Yüksek verimli duvar tipi yoğuşmalı kazanlar

Birçok evde kalorifer kazanı ve ekipmanlar için yüksek fiyatlar ödenmekte fakat istedikleri verimi alamadıkları için hayal kırıklığına uğramaktadır. Yüksek bakım maliyeti, pahalı onarımlar ve yedek parçalar da kalorifer kazanı fiyatları üstüne ek bir yük getirmektedir.

Viessmann'ın Vitodens 200-W duvar tipi kazanları bu konuda bir çıkış yolu sunmaktadır. Duvara monte edilen bu yoğuşmalı cihaz, geleneksel kazanların %75 oranındaki düşük verimliliğiyle karşılaştırıldığında %87 – 98 gibi bir verimliliği sağlayabilmektedir. Bunlar ısıtıcı olarak kullanılmak üzere de temin edilebilmektedir. Kompakt ebatları sayesinde bu kazanları modern evler için ideal kılmaktadır.

Yoğuşma teknolojisi enerji tüketiminizi ekonomik hale getirmenize izin verir çünkü atık gazdaki gizli ısı ikincil bir ısı eşanjörüyle yeniden kullanır. Geleneksel kazanlarda bu ısı atılır ve verimliliğin düşmesine yol açar. Yoğuşmalı kazanlarda ise ısı geri alınır ve sisteme verilir. Su ve kalan atık gazlar çıkışlardan atılır.

Kullanılan yüksek kaliteli malzeme, Viessmann'ın mühendislikteki kanıtlanmış uzmanlığı ve uzun yıllara dayanan deneyimi Vitodens ürününde ortaya çıkmaktadır. Birden çok ünite zincirleme (kaskad) olarak kullanılarak daha yüksek ısı ihtiyaçları da karşılanabilir. Ekipman, evlerde kullanılacağı göz önüne alınarak düşük gürültü seviyelerinde işletilmek için tasarlanmıştır.


Bu avantajlardan yararlanın 

  • Kullanılan yakıt %98'e kadar ısıya dönüştürülür.
  • Düşük fan hızı sayesinde sessiz çalışır
  • Kompakt ölçülere sahiptir. Eni sadece 450 mm'dir.
  • Enerji verimliliği sınıfı: A'dır


Harici veya entegre sıcak su temini

Gaz yakıtlı duvar tipi yoğuşmalı kazan Vitodens 200-W tasarruf ve uzun ömür bakımından örnek alınacak bir cihazdır. Sürekli yüksek verim ve yoğuşma tekniğinden faydalanmak için paslanmaz çelik Inox-Radyal ısıtma yüzeyine sahiptir.

Bu cihaz ayrıca baca gazındaki ısıyı yeniden kullandığından daha az enerji tüketir. Bu da ısıtma giderlerini azaltır ve ayrıca çevreyi de korur.

 

Uzun kullanım ömürlü dayanıklı brülör

Paslanmaz çelik MatriX-silindirik brülör kendisini uzun kullanım süresi ile kanıtlamıştır. Entegre yanma kontrolü Lambda Pro Control yanmayı değişen gaz kalitesine göre otomatik olarak ayarlar.

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazanın bakım mesafeleri de kısadır. Tüm yapı parçalarına önden erişildiğinden, bakım çalışmaları için yanda mesafe bırakmaya gerek yoktur. Bu nedenle dar alanlar için ideal bir üründür. 

 

Gaz yakıtlı duvar tipi yoğuşmalı cihaz Vitodens 200-W

Gaz yakıtlı duvar tipi yoğuşmalı cihaz Vitodens 200-W

Vitodens 200-W, daire, tek ve çok aileli konutlar için ideal gaz yakıtlı duvar tipi yoğuşmalı cihazdır. Balkodaki küçük bir yere veya mutfak dolabına kolayca monte edilebilir.

Vitodens 200-W baca gazlarının ısısını da kullandığından daha az enerji harcar. Sonuçta kullanılan enerjinin yüzde 98'e kadarını ısıya çevirir ve A sınıfı enerji verimliliği elde edilir. Dolayısı ile ısıtma maliyetlerini azaltır ve çevreyi korur. Güneş panelleri ile birlikte daha yüksek verimlilik sınıfı olan A + elde edilmektedir. 

Son derece kolay kurulum ve bakım    

Bu cihazlardan birini seçen kullanıcı aynı zamanda düşük kurulum ve bakım maliyet avantajlarına da sahip olacaktır. Tüm bileşenlere önden erişilebilir, yandan çalışma mesafesi gerekli değildir. Tüm sistem bileşenleri halihazırda fabrikada monte edilmiştir. Cihaz duvara monte edildiğinde, vidalama, sıkma veya lehimleme olmadan aynı anda tüm ısıtma ve kullanma suyu boruları güvenli ve sıkı bir şekilde tesisata bağlanabilmektedir. 

Inox Radyal ısıtma yüzeyi

Vitodens 200-W paslanmaz çelikten Inox Radyal ısıtma yüzeyi ile donatılmıştır. Güvenilirlik ve sürekli yüksek yoğuşma değeri garanti eder. Bu aynı zamanda paslanmaz çelik malzemeden üretilen MatriX silindir brülör için de geçerlidir.

Inox Radyal ısıtma yüzeyi
Duvar tipi yoğuşmalı kazanlar ile kaskad sistemler

1200 kW'a kadar kaskad sistemler

150 kW'a kadar Vitodens 200-W duvar tipi yoğuşmalı kazanlar özellikle apartmanlarda, ticari ve kamu binalarında kullanım için uygundur. Vitodens 200-W, tek kazanda 150 kW'a kadar, kaskad sistemlerde ise 1200 kW'a kadar uygun fiyatlı ve az yer kaplayan çözümler üretmektedir.
 

Çevre dostu MatriX silindir brülör

Çevre dostu MatriX silindir brülör

Otomatik yanma kontrolü maliyetleri azaltır

Lambda Pro Control Plus entegre yanma kontrol sistemi, brülörü otomatik olarak farklı gaz türlerine (Doğalgaz , LPG) göre ayarlar ve sürekli olarak yüksek enerji verimliliği sağlar.

Lambda Pro Control Plus yanma kontrolü ile daima %100 performans

Videoyu etkinleştirmek için lütfen oynat butonuna tıklayın. Videoyu başlattığınızda verilerin YouTube'a aktarıldığını lütfen unutmayın. Ayrıntılar için lütfen gizlilik politikamıza bakın.

Lambda Pro Control Plus yanma kontrolü ile daima %100 performans
Doğal gazdan LPG'ye geçiş yapsanız bile yanma kontrolü, gaz türüne göre kendisini otomatik olarak ayarlar.

Konforlu Vitotronic kontrol paneli

Konforlu Vitotronic kontrol paneli

Kullanıcılar ve uzman servisler, kullanımı kolay Vitotronic kontrol panelinden faydalanır. Menü merkezli kontrol paneli mantıklı ve anlaşılır bir şekilde yapılandırılmıştır.

Vitoconnect 100 bağlantıyı gerçekleştirir

Cihazın uygulama üzerinden çalışması için Vitoconnect 100 gereklidir. Vitodens serisinin eski gaz yakıtlı yoğuşmalı kazanlarının (2004 ve sonrası üretim yılı) modernizasyonu her zaman mümkündür.

Vitoconnect 100 bağlantıyı gerçekleştirir
ViCare Uygulaması

ViCare Uygulaması

ViCare Uygulaması ile internet üzerinden yeni ısıtma kontrolü olanakları sunulur. Uygulama, kullanıcının ısıtma sistemini akıllı telefon üzerinden kontrol etmesini sağlar. Çalışma durumu her zaman görüntülenebilir ve arıza durumunda, daha önce uygulamada kayıtlı olan servis ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurulabilir.

Birbirine uyumlu: Sistem Tekniği

''Bütün, parçaların toplamından daha fazladır.'' Viessmann bu prensibe uygun olarak sadece kalite, güvenirlik ve verimlilik bakımından yüksek Viessmann standartlarını yerine getiren ısıtma komponentleri sunmaz. Tüm ürünler birbirleri ile tam uyumlu olarak çalışan eksiksiz bir sistem sağlar. Yenilikçi ve üstün teknolojinin tüm potansiyeli, sisteme entegre edilmiş komponentlerin mükemmel bir şekilde etkileşimi ile ortaya çıkartılabilir.

Viessmann sistem tekniğine, güvenilir ve ekonomik bir ısıtma sistemi için gerekli her şey dahildir. Kablosuz oda termostatlı kontrol paneli ve güçlü Vitocell boylerlerden ekonomik ısıtma desteği için güneş enerjisi sistemlerine kadar tüm komponentler
yüksek konfor sağlamaktadır.

Uzaktan kumandayla evinizden güvenle kumanda edin