Güneş Enerjisi Sistemleri

Türkiye'de enerji: Güneş kolektörü ve etkin üretim

Türkiye'deki güneş ışınımı oranı , Avrupa geneliyle karşılaştırıldığında çok daha yüksektir ve bu nedenle güneş enerjisine yatırımı karlı seçenekler arasına koymaktadır. Bir yıllık süre esas alındığında toplam güneş görünürlüğü 2640 saattir. Buna göre güneş günde ortalama 7,2 saat için görünürdür.

Viessmann'ın Vitosol düzlemsel güneş kolektörleri güneş ışığını azami oranda toplamak ve en yüksek getiriyi üretmek üzere tasarlanmıştır. Evsel sıcak su ısıtması ve mahal ısıtması için gerekli olan toplam enerjinin %60'ından fazlasını karşılamanıza yardımcı olabilir. Yüksek verimlilik ve yüksek soğurma oranları ThermProtect absorber yüzeye sahip düzlemsel kolektörler sayesinde garanti edilmektedir.

gasheizung-modernisieren-solar-m.png
gasheizung-mit-brennwerttechnik-solar-m.png

Ayrıca ThermProtect absorber yüzeye sahip düzlemsel kolektörler sayesinde sistemdeki işletme ve bakım masraflarının artmasına sebep olan buhara kalkma önlenir. Viessmann patentli bir teknoloji olan ThermProtect absorber yüzey, sıcaklığa bağlı olarak optik özelliklerini değiştirir ve yüksek sıcaklıklarda sistemin buhara kalkmasına neden olan ve sistem için gereksiz olan ısıyı dışarıya atar. Böylelikle sistemdeki durgunluk durumu sıcaklığı belirgin bir ölçüde düşer ve kolektör içerisinde bulunan ısı taşıyıcı akışkan hiçbir şekilde buhar fazına geçmediğinden sistem içerisinde sürekli basınç değişimleri olmaz. Bu nedenle kolektörlerle birlikte diğer sistem bileşenleri (pompa, çekvalflar, genleşme tankı vs.) ve ısı taşıyıcı akışkan korunur. Sistemin ömrü uzar ve güvenilirliği artar.

Viessmann güneş kolektörleri kazan, ısı pompası ve bivalent boylerler gibi mevcut ısı ekipmanlarınıza entegre edilebilirler ve tüm kurulum platformları için uygundurlar.

Günden güne artan enerji fiyatları sayesinde güneş kolektörü yatırımı en kısa zamanda kendini amorti eder.

Güneş enerjisi sistemleri icon-solar.png

Viessmann güneş kolektörleri verimli ve tasarruflu kullanma suyu ısıtması ve mahal ısıtması desteğine dair tüm talepleri karşılamaktadır. Viessmann düzlemsel kolektörler tüm modern ısıtma sistemleri için esnek çözümler sunar.