Viessmann'da fabrika ziyareti

Viessmann Grubu ısıtma sektöründe alanının teknolojik öncüsüdür. Viessmann adı bunun kanıtıdır ve çalışanlarımız her gün yeniden bu adın gereksinimlerini yerine getirmemizi sağlamaktadır. Allendorf (Eder) kentinde bulunan şirket merkezimiz ve diğer Viessmann Grubu tesisleri yılda 25.000 misafir tarafından ziyaret edilmektedir.

Isıtma tekniği sistemlerinin önde gelen uluslararası üreticisinde büyüleyici tecrübeler yaşayın. Eğitimli ziyaretçi kılavuzlarımız sizlere Viessmann'ın çalışma ve üretim dünyasını göstereceklerdir.

Viessmann'a hoş geldiniz. Ziyaretiniz bizi mutlu eder.

 

Ziyaret edebileceğiniz yerler

Innovationen.jpg

Viessmann Infocenter ve „Galeria" ile „Via Temporis" müzesi

Isıtma tekniğinin teknolojik yelpazesi gittikçe daha da karmaşık olmakta, ürün gamı da daima genişlemektedir. Yeni teknolojilerle ilgili bilgiyi daha iyi aktarabilmek için, şirketimizin merkezi olan Allendorf (Eder) kentinde Viessmann Akademi'yi kurduk. Sergisi markamızın çekirdeğini açığa vuran ''Galeria'', ''Via Temporis'' müzesi ve enerji merkezi ile birlikte Akademi, Viessmann Infocenter'i oluşturmaktadır.

Viessmann Fabrika I Allendorf

Konut, ticari ve endüstriyel binalar veya bölgesel ısıtma sistemleri için, Viessmann tüm enerji kaynakları ve 1,5 - 1.200.000 kW arası kapasitede ısı üreticilerine sahip uygun sistem çözümü sunar. Viessmann'ın eksiksiz ürün programına, 1,9 - 150 kW arasında duvar tipi yoğuşmalı cihazlar ve 1,9 - 6.000 kW arasında yer tipi yoğuşma sistemleri ile 1,0 - 401 kWel ile 5,3 - 549 kWth arası güç-ısı santralleri (CHP) de dahildir.

Fertigung.jpg
Warenverteilzentrum.jpg

Lojistik merkezi

Uluslararası ürün dağıtım merkezi Viessmann Grubu'nun tüm pazarlar için merkezi deposu ve satış lojistiğinin kalbidir.

Değiştirilebilen yer kullanımlı otomatik yüksek raf deposunda 19 koridorda 59.000 palet için yer vardır. Ürünler, her koridorda teleskopik çatalla donatılmış otomatik bir raf besleme cihazı ile doldurulup boşaltılır. Burada tüm nihai ürünlerimiz ile tedarikçiler tarafından sunulan ticari ürünler için yer vardır.

Müşterilere siparişe göre ürün teslimatı yapan Viessmann bölgesel depoları da buradan beslenir. Ürün dağıtım merkezi ve bölgesel depolar, birer teslim alma deposu ile donatılmış olan satış temsilcilikleri için teslimat hizmeti sağlamaktadır.

Biyogaz Tesisleri

Viessmann Grubu'na ait olan Schmack Biogas ve BIOFerm uzmanları yenilikçi ve çevre dostu yöntemlerle, yeniden büyüyen ham maddeler, biyolojik atıklar, çevre koruyucu malzemeler ve organik atıklardan verimli ve ekonomik biyogaz üretmektedir. Biyogazın şartlandırılması ve doğalgaz şebekesine beslenmesi için gerekli teknolojiler ve prosesler de Viessmann Grubu şirketlerinden biri olan Carbotech tarafından sağlanmaktadır. Allendorf (Eder) fabrikasında iki farklı yöntem için biyogaz tesisleri mevcuttur.

BIOFerm GmbH tarafından 2010 yılında kurulan tesis, tüm Hessen eyaletinde çok az tesiste kullanılan kuru fermantasyon prensibine göre çalışmaktadır. Bu sebepten toplam 2,5 milyon avro yatırım yapılan bu proje bir deneme ve araştırma tesisi olarak kabul edilerek Hessen Eyaleti Çevre, Enerji, Tarım ve Doğayı Koruma Bakanlığı'ndan teşvik almaktadır. Bu tesis yılda 5.000 ton substrat, 1,3 milyon kWh elektrik akımı ve 1,5 milyon kWh ısı üretmektedir.

Hemen bunun yanında 2013 yılında, ikinci bir biyogaz tesisi daha işletmeye alındı. Bir Viessmann alt kuruluşu olan Schmack Biogas GmbH tarafından işletilen bu yaş fermantasyon tesisinde 15.000 ton substrattan yılda 1i5 metreküp biyogaz üretilmektedir. Biyogaz doğalgaz kalitesine şartlandırılıp doğalgaz şebekesine verilmektedir.

İlgi duyan ziyaretçilere Viessmann'da tüm proses zincirindeki ürünlerle ilgili genel bir bilgi verilir - yaş ve kuru fermantasyon ile üretimden işleme ve ısı-güç kojenerasyon santralleri ve gaz yakıtlı kazanlar üzerinden etkin bir kullanıma kadar.

Biogasanlagen.jpg

Sık Sorulan Sorular


Fabrika ziyareti için kim kayıt yaptırabilir?

Fabrika ziyaretlerimize ilgi duyan herkes kayıt yaptırabilir. Sorularınız için lütfen info@viessmann.com.tr adresine başvurunuz.

Kayıt nasıl yaptırılır?

Kayıt yaptırmak için, lütfen bu internet sayfasında bulunan kayıt formunu kullanın.

Ben tek başıma da kayıt yaptırabilir miyim?

Münferit olarak da kayıt yaptırabilirsiniz. O zaman bir gruba katılırsınız.

Fabrika ziyaretleri ne zaman yapılıyor?

Normalde cuma günleri, fakat istisnai durumlarda büyük gruplara haftanın diğer günlerine de randevu verilebilir. Lütfen bizimle temas kurmak için kayıt formunu kullanın. Sonrasında size bir randevu tarihi öneririz.

Fabrika ziyaretinin ücreti ne kadardır?

Viessmann'da fabrika ziyareti için bir ücret ödenmez.

Bir fabrika ziyareti ne kadar sürüyor?

Ortalama 2,5 saat.

Tekerlekli sandalye kullananlar bu ziyarete katılabilir mi?

Tekerlekli sandalye kullananlar, lojistik merkezi ve biyogaz tesisi hariç, diğer fabrika gezilerine katılabilir.