Uzman Tavsiyesi
Ev Sahipleri Profesyoneller

Ticaret ve endüstri için özel sistem çözümleri

Ücretsiz danışmanlık talep edin
Fotoğraf: © Thorsten Arendt

Ağustos 2021'de İklim Koruma Yasası'nda yapılan değişiklikle, Alman Federal Hükümeti iklim koruma hedeflerini sıkılaştırdı ve 2045 yılına kadar sera gazı nötrlüğü hedefini teyit etti. 2030 yılına kadar emisyonların 1990 yılına kıyasla yüzde 65 oranında azaltılması gerekiyor. Almanya'da bu hedeflere ulaşmak için enerji verimliliğinin iyileştirilmesi, yenilenebilir enerjilerin ve CO2  nötr çözümlerin kullanımının arttırılması gerekmektedir. Ticari ve endüstriyel sektörde CO2  nötrlüğü sadece iklim açısından nötr üretim ve süreçler anlamına gelmemektedir. Aynı zamanda tüm tedarik zincirini ve ürünlerin aşağı yönlü kullanımını da ilgilendirmektedir.

Ticaret ve sanayideki çok değerli enerji merkezleri için kapsamlı destek

Karmaşık çok değerli enerji merkezleri günümüzde çok sayıda şartnameye tabidir. Sadece temiz, verimli enerji temini değil, aynı zamanda yüksek işletim güvenilirliği ve sistem kullanılabilirliği de gereklidir. Viessmann, yenilenebilir enerjilere dayalı özel olarak tasarlanmış merkezi olmayan ısıtma ve enerji sistemleri ile her gereksinim için doğru sistem çözümünü sunar.

Ticari ve endüstriyel uygulamalar için çözümler

Vitoplex 300 düşük sıcaklık kazanı

Ticaret ve endüstri için enerji merkezlerine yönelik katı gereksinimler ve talepler için doğru çözümlerin sağlanması, bileşenlerin ve sistemlerin optimum şekilde eşleştirilmesini içerir. Buna ek olarak Viessmann, planlama ve proje desteğinden sistem kurulumunun ardından servise kadar geniş bir hizmet yelpazesi sunmaktadır. Ürün yelpazesi, farklı enerji kaynakları ve çıkış aşamalarının yanı sıra projeye özel uyarlamaları da içerir.

Ayrıntılı bilgileri "Sanayi ve ticaret için verimli enerji sistemleri" bölümünde bulabilirsiniz.

Otel ve konaklama sektörü için çözümler

Frankenberg'deki Hotel Sonne'de 108 numaralı oda

Otel ve konaklama sektöründeki ısı ve enerji tedariki, teknolojiden çok özel taleplerde bulunmaktadır. Aşırı pik yükler ve yıl boyunca yüksek ısı ve güç gereksinimleri enerji maliyetleri üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Optimize edilmiş enerji yönetimi bu nedenle çok önemlidir. Viessmann'ın kapsamlı çözümleri ile ısı ve enerji tedariki de aynı şekilde kapsamlı bir şekilde planlanır ve uygulanır.

Viessmann ile uygun maliyetli proje uygulaması hakkında ayrıntılı bilgi için: Otel ve konaklama endüstrisi için enerji sistemleri.

Referans projeler veritabanı - Proje ortağı olarak Viessmann

Viessmann'ın takip ettiği ve desteklediği çeşitli projeler hakkında ilk izlenimi edinmek için referans projeler veritabanımızı kullanmak en iyisidir. Bu veri tabanı size projelerin planlanması ve uygulanması ile sistemlerin teknik detayları hakkında detaylı bilgi verecektir. Diğer şeylerin yanı sıra, kendi projeniz için ilk fikirleri toplamak üzere uygulama alanına ve sistemlerin enerji kaynaklarına göre filtreleme yapabilirsiniz.