Vitocrossal 300 CR3B - en güçlü gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan


Bu avantajlardan yararlanın

 

  • Paslanmaz çelik Inox-Crossal eşanjör sayesinde yüksek işletme emniyeti ve uzun ömür.
  • Pürüzsüz paslanmaz çelik yüzeyler sayesinde eşanjör kendi kendini temizler
  • Üst ısıl değer optimizasyonlu bir bağlantı için iki dönüş bağlantı ağzı


Tek kazanlı sistem, 1400 kW'ye kadar

Vitocrossal 300 CR3B gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan olarak 787 - 1400 kW arasında kapasitelere sahiptir. Tek kazanlı sistem olarak Viessmann tarafından sunulan en güçlü ısıtma merkezidir.

Bu sayede konut siteleri ve yakın ısı şebekeleri, büyük kamu ve ticaret binaları ile sanayi tesisleri için uygundur.

Vitocrossal 300 eşanjör yüzeylerinin tasarımı sayesinde normal boyutlarda ve hafif yapıda yüksek güçler mümkündür.

İçeriye kolayca getirilmesi için yoğuşmalı kazan iki parça halinde teslim edilebilir.


Konforlu ve güçlü bir kontrol paneli

İletişim özellikli kontrol paneli Vitotronic 300 ile ısıtma sistemi güvenli olarak çalışır. Dört adete kadar kazana kumanda edilebilir. Konforlu bir açık metin göstergesi ve tanı sistemi entegre bir aydınlatmalı ekran.

Bina yönetim sistemlerine entegre edilebilir. İnternet üzerinden uzaktan denetleme için Vitocom ve Vitodata'lı TeleControl teslim edilebilir.
 

Ücretsiz tavsiye - danışmanlık alın

Bir Viessmann İşortağı Bulun

Ücretsiz tavsiye -danışmanlık almak üzere size en yakın Viessmann iş ortağını bulmak için lütfen il, ilçe veya mahalle adını giriniz. Örn: "şerifali mah. istanbul"

Gas-Brennwertkessel Vitocrossal 300 Typ CR3B

Gas-Brennwertkessel Vitocrossal 300 Typ CR3B

Der Vitocrossal 300, Typ CR3B ist das Spitzenprodukt unter den bodenstehenden Gas-Brennwertkesseln, erhältlich von 787 bis 1400 kW.

Als Einkesselanlage ist er im Viessmann Komplettangebot der leistungsstärkste Brennwertkessel. Damit ist er für Wohnanlagen genauso geeignet wie für Nahwärmenetze, größere öffentliche und gewerbliche Gebäude und industrielle Anlagen.

Ausgereifte Brennwerttechnik

Die Konstruktion der Inox-Crossal-Wärmetauscherflächen ermöglicht die Leistungserweiterung des Vitocrossal 300 bis 1400 kW bei weiterhin moderaten Abmessungen und geringem Gewicht. Darüber hinaus wird die Einbringung durch die geteilte Ausführung des Wärmetauscher-Moduls/Brennraum-Moduls erleichtert.

Die hochwirksame Wärmeübertragung und die hohe Kondensationsrate ermöglichen Norm-Nutzungsgrade bis 98 % (Hs). Diese hohen Norm-Nutzungsgrade werden durch das Kreuzstromprinzip von Heizgas und Kesselwasser sowie die intensive Verwirbelung der Heizgase durch die Heizfläche erreicht.

Beim Vitocrossal 300 ist durch den zweiten Rücklaufstutzen eine für die Brennwertnutzung besonders günstige hydraulische Anbindung möglich.

Die Gas-Brennwertkessel Vitocrossal 300 sind ab Werk mit ELCO oder Weishaupt Gas-Gebläsebrennern erhältlich.

Komfortable und leistungsstarke Regelung Vitotronic mit Farb-Touch-Display

Komfortable und leistungsstarke Regelung Vitotronic

Die Vitotronic Regelung mit großem Farb-Touch-Display erlaubt eine schnelle Inbetriebnahme mittels Assistenzfunktion sowie eine einfache Bedienung. Über die integrierte LAN-Schnittstelle lässt sich der Kessel zur Fernüberwachung direkt mit dem Internet verbinden. Das Service-Tool Vitosoft 300 kommuniziert direkt per WLAN. Über das Energie-Cockpit der Regelung lassen sich die Energieverbräuche transparent visualisieren.

Ürün kesiti

Genel bakış

Güç (kW)
787 - 1400 kW
Norm kullanma verimi
%98 (Hs)/%109 (Hi)
Energieeffizienzklasse
-
Yakıt
icon-gas.png
Doğalgaz E, LL ve LPG (Propan)
Kullanım alanı
icon-wohngebaeude.png icon-gewerbe.png icon-kommunen.png
Büyük konut, ticaret, yerel yönetimler, yeni bina ve dönüşüm
Kullanım
Güçlü kontrol paneli Vitotronic 300 ile değişken düşümlü kazan suyu sıcaklıklı dört adete kadar kazan ile isteğe bağlı karışım vanalı bir veya iki ısıtma devreli sistemler kontrol edilebilir.
Sıcak su hazırlanması
Daha yüksek bir sıcak su konforu için ayrıca boyler gereklidir.
Diğer özellikler
Alternatif olarak ELCO veya Wieshaupt gaz yakıtlı, fanlı brülör ile
Vitocrossal-300-CR3B-Schnitt.png

warmwasserspeicher.jpg

Birbirine uyumlu: Sistem Tekniği

''Tümü, parçaların toplamından daha fazladır.'' Viessmann bu prensibe uygun olarak sadece kalite, güvenirlik ve verimlilik bakımından yüksek Viessmann standartlarını yerine getiren teker teker ısıtma bileşenleri sunmaz. Tüm ürünler yapı parçalarının birbirlerine tam olarak uyduğu bir komple sisteme bağlıdır. Yenilikçi üstün tekniğin tüm kapasite potansiyeli sadece sisteme entegre edilen bileşenlerin mükemmel bir şekilde etkileşimi ile sağlanabilir.

Viessmann sistem tekniğine, güvenilir ve ekonomik bir ısıtma sistemi için gerekli her şey dahildir. Telsiz uzaktan kumandalı Vitotronic kontrol paneli ve güçlü Vitocell boylerden ekonomik ısıtma desteği için güneş enerjisi sistemlerine kadar tümü iyi sıcak su konforu sağlamaktadır.