fake-image3.jpg

2000 kW'a kadar sıvı ve gaz yakıtları için yüksek norm kullanma verimi ile kanıtlanmış Viessmann kalitesi

Kazanlardan gelen ısı çok sayıda ticari ve endüstriyel uygulamada kullanılmaktadır. Kazanlarda üretilen ısı için en büyük ticari uygulamalardan biri kat kaloriferi şeklinde olan uygulamadır. Sıcak suyla ısıtma yapıldığında hidronik sistem olarak adlandırılmaktadır.

Kat kaloriferi şeklindeki uygulamanın etkili olabilmesi için, kazanlar, sirkülatörler, kontrol düzenekleri, sıvı basıncı ve sıcaklığı konusunda kapsamlı bilgisi olan uzman tasarımcılar ve mühendislere ihtiyaç vardır. Uzun yıllara dayanan deneyimi sayesinde Viessmann tüm bunları tek bir üründe toplayabilmektedir.

Viessmann'ın düşük gaz yakıtlı sıcaklık kazanları kompakt bir şekilde tasarlanmıştır ve ticari amaçlar için çok uygundur. Yanma odası yüklemesi az olan üç geçişli kazan olması nedeniyle temiz ve verimli yanma sağlar. Basınçlı jetli gaz yakıcıları tüm çıkış değerleri için ayarlıdır ve NOx emisyonunu düşük tutar.

Viessmann kazanları, kurulum süresini ve maliyetini azaltmak üzere tasarlanmıştır. Çıkış aralığındaki termik kontrol 440 – 560 kW arasında ayarlıdır. Bu sayede ek sabitleme düzenekleri ve işlerin getireceği maliyetler önlenir.

Viessmann'ın geliştirdiği Vitotronic 300 K ergonomik kontrol paneli basittir, sezgiseldir ve iletişim kapasisi vardır. Hem tek hem de birden çok kazan için kullanılabilir ve iki adet kadar ısıtma devresini denetleyebilir. Tanılama sistemi ve programlama ünitesi düz metinle yazılmıştır kullanıcıların kazanları kolayca denetleyip kullanmasına izin verir.

Kazanların kurulum ve ilk çalıştırma süreleri modern fabrika montajı alt istasyonlar kullanıldığında ciddi oranda azaltılabilir. Bunlar kapsamlı olarak ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılır.

Kazanların yanında hidronik sistemler kombine ısı ve güç ünitelerinde (CHP - Combined Heat and Power Unit) üretilen ısıyla birlikte de kullanılabilir. Yakıt kullanımını ekonomikleştirmek için toprak altı ısı, doğalgaz, biyogaz, petrol gibi enerji kaynaklarının birleşimi kullanılabilir.

Zemini sıcak tutmak için kazan ısısını kullanmanın getirdiği çok sayıda avantaja yakıt masrafının düşüklüğü de eklenebilir.