Çoklu Sistem Klimalar

Klimalar, ortam havasının soğutulmasını veya ısıtılmasını sağlarken temizliğini ve nem oranını çeşitli amaçlar için koruyabilen cihazlardır. Klimalar çevre ile iç mekanlar arasında ısı transferi prensibine göre çalışırlar. Soğutma gerekli olduğunda içerideki ısı klima cihazları tarafından dışarı aktarılır. Isıtma gerekli olduğunda istenen ısı çevreden alınır ve iç mekana aktarılır.

Soğutma ve ısıtma işlevleri yanında klimalar havadaki patojenleri ve diğer havayla dağılan enfeksiyon kaynaklarını filtrelemek için de kullanılabilir. Havadaki nemi almak veya belirli bir oranda tutmak için de kullanılabilirler. Bu amaçla, çeşitli ticari uygulamalarda yer edinirler.

Viessmann'ın Vitoclima cihazları kullanım açısından esnektir çünkü kombinasyon çeşitliliği mevcuttur. Kompakt tasarımları ve modelleri az yer tutarken iş yerinde en iyi şartları elde etmenizi sağlarlar.

Mevsimsel verimlilik kriterlerini sağlamaktadırlar ve soğutma için -15°C ~ 48 °C, ısıtma için -15°C ~ 27°C çalışma aralığına sahiptirler. Defrost işlevi düzenli olarak değil sadece gerektiğinde yapılır. Kolayca sökülebilir, temizlenebilir ve bakımdan geçirilebilirler ve yüksek verimliliğe sahiptirler.

fake-image3.jpg