Viessmann Infocenter

Isıtma sektöründeki yeni teknolojilerle ilgili bilgiyi daha iyi aktarabilmek için, şirketimizin merkezi olan Allendorf (Eder) kentinde Viessmann Akademi'yi kurduk.

Mrkayı oluşturan yapı taşlarının görüldüğü "Galeria'' sergisi, ''Via Temporis'' müzesi ve yenilikçi enerji merkezi ile birlikte Akademi, Viessmann Infocenter'i oluşturmaktadır. Böylece, misafirlerimiz fabrika ziyaretlerinde şirketin arkasında durduğu değerleri ve becerileri de öğrenmektedir.

Viessmann tüm enerji kaynakları ve kapasite aralıkları için eksiksiz bir ürün programı ile ısı pazarındaki yapı dönüşümüne en iyi bir şekilde hazırdır. Allendorf'daki ''Lean Production'' prensibine göre yapılandırılan üretim sonucu iş verimi oldukça artmıştır. İleriye dönük enerji tasarımı ''Energy Plus'' ile Allendorf merkezimizde fosil enerjiden % 40 tasarruf sağlıyor ve CO2 salınımlarını üçte bir azaltıyoruz.

Böylece, Infocenter geleneksel bir aile şirketi olan Viessmann'ın üçüncü nesilde geleceğin meydan okumalarına nasıl karşı koyduğunu vurgulamaktadır.

produktschulung.jpg

Akademi

Isıtma tekniğinin teknik yelpazesi gittikçe daha da karmaşıklaşırken ürün gamı da daima genişlemektedir. Sıvı ve gaz yakıtlar için ısıtma sistemleri, ısı pompaları, biyo enerji, solar ısı, fotovoltaik, güç-ısı kojenerasyonu ve klima tekniği için tüm uygulama alanlarında bireysel çözümler gereklidir.

Sadece, günlük çalışmada gittikçe artan zorluklara esneklik ve uzman bilgisi ile karşı koyanlar, müşterilerini uzun vadede memnun edebilirler. Modern yenilenebilir enerji sistemleri,  olası verim tekniği kombinasyonları ve uygun kullanım alanları ile ilgili bilgi sahibi olmak günümüzde gittikçe daha önem kazandı. Böylece, ısıtma sektöründeki tüm pazar partnerlerinin niteliklerinden istenen gereksinimler de artmaktadır. Mesleki eğitim, bilgi ve bilgilere hızlı bir şekilde erişmek devamlı olarak anlam kazanmaktadır.

Bunun için Viessmann Akademi'de kapsamlı bir seminer programı sunulmaktadır. Bu program SKI uzman işletmeleri, baca temizleme kuruluşları, planlama ve mühendislik büroları, enerji danışmanları, mimarlar, konut şirketleri, eğitim kuruluşları, sanayi, ticaret ve yerel yönetimlere hitap etmektedir. Viessmann Akademi tarafından verilen bu seminerlere tüm dünyada her yıl 90.000 uzman katılmaktadır.

Galeria

''Galeria'' sergisinde markayı oluşturan yapı taşları görülmektedir.

Innovationen.jpg
Via-Temporis.jpg

Via Temporis

Viessmann kilometre taşları ile ısıtma tekniğinin tarihini yazmış ve tüm sektörün öncüsü olmuştur. Şirketin tarihini sergilemek ve Allendorf fabrikasının tüm ziyaretçileri için özetlemek ve çağdaş tarihsel bir bağlamda sunmak için olağanüstü bir yapı kuruldu: "Via Temporis" müzesi.

Bu tarihsel sergi şirketin tarihi hakkında bilgi vermekte ve 2. Dünya Savaşı'ndan sonra babasından devraldığı zanaat işletmesini bir dünya şirketine geliştiren Dr. Hans Viessmann'ın yaşam eserinin de bir takdiridir.

Via Temporis, aynı şekilde modern ve Bauhaus stilinden esinlenen endüstri mimarisi tarzında inşa edilen Viessmann Galeria'nın yanındadır. En önemli Viessmann becerilerini yaşanabilir duruma getiren markanın çekirdek etmenleri sergisi de burada bulunur.
 

Yenilikçi enerji merkezi

Viessmann Allendorf (Eder) şirket merkezinde Infocenter ile sektör için eşsiz bir iletişim platformu oluşturdu. Enerji merkezi ve seminer odalarında küçük kapasitelerden endüstriyel kapasite aralığına kadar ısıtma ve güç-ısı kojenerasyon sistemleri çalışır durumda görülebilir.

Viessmann sürdürülebilirlik projesi ''Efficiency Plus'' ile pazarda mevcut olan teknik ile nasıl iklim ve kaynakları koruyan bir şekilde ısı ve elektrik üretileceğini kanıtlamaktadır. Biyokütleden enerji üretimi kendi biyogaz tesisimizde yaşanabilir. Daimi sergi, fabrika ziyareti ve Via Temporis ziyaretçilere etkileyici bir pazar sunumu sunmaktadır.

Energiezentrale.jpg