coklu-klima-sistemi-split-ic-unite-654x359.jpg

Çoklu Sistem Klimalar

Klimalar, ortam havasının soğutulmasını veya ısıtılmasını sağlarken temizliğini ve nem oranını çeşitli amaçlar için koruyabilen cihazlardır. Klimalar çevre ile iç mekanlar arasında ısı transferi prensibine göre çalışırlar. Soğutma gerekli olduğunda içerideki ısı klima cihazları tarafından dışarı aktarılır.

Isıtma gerekli olduğunda istenen ısı çevreden alınır ve iç mekana aktarılır.Soğutma ve ısıtma işlevleri yanında klimalar havadaki patojenleri ve diğer havayla dağılan enfeksiyon kaynaklarını filtrelemek için de kullanılabilir. Havadaki nemi almak veya belirli bir oranda tutmak için de kullanılabilirler. Bu amaçla, çeşitli ticari ve evsel uygulamalarda yer edinirler.Mevsimsel verimlilik kriterlerini sağlamaktadırlar ve soğutma için -15°C ~ 48 °C, ısıtma için -15°C ~ 27°C çalışma aralığına sahiptirler. Defrost işlevi düzenli olarak değil sadece gerektiğinde yapılır. Kolayca sökülebilir, temizlenebilir ve bakımdan geçirilebilirler ve yüksek verimliliğe sahiptirler.  

Çoklu sistem klimaları kısmi yüklerde daha verimli çalışır, yüksek SCOP/SEER işletim maliyetlerini düşürür. Her bir iç ünitenin bireysel kontrol edilmesi sayesinde maksimum enerji tasarrufu sağlanır. Viessmann Vitoclima 300-S/HE Free Joint DC inverter Çoklu klima sistemleri ile tek dış üniteye 5 adede kadar iç ünite kombinasyonu yapabilir, değişken debili soğutucu akışkan teknolojisi sayesinde bireysel iklimlendirmenin bir adım ötesine geçebilirsiniz. 5 dış ünite ve farklı tip iç ünitenin çok sayıda kombinasyonu ile konut projesi çözümlerinde esneklik sağlar.5 kW ile 12,1 kW kapasite aralığında 5 tip dış ünite ve 2,1 kW ile 7,1 kW kapasite aralığında duvar, kaset ve gizli tavan tipi kanallı iç ünite seçenekleri mevcuttur. Evinizin ihtiyacına göre seçeceğiniz iç ünitelerle 2'li, 3'lü , 4'lü veya 5'li kombinasyon yaparak tek dış ünite ile mükemmel çözüm sağlayabilirisiniz. Tek dış ünite sayesinde yerden tasarruf sağlamakla birlikte görüntü kirliliğinin önüne geçebilirsiniz.

Vitoclima 300-S/HE Free Joint DC inverter Çoklu klima sistemleri son derece basit kablolama ve borulamaya sahiptir. Dış ünitelerin monofaze olması evsel uygulamalarda avantaj, kaynaklı bağlantı yerine sıkı geçme borulama imkanı ise montajda kolaylık sağlar. Konforlu ve verimli bir ısıtma için sadece gerekli olduğunda defrosta geçmeyi sağlayan akıllı defrost özelliği, kompakt ve hafif dış ünite tasarımı sayesinde sıradan bir asansörle bile yüksek katlara çıkarılabilmesi ve kaynaksız bağlantı ile montajda kolaylık bütün bina çözümlerinde tercih edilmesini sağlamaktadır.

 

 

Teklif almak için tıklayın

coklu-klima-sistemi-654x359.jpg