Gaz Yakıtlı Düşük Sıcaklık Kazanı

2000 kW'a kadar gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanı

Sanayileşmiş batı toplumlarında evler ve ticari alanlar için tüketilen ısı enerjisi, toplam enerji tüketiminin yüzde 40 'ını oluşturmaktadır. Bu, aynı zamanda modern ısıtma teknolojisinin kullanılmasını gerektiren büyük bir tasarruf potansiyeli anlamına da gelir. Günümüzde, gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanları dahil olmak üzere, Viessmann'ın yüksek verimli ısıtma sistemleri dünya çapında kullanılmaktadır. Kullanıldığı yerler arasında çok sayıda evin yanı sıra birçok büyük proje de bulunmaktadır.

Viessmann, yüksek performanslı sanayi tesislerindeki tarihi yapılardan büyük ölçekli konut ve ticari gayrimenkullere kadar farklı ihtiyaçlar için ideal, yenilikçi ısıtma çözümlerine sahiptir. Bu çözümler sürdürülebilir olup enerji rezervlerini korur. Isıtma sistemi iklim korumaya aktif olarak katıda bulunur.


Yüksek güvenlik ve uzun kullanım süresi için Eutectoplex ısıtma yüzeyi

Vitorond 200 döküm parçalar, homojen bir yapıya sahip özel bir ötektik döküm demirden oluşur. Grafit lamellerin ince tasarımı ve düşük fosforlu özel gri dökme demirin yüksek malzeme saflığı elastikliği arttırır. Döküm parçaların üretiminde kullanılan malzeme, şekil ve geometrik kalıpta homojen bir soğuma sağlar. Bununla parçadaki gerilimler baştan önlenir. Sonuçta yüksek kullanım güvenliği ve uzun kullanım süresi elde edilir.

Düşük emisyonlu üç geçişli kazan

Yanma odasının sonunda duman gazları, yanma odasının etrafına simetrik olarak yerleştirilmiş dört duman borusundan ileri doğru geçer ve ardından üçüncü geçişin giriş ön bölümüne girer. Kazanın arkasında, soğutulmuş dört duman borusu baca bağlantısı üzerinden bacaya yönlendirilir. Üç geçişli tasarımla duman gazının yüksek sıcaklıklı reaksiyon bölgesinde kalma süresi ve böylece azot oksit emisyonu azaltılır.

Doğalgaz ve gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanı sayesinde en verimli ısıtmayı evinize getirin. Günümüzde enerji verimliliği hem enerji maliyetlerinin azaltılması hem de çevrenin korunması açısından giderek daha fazla önem kazanmaktadır. Ülkemizde doğalgaz kullanım ve yaygınlık oranının artmasıyla her ihtiyaca uygun doğalgazlı sistemlerin kullanımı da cazip hale gelmiştir. Kullanım kolaylığı ve temiz olması nedeniyle doğalgaz her konut için en ideal ısıtma çözümüdür.

Viessmann'ın gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazan programının çeşitliliği sayesinde, her gereksinim ve her bütçeye uygun doğru çözüm mevcuttur. Üstün teknolojiyle donatılan cihazların birbirileriyle uyumu nedeniyle evinizdeki veya binanınızdaki merkezi otomasyon ve uzaktan kumanda sistemlerine kolayca entegre edilerek ısıtma sistemlerinin kullanım alışkanlıkları açısından da enerji verimliliğine katkı sağlarlar. Tüm Avrupa Birliği standartlarına uyum sağlayan ve mükemmel Alman teknolojisiyle üretilen Viessmann doğalgazlı ısıtma sistemlerinden her açıdan memnun kalacaksınız.

Montajından kullanımına ve servise kadar her aşamada müşterilerimizin memnuniyetini gözeterek doğalgazlı ısıtma sistemlerini tasarlıyor ve üretiyoruz. Çevre korumasına yönelik faktörler de gözetilerek kullanılan malzemelerin ve uygulanan teknolojinin birinci sınıf kalitesi yanında örneğin dış hava sıcaklığına bağlı olarak düzenlenen kazan suyu sıcaklığı da enerjiyi en verimli şekilde kullanmanızı sağlar. En son teknolojisi sayesinde doğalgazlı ısıtma sistemlerimiz enerji giderilerinizde hissedilir bir azalma sağlayacaktır, çünkü enerji verimliliğine büyük önem veriyoruz.

Kısaca Viessmann doğalgazlı ısıtma sistemleriyle :

  • Enerji giderlerinizi azaltın, enerjiyi en iyi verimli şekilde kullanın
  • Konforlu ve kolay ısınmanın keyfini çıkartın
  • Evinize değer katın
  • Çevreyi koruyunKazan ve kombilerimiz yüksek işletme emniyetine sahiptir. 

Her bütçeye uygun cazip fiyatlara sahip modellerimiz mevcuttur. Büyük su hacmi sayesinde brülör sürekli açılıp kapanmaz gereksiz enerji tüketmez. Su tarafı akış dirençleri çok düşüktür ve suya olan ısı transferi  doğal sirkülasyonla hızlandırılır, kazan devresi için ek pompaya gerek kalmaz. Dijital kontrol sistemi üzerinden tümüyle evinizin/binanızın otomasyon ve uzaktan kumanda sistemine dahil edilebilir.

fake-image3.jpg

Gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanları

Kombi ve gaz yakıtlı düşük sıcaklık kazanları hakkında cihazlara özel ayrıntılı bilgi edinmek için ilgili ürünün sayfasında yer alan broşürlerimize başvurabilirsiniz.