Daha hesaplı ısı pompası fiyatlarıyla tüm ısıtma ihtiyaçlarını karşılayın

Bir ısı pompası buzdolabı prensibinin tersi bir işlevi uygular. Bir buzdolabı ısıyı içeriden dışarıya iterken, ısı pompası çevredeki ısıyı alır ve her türlü evsel, ticari ve sınai uygulama için kullanılabilir hale dönüştürür.

Bir ısı pompası toprakta mevcut olan jeotermal ısıya erişir. Birkaç metre derinlikteki toprak sıcaklığı tüm yıl boyunca sabittir ve bu nedenle ideal bir ısı kaynağıdır. Isı pompası devreleri topraktaki ısıya erişir ve sisteme aktarır. Devreler iki tiptedir:

  • Yatay devre veya kolektör şeklindedir
  • Dikey devre veya sonda şeklindedir

Görece düşük ısı pompası fiyatları sayesinde tüm özel, ticari ve endüstriyel kullanıcılar ısı ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sonda ve kolektörler haricinde güneş ışığından ve hava hareketlerinden gelen ısıyı saklayan buz depoları da mevcuttur.

Viessmann'ın Vitocal 350-G modeli 73 derece Celsius gibi yüksek bir sıcaklığa ulaşmaktadır. EVI (Enhanced vapor Injection - gelişmiş buhar enjeksiyonu) teknolojisi sayesinde bu mümkündür. Daha yüksek sıkışma sağlar ve radyatörlü ısıtma sistemli modernizasyon projelerinde çok yararlıdır. EVI soğutma devresi pompanın 5.0 COP değerine kadar ulaşmasını sağlar yani çalışma maliyetini çok düşürür. Dolayısıyla Vitocal 350-G Pro yüksek verimliliği az maliyetle elde edebilmektedir. Günümüzde piyasadaki yüksek ısı pompası fiyatları göz önüne alındığında bu avantaj önemlidir.


Bu avantajlardan yararlanın

  • Yerden tasarruflu yapı – sadece 88 cm genişliğinde
  • Kolay kullanılabilen, açık metinli ve grafik göstergeli Vitotronic kontrol paneli
  • Düşük işletme giderleri ve en yüksek verim
  • 1200 kW'ye kadar kaskad işletme
  • Gücü ve çalışması çalışan cihazda fabrikada kontrol edildi


Profesyonel uygulamalar için verimli çözümler

Vitocal 300-G Pro ısı pompaları yüksek etkili Vitocal 300-G serisinin tüm özelliklerine sahiptir.

Beş kapasite boyunda konut yapımı ve ticaret tarafından istenen tüm koşulları yerine getirir.

Standart cihazlar sayesinde hızlı ve kapsamlı bir planlama ile saydam bir hesaplama mümkündür.

 

 


Vitocal 300-G Pro – Ticari binalar için büyük güçte ısı pompaları

Yerden tasarruflu yapı

Genişliği sadece 88 cm olan Vitocal 300-G Pro montaj yerine kolayca taşınabilir. Yüksek kapasiteler için 5 adete kadar cihaz ile bir kaskad kurulabilir.

Ürün kesiti

Kompakt yapı tasarımı