Yüksek verimli duvar tipi yoğuşmalı kazanlar

Birçok evde ekipmanlar için yüksek kalorifer kazanı fiyatları ödenmekte fakat istedikleri verimi alamadıkları için hayal kırıklığına uğramaktadır. Yüksek bakım maliyeti, pahalı onarımlar ve yedek parçalar da kalorifer kazanı fiyatları üstüne ek bir yük getirmektedir.

Viessmann'ın Vitodens 200-W bu evler için bir çıkış yolu sunmaktadır. Duvara monte edilen bu yoğuşmalı ünite, geleneksel kazanların %75 oranındaki düşük verimliliğiyle karşılaştırıldığında %87 – 98 gibi bir verimliliği sağlayabilmektedir. Bunlar ısıtıcı olarak da temin edilebilmektedir. Kompakt ebatları bu üniteleri modern evler için ideal kılmaktadır.

Yoğuşma teknolojisi enerji tüketiminizi ekonomikleştirmenize izin verir çünkü atık gazdaki gizli ısı ikincil bir ısı eşanjörüyle yeniden kullanır. Geleneksel kazanlarda bu ısı atılır ve verimliliğin düşmesine yol açar. Yoğuşmalı kazanlarda ise ısı geri alınır ve sisteme verilir. Su ve kalan atık gazlar çıkışlardan atılır.

Kullanılan yüksek kaliteli malzeme, Viessmann'ın mühendislikteki uzmanlığı ve uzun deneyimi Vitodens ürününde ortaya çıkmaktadır. Birden çok ünite zincirleme olarak kullanılarak daha yüksek ısı ihtiyaçları da karşılanabilir. Ekipman, evlerde kullanılacağı göz önüne alınarak düşük gürültü seviyelerinde işletilmek için tasarlanmıştır.


Bu avantajlardan yararlanın 

  • Kullanılan yakıt %98'e kadar ısıya dönüştürülür.
  • Düşük fan hızı sayesinde sessiz çalışma
  • Kompakt ölçüler, eni sadece 450 mm
  • İsteğe bağlı olarak kombi veya ısıtma cihazı olarak sipariş edilebilir.
  • Enerji verimliliği sınıfı: A


Harici veya entegre sıcak su temini

Gaz yakıtlı duvar tipi yoğuşmalı kazan Vitodens 200-W tasarruf ve uzun ömür bakımından örnek alınacak bir cihazdır. Sürekli yüksek verim ve yoğuşma tekniğinden faydalanmak için paslanmaz çelik Inox-Radyal ısıtma yüzeyine sahiptir.

Bu cihaz ayrıca baca gazındaki ısıyı kullandığından daha az enerji tüketir. Bu da ısıtma giderlerini azaltır ve ayrıca çevreyi de korunur.

Vitodens 200-W isteğe bağlı olarak harici bir boyler ile kullanım için ısıtıcı olarak (Tip B2HA) veya entegre plakalı eşanjörlü kombi olarak (Tip B2KA) sipariş edilebilir.


Uzun kullanım ömürlü dayanıklı brülör

Paslanmaz çelik MatriX brülör kendini uzun kullanım süresi ile kanıtlamıştır. Entegre yanma kontrolü Lambda Pro Control yanmayı değişen gaz kalitesine göre otomatik olarak ayarlar.

Lambda Pro Control sayesinde baca temizleme kurumu kontrolleri her üç yılda bir gereklidir. Bu sayede baca temizleme ücretlerinden tasarruf edilir.

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazanın bakım süreleri de kısadır. Tüm yapı parçalarına önden erişildiğinden, bakım çalışmaları için yanda mesafe bırakmaya gerek yoktur.
 

Gas-Brennwert-Wandgerät Vitodens 200-W

Gas-Brennwert-Wandgerät Vitodens 200-W

Vitodens 200-W ist das ideale Gas-Brennwert-Wandgerät für die Eigentumswohnung oder das Ein- und Mehrfamilienwohnhaus. Es lässt sich problemlos in einer Nische im Badezimmer oder in einem Küchenschrank montieren.

Die Vitodens 200-W verbrauchen weniger Energie, weil sie zusätzlich die Wärme der Abgase nutzen. Das Ergebnis: Eine hohe Umwandlung der eingesetzten Energie in Wärme von bis zu 98 Prozent und Energieeffizienzklasse A. Das senkt die Heizkosten und entlastet die Umwelt. In Kombination mit Sonnenkollektoren wird die nächst höhere Effizienzklasse A+ erreicht.

Vitodens 200-W: Als Heiz- und Kombigerät erhältlich

Der Vitodens 200-W ist wahlweise als Heizgerät mit separater Warmwasserversorgung oder bis zu einer Leistung von 35 kW als Kombigerät mit einem integrierten Durchlauferhitzer erhältlich.

Äußerst installations- und wartungsfreundlich  

Mit seiner Entscheidung für eines dieser Geräte kommt der Anwender auch in den Vorteil von geringen Installations- und Wartungskosten. Alle Bauteile sind von vorne zugänglich, ein seitlicher Serviceabstand ist nicht erforderlich. Bereits ab Werk sind alle Anlagenkomponenten fix und fertig montiert. Und mit dem Einhängen des Geräts in die Wandhalterung sind gleichzeitig alle Heiz- und Trinkwasserleitungen sicher und dicht mit dem Netz verbunden – ohne Verschrauben, Klemmen oder Löten.

Effizienzlabel für die Heizung
Heizsysteme | ErP-Richtlinie

Effizienzlabel

Inox-Radial-Wärmetauscher

Inox-Radial-Wärmetauscher

Vitodens 200-W ist mit dem Inox-Radial-Wärmetauscher aus hochwertigem Edelstahl ausgerüstet. Er garantiert Zuverlässigkeit und eine dauerhaft hohe Brennwertnutzung. Das gilt auch für den MatriX-Zylinderbrenner aus Edelstahl-Gewebe.

Duvar tipi yoğuşmalı kazanlar ile kaskad sistemler

2700 kW'a kadar kaskad sistemler

150 kW'a kadar Vitodens 200-W duvar tipi yoğuşmalı kazanlar özellikle apartmanlarda, ticari ve kamu binalarında kullanım için uygundur. Vitodens 200-W, tek kazanda 150 kW'a kadar, kaskad sistemlerde ise 2700 kW'a kadar uygun fiyatlı ve az yer kaplayan çözümler üretmektedir.
 

MatriX-Zylinderbrenner

Umweltschonender MatriX-Zylinderbrenner

Automatische Verbrennungsregelung senkt Kosten

Die integrierte Verbrennungsregelung Lambda Pro Control Plus passt den Brenner automatisch an die Beschaffenheit unterschiedlicher Gasarten (Erdgas E/LL, Flüssiggas, Biogas) an und gewährleistet eine gleichbleibend hohe Energieeffizienz.

Lambda Pro Control Plus trägt zu geringeren Wartungskosten bei, da die Prüfintervalle durch den Schornsteinfeger drei Jahre betragen.


Komfortable Vitotronic Regelung

Komfortable Vitotronic Regelung

Anwender und Fachbetrieb profitieren gleichermaßen von der einfach zu bedienenden Vitotronic Regelung: Die menügeführte Steuerung ist logisch und verständlich aufgebaut.

Vitoconnect 100 schafft die Verbindung

Für die Bedienung per App ist die Schnittstelle Vitoconnect 100 erforderlich. Nachrüsten früherer Gas-Brennwertkessel der Vitodens Serie (ab Baujahr 2004) ist jederzeit möglich.

WLAN-Schnittstelle Vitoconnect 100
ViCare App

ViCare App

Neue Möglichkeiten der Heizungsregelung über das Internet bietet die ViCare App. Sie ermöglicht dem Anlagenbetreiber per Smartphone seine Heizungsanlage zu steuern. Der Betriebsstatus kann jederzeit eingesehen werden und im Störfall kann schnell und einfach Kontakt mit der vorher in der App hinterlegten Fachfirma aufgenommen werden.

Uzaktan kumandayla evinizden güvenle kumanda edin

Birbirine uyumlu: Sistem Tekniği

''Bütün, parçaların toplamından daha fazladır.'' Viessmann bu prensibe uygun olarak sadece kalite, güvenirlik ve verimlilik bakımından yüksek Viessmann standartlarını yerine getiren ısıtma komponentleri sunmaz. Tüm ürünler birbirleri ile tam uyumlu olarak çalışan eksiksiz bir sisteme bağlıdır. Yenilikçi ve üstün teknolojinin tüm potansiyeli, sisteme entegre edilmiş komponentlerin mükemmel bir şekilde etkileşimi ile ortaya çıkartılabilir.

Viessmann sistem tekniğine, güvenilir ve ekonomik bir ısıtma sistemi için gerekli her şey dahildir. Kablosuz oda termostatlı kontrol paneli ve güçlü Vitocell boylerlerden ekonomik ısıtma desteği için güneş enerjisi sistemlerine kadar tüm komponentler
yüksek konfor sağlamaktadır.

Ürün kesiti

Genel bakış

Güç (kW)
1,8 - 150 kW
Norm kullanma verimi
%109
Enerji verim sınıfı
energieeffizienklasse.png
A
Yakıt
icon-gas.png
Doğalgaz ve LPG (Propan)
Kullanım alanı
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png
Tek/çift ailelik müstakil ev, apartman, ticari binalar, yeni binalar ve dönüşüm
Kullanım
icons-vitotrol-app.gif
Açık metinli ve grafik göstergeli Vitotronic 200 kontrol paneli, Vitotrol App üzerinden kullanılabilir
Sıcak su hazırlanması
Yüksek sıcak su konforu için ilave boylerli ısıtma cihazı, 35 kW'ye kadar kombi cihaz olarak da sunulur
Diğer özellikler
2700 kW'ye kadar çok kazanlı sistem olarak
Viessmann'dan yüksek verimli duvar tipi yoğuşmalı kazanlar

Gasumstellung - mit Viessmann kein Problem
Gasumstellung in Nordwestdeutschland

Gasumstellung - mit Viessmann kein Problem

Prospektanforderung.jpg
Broşür

Broşür Talebi