Çoklu Sistem Klimalar

Klimalar, ortam havasının soğutulmasını veya ısıtılmasını sağlarken temizliğini ve nem oranını çeşitli amaçlar için koruyabilen cihazlardır. Klimalar çevre ile iç mekanlar arasında ısı transferi prensibine göre çalışırlar.

Soğutma gerekli olduğunda içerideki ısı klima cihazları tarafından dışarı aktarılır. Isıtma gerekli olduğunda istenen ısı çevreden alınır ve iç mekana aktarılır.Soğutma ve ısıtma işlevleri yanında klimalar havadaki patojenleri ve diğer havayla dağılan enfeksiyon kaynaklarını filtrelemek için de kullanılabilir. Havadaki nemi almak veya belirli bir oranda tutmak için de kullanılabilirler. Bu amaçla, çeşitli ticari uygulamalarda yer edinirler.

Mevsimsel verimlilik kriterlerini sağlamaktadırlar ve soğutma için -15°C ~ 48 °C, ısıtma için -15°C ~ 27°C çalışma aralığına sahiptirler. Defrost işlevi düzenli olarak değil sadece gerektiğinde yapılır. Kolayca sökülebilir, temizlenebilir ve bakımdan geçirilebilirler ve yüksek verimliliğe sahiptirler.  

Vitoclima 300-S/HE kısmi yüklerde daha verimli çalışır, yüksek SCOP/SEER işletim maliyetlerini düşürür. Her bir iç ünitenin bireysel kontrol edilmesi  sayesinde maksimum enerji tasarrufu sağlanır.  

Viessmann'ın Vitoclima cihazları kullanım açısından esnektir çünkü kombinasyon çeşitliliği mevcuttur. Kompakt tasarımları ve modelleri az yer tutarken iş yerinde en iyi şartları elde etmenizi sağlarlar.

Viessmann Vitoclima 300-S/HE Free Joint DC inverter Çoklu klima sistemleri  ile tek dış üniteye 5 adede kadar iç ünite kombinasyonu yapabilir, değişken debilisoğutucu akışkan teknolojisi sayesinde bireysel iklimlendirmenin bir adım ötesine  geçebilirsiniz.  5 kW ile 12,1 kW kapasite aralığında 5 tip dış ünite ve 2,1 kW ile 7,1 kW kapasite aralığında duvar, kaset ve gizli tavan tipi kanallı iç ünite seçenekleri mevcuttur. Özellikle çok katlı binalar, villalar, ofisler , restoranlar, oteller ve dükkanlar için konforlu bir iklimlendirme sağlamaktadır. 

Vitoclima 300-S/HE Free Joint DC  inverter Çoklu klima sistemleri son derece  basit kablolama ve borulamaya sahiptir. Dış ünitelerin monofaze olması evsel uygulamalarda avantaj, kaynaklı bağlantı yerine sıkı geçme borulama imkanı ise montajda kolaylık sağlar. 

Konforlu ve verimli bir ısıtma için sadece  gerekli olduğunda defrosta geçmeyi sağlayan akıllı defrost özelliği, kompakt ve hafif dış ünite tasarımı sayesinde sıradan bir asansörle bile yüksek katlaraçıkarılabilmesi ve kaynaksız bağlantı  ile montajda kolaylık ticari çözümlerde de tercih edilmesini sağlamaktadır. 

 

Teklif almak için tıklayın

coklu-klima-sistemi-654x359.jpg