Sıcak Su Hazırlayıcılar

 

Ilık ve sıcak su ihtiyacı her hanede farklıdır. Bir taraftan hane üyesi sayısı ve diğer taraftan banyo ve duş alışkanlıkları nedeniyle. Bir örnek: Üç aile üyesi sabah aynı saatte işe ve okula giderse kısa bir süre içinde sürekli olarak çok fazla sıcak duş suyunun bulunması gerekir. Düzenli olarak banyo yapmaktan hoşlananlar, ayrıca tam bir banyo için yeterince sıcak su isterler. Ayrıca sıcak su hazırlayıcısı, aynı anda çok aileli evlerde sıcak su evin içinde farklı noktalara çekilse bile yeterli su sağlamalıdır. Vitocell sıcak su hazırlayıcıları bu ihtiyacı her şekilde karşılar ve ayrıca ekipman açısından da yüksek talepleri karşılar. Her durumda, enerji tasarrufu ve suyun serbest ısıtılması için bir güneş enerji sisteminin kurulması önerilir.

fake-image3.jpg
Vitodens_300-W_Vitocell.jpg

İki enerji verimliliği sınıfı

Zorunlu etiketlemeye tabi boyler hacmine (500 litreye kadar boyler hacmi) sahip çoğu boylerler B enerji verimliliği sınıfına ulaşır. Alternatif olarak seçkin boyler tiplerinde A ve B enerji verimliliği sınıfı arasında seçim yapılabilir. A sınıfı boylerler ek olarak bir vakum paneli ile ısı yalıtımlı olup ısı kayıplarını ve böylelikle enerji maliyetlerini azaltır.

Sıcak su hazırlayıcılar

Sıcak su hazırlayıcısının iç yüzeyi, kullanma suyu ısıtmasının hijyeninde önemli ölçüde belirleyicidir. Viessmann bu nedenle iki kalite konseptine güvenir: Vitocell 100 ürün ailesinde korozyona karşı güvenli, kalıcı koruma için Ceraprotect emaye kaplama. Vitocell 300 ürün ailesindeki en yüksek hijyen talepleri için paslanmaz çelik.