Büyük Isı Pompaları

Yenilebilir yakıt kaynaklarıyla çalışan enerji sistemleri geleneksel fosil yakıtlarla çalışma sistemlere göre çok daha ucuzdur. Bir ısı pompasıyla enerji ihtiyacınızın %80 kadarını karşılayabilirsiniz.

Viessmann'ın 40 yıla dayanan enerji sistemleri ve beyaz tasarımındaki deneyimiyle Vitocal serisini sunuyoruz. Büyük ölçekli ısı pompaları seçkisi yüksek verimlilikle çalışmaktadır. RCD (Refrigerant Cycle Diagnostics - Soğutcu Devresi Tanılama) sistemi ısı pompasına, çeşitli işletim noktalarındaki verimliliği izleme ve mevsim şartlarına göre işletimi uyarlama olanağı vermektedir. Bu sayede sabit bir performans sağlanabilmekte ve yüksek işletim katsayısı (COP) ve akış gazı sıcaklığı elde edilmektedir.

Çıkardığı ses açısından optimize edilmiş olan cihaz tasarımı, ticari ve endüstriyel kompleksler için ideal bir üründür. Gerektiğinde ek gürültü yalıtımı da uygulanabilmektedir. Zarif ve kompakt tasarımı dar alanda kendine yer bulabilir ve modern binalara estetiğine uyum sağlar. Ergonomik menüsü, düz metinli mesajları ve arkadan aydınlatmalı ekranıyla Vitotronic kontrol panelleri basit ve sorunsuz olarak kumanda edilir.

Isı pompalarımız gıda ve içecek, kimyasal ve tıbbi ilaç, rafineri gibi fabrikalarda geniş kullanım alanları bulmaktadır. Az kirletmesi ve yüksek kalite standartlarını korumada yardımcı olmaktadır. Bir ısı pompasının planlamasında dikkate alınacak faktörler arasında şunlar sayılabilir:

  • Bulunduğunuz yerde geleneksel fosil yakıtların ve elektriğin maliyeti
  • Kurulum yerindeki mevsimsel farklılıklar
  • Kurulum türü
  • Uygulamanız için ısı pompasında beklenen verimlilik
  • Isının kullanılacağı uygulama

Viessmann'ın ürün seçkisi yüksek performans, sürekli kullanım ve uzun kullanım ömrüne göre üretilmiştir. Yüksek enerji ihtiyacını karşılamak için pompalar zincirleme olarak kullanılabilir. Hızlı geri dönüşleri gözeten bir yatırımdır. Ayrıca çevre açısından sorumluluğunuzu yansıtan bir yatırımdır.

fake-image3.jpg