda mevcut olacaktır. Aynı zamanda, size yeni elektronik platforma sahip bir Viessmann ısıtma sistemini devreye alma fırsatı sunmaya devam edecektir.

Lütfen ViStart ile ilgili olarak aşağıdakilere dikkat edin:

  • ViStart uygulamasında yapılan değişiklikler, uygulamanın şu anda mevcut olduğu tüm pazarlarda geçerli olacaktır.
Apps_Vitoguide_Mobile_XL.png
  • Uygulamayı zaten yüklediyseniz, başka hiçbir şeyin yapılmasına gerek yoktur. Uygulama, iOS veya Android cihazınızda kullanılmaya devam edecek. Uygulamanın yeniden yüklenmesi gerekmez.
  • Başlangıç ​​ekranında ViStart sembolü ViGuide olarak yeniden adlandırılır ve sembolün tasarımı değişir.
  • Bir kullanıcı olarak, özellikle yeni bir elektronik platform ve WiFi ile en yeni nesil Viessmann ısıtma sistemlerini devreye almak için aynı işlevselliğe erişebilirsiniz.
  • Devreye alma dışında diğer yeni özelliklere erişmek istiyorsanız, bir Viessmann hesabıyla oturum açmalısınız. Henüz bir Viessmann hesabınız yoksa, istediğiniz zaman buradan ücretsiz kayıt olabilirsiniz.

ViStart'ı henüz kullanmadıysanız veya akıllı telefonunuzdan sildiyseniz, bugün App veya Play Store'dan indirin.

Download on the App StoreGet it on Google Play


Akıllı ev bileşenleri

Müşterinizin ısıtma sistemine, ya bir Vitoconnect ile ya da yeni bir elektronik platforma sahip Viessmann kombi ile çevrimiçi bağlanabilirsiniz. Müşteriniz ViCare uygulaması ile ısıtma ve sıcak su ayarlama gibi işlemlerini kontrol etmek için bir uzman olarak ViGuide aracılığıyla onları uzaktan izlemenizi isteyebilir. Dahası bir iklim sensörü ve eTRV'lerden oluşan Viessmann Akıllı Klima Sistemi ile ev sahipleri, bileşenlerin monte edildiği ayrı odalar için konforlarını kontrol edebilirler. ViGuide ile oda ayarlarının yapılmasında ve cihazların devreye alınmasında onlara destek olabilirsiniz.

Akıllı ev bileşenleri

Acil müdahale için durum mesajları

Acil müdahale için durum mesajları

●  Her bir hatanın ayrıntılarını, hata sebebinin açıklamasını ve Viessmann tarafından önerilen çözümü görüntüleyin.

●  Değişiklikleri kimin ve ne zaman yaptığı dahil olmak üzere tüm sistem işlemlerinin geçmişini görüntüleyin.

●  Yedek Parça (SP) uygulamasına doğrudan bağlantı, işi tamamlamak için tam olarak doğru parçaları sipariş etmenize olanak tanır.

●  Viessmann ayrıca müşterilerinizin cihaz bakımlarının gerçekleştirmesini ve sorunları ortaya çıkmadan önlemesini kolaylaştırır. Tek bir tıklama ile bakımı gerçekleştirmek için eksiksiz bir set sipariş edebilirsiniz. Belirli bir ısıtma sistemi için ihtiyaç duyduğunuz tüm parçalar bu siparişe dahil edilmiştir, böylece öğeleri aramanıza gerek kalmaz ve hiçbir şeyi unutma riskine girmezsiniz.


Daha iyi konum planlaması için harita görünümü

Artık Viessmann teknik servis departmanına her zamankinden hızlı ve kolay bir şekilde ulaşabilir ve destek alabilirsiniz. Bir çağrı açın ve sizi geri araması için bir teknisyen belirleyin veya müşteri hizmetleri için sıra oluşturun. Her zaman mevcut bekleme süresi hakkında bilgilendirileceksiniz. İhtiyaç duyduğunuz yanıtları alırsınız ve müşterilerinizin ısınma sorunlarını daha hızlı çözersiniz.

Daha iyi konum planlaması için harita görünümü

İhtiyaç duyduğunuzda yardım alın

İhtiyaç duyduğunuzda yardım alın

Artık Viessmann'ın teknik servisinden daha hızlı ve daha kolay bir şekilde iletişime geçebilir ve destek alabilirsiniz. Bir çağrı açın ve sizi geri araması için bir teknisyen programlayın veya müşteri hizmetleri için sıra oluşturun. Her zaman mevcut bekleme süresi hakkında bilgilendirileceksiniz. İhtiyaç duyduğunuz yanıtları alırsınız ve müşterilerinizin ısınma sorunlarını daha hızlı çözersiniz.