ViMove for climate  | İklim için harekete geç

 

Yeni yılda yeniden başlıyoruz!

4 Ocak 2021 Pazartesi günü #ViMove for Climate , uluslararası ağaçlandırma projelerine ağaç bağışlamayı amaçlayan Viessmann çevre koruma projesi yeniden başlıyor.

Bu yeni bir mücadelenin büyük haberi

Tüm çalışanlarımızı kabul edilen sporlardan birini yaparak katılmaya, çevre ve iklimin korunmasına katkıda bulunmaya davet ediyoruz.

Bu defa hedef: 300.000 ağaç. 

 

 

 

ViMove for Climate için her kilometre ve her dakika önemlidir.

Viessmann, sürdürülebilir ve çevre dostu iklim çözümleri anlamına gelir. #ViMove for Climate projesi ile başka bir katkı sunmak istiyoruz: Ağaçlar, iklimin korunmasında ana müttefikimizdir. Bir ağaç, ömrü boyunca büyük miktarda CO2'yi oksijene dönüştürerek iklim korumasına katkıda bulunur.

Sporunu seç ve başlamaya hazır ol!

20 farklı spor disiplininden seçim yaparak çevreye katkı sağlayabilirsiniz. Etkinliğin sayfasında bir ağacı dikmek için kaç kilometre kat etmeniz gerektiğini veya belirli bir spor aktiviteyi kaç dakika yapmanız gerektiğini görebilirsiniz.


Ne kadar çok gayret ederseniz, o kadar çok ağaç bağışlanır!

04.01.2021 tarihinden itibaren indireceğiniz ViMove mobil uygulamasını kullanarak sporunuzu seçin, takip edin ve başarılarınızı bizimle paylaşın. Egzersiziniz sayesinde kaç ağaç diktiğinizi ve ne kadar CO2 telafi ettiğinizi takip edebileceksiniz. 

Uluslararası ağaçlandırma projelerine ağaç bağışlıyoruz

#ViMoveForClimate hashtag'i ile yapılan bazı paylaşımlar

 S.S.S.

1. ViMove Kampanyası ne zaman başlıyor?

4 Ocak'ta başlıyoruz ve kampanya 300.000 ağaç hedefimize ulaşana kadar devam edecek.

2. #ViMove for Climate'a katılmak için ne gerekiyor ve nasıl katılabilirim?

Katılmak için app.vimoveforclimate.com'a kaydolun. Aktivitenizin bir ekran görüntüsünü yükleyin ve performansınızı manuel olarak girin. Eğer bir Garmin Venu SQ saat kullanıyorsanız bu daha da basit: Cihazınızı ViMove'a bağlayın, verilerinizi otomatik olarak yükleyecektir.

3. Viessmann çalışanı değilsem #ViMove for Climate'a katılabilir miyim?

Elbette! Herkes iklimin korunması için katılabilir ve egzersiz yapabilir.

4. Akıllı saat kullanmasam da #ViMove for Climate programına katılabilir miyim?

Evet. Aktivitenizin kayıtlarını ViMove uygulamasına kolayca yükleyebilirsiniz. Bu, akıllı telefonunuzdaki bir sağlık veya fitness uygulamasından bir ekran görüntüsü ve egzersiz uygulamasının ekranının bir fotoğrafı olabilir. Daha sonra sonuçlarınızı ViMove uygulamasına manuel olarak girebilirsiniz.

5. #ViMove for Climate'da neden yalnızca 20 spor var?

Halihazırda sunulan ve düzenli olarak yapılan sporlarla mümkün olduğunca çok egzersiz türünü kapsamaya çalıştık. ViMove uygulamasının ürün geliştirme sürecindeyiz ve ilerleyen aşamalarda daha fazla spor eklemeyi umuyoruz.

6. Ağaç dikmek için ne tür egzersizler önemlidir ve ne kadar egzersiz yapmam gerekir?

Katılım sayfasında bir ağaç dikmek için ne kadar egzersiz gerektiğini öğrenebilirsiniz. Örneğin, bir ağaç için bir kilometre koşu veya üç kilometre bisiklet gereklidir.

7. Kaç ağaç bağışladığımı nereden görebilirim?

ViMove uygulamasını oturum açarken kullandığınızda, etkinliğiniz eklenecek ve egzersiziniz için kaç ağaç dikileceğini ve ne kadar CO2 dengelediğinizi görebilirsiniz. Giriş yapmadan katılırsanız, sonuçlarınızı her aktiviteden sonra manuel olarak görebilirsiniz.

8. #ViMove for Climate'a ne sıklıkla katılabilirim?

300.000 ağaç hedefimize ulaşana kadar istediğiniz sıklıkta katılabilirsiniz.

9. ViMove kampanyası ile bağışlanan ağaçlar nereye dikilecek?

Bu kampanya için TIST'in rehberliğinde Uganda ve Kenya'da ağaçlar dikilecek .

10. Projenin gidişatı hakkında nasıl daha fazla bilgi edinebilirim?

Uganda ve Kenya'da desteklediğimiz projeler hakkında daha fazla bilgiyi buradan öğrenin: program.tist.org

11. Viessmann ortak olarak neden CHOOOSE'u seçti?

Viessmann CHOOOSE'u seçti çünkü Norveç'ten yeni kurulan şirket sadece ağaç dikmekle kalmayıp yerel toplulukları da içeren projeleri destekliyor. Bu, projelerin tamamlandıktan sonra hem insanlar hem de iklim üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmaya devam etme şansını artırmaktadır.

12. Viessmann verilerimi ne kadar süreyle saklıyor?

Aşağıdaki veriler ViMove uygulamasında işlenecek ve saklanacaktır:

Katılımcı verileri: Adres, ad, soyad, e-posta adresi
Performans verileri: Tarih, kilometre ve dakika
Performans kaydı: Ekran görüntüleri, fotoğraflar (manuel yüklemeler için)
Garmin Uygulamasından Veriler: Zaman damgaları, performans türü, egzersiz birimleri, harcanan süre
Garmin Uygulaması bağlandığında, sağlanan hizmeti otomatik olarak alırız. Lütfen Garmin'in veri politikasını inceleyin. Veriler, tamamlandıktan ve değerlendirildikten hemen sonra, ancak en geç üç ay sonra silinecektir. Lütfen gizlilik politikamıza da bakın. Hareketinizi, bulunduğunuz yerleri veya benzeri talepleri hiçbir zaman işleme almamız mümkün değildir. İstediğiniz zaman verilerinizin silinmesini de talep edebilirsiniz. Bunu yapmak için info@viessmann.com.tr adresine bir e-posta yazarak verilerinizi iptal edin. Başka sorularınız varsa, info@viessmann.com.tr adresine "ViMove" anahtar kelimesini içeren bir e-posta yazarak istediğiniz zaman veri koruma görevlimizle iletişime geçebilirsiniz .

13. Ağaçlar ne zaman dikilecek?

Ağaçlar, 2021 yılında seçilen kuruluşlar tarafından fidan için en uygun zamanda dikilecek. Her ülke içinde bu, büyük ölçüde mevsimsel değişikliklere ve yerel hava koşullarına bağlıdır. Örneğin toprak donma riski olduğunda veya aşırı sıcakta don ve ısı hassas fidelere zarar verebileceğinden ağaç dikilemez. Kuruluşların amacı 2021 yılı boyunca tüm ağaçları dikmek.

14. Viessmann ağaçların gerçekten dikilip dikilmediğini kontrol edecek mi?

Viessmann, ortağımız CHOOOSE'dan CO2 telafisi, yeniden ağaçlandırma ve mevcut proje durumu hakkında düzenli geri bildirim alıyor. Viessmann'ın desteklediği projeler dünya çapında tanınan en yüksek standartları karşılamaktadır. Dikim tamamlandıktan sonra Viessmann, dikilen ağaç sayısını ve CO2 ofset miktarını teyit eden bir sertifika alır.

15. Projeyi destekleyebileceğim başka yollar var mı?

Her zaman yeni fikirlere ve önerilere açığız. ViMove'u spor faaliyetleriniz dışında desteklemek istiyorsanız, support@vimoveforclimate.com adresinden bizimle iletişime geçin.

16. ViMove uygulamasına nasıl hızlı bir şekilde erişebilirim veya onu akıllı telefonuma nasıl kaydedebilirim?

lk oturum açtığınızda, nasıl ilerleyeceğinizi açıklayan bir açılır pencere görünecektir. Bunu görmediyseniz veya açılır pencereyi kapattıysanız, sağ üstteki "Yer İşaretleri ve Ana Ekran" ı tıklayıp talimatları tekrar okuyabilirsiniz.

17. Google ve IAM ile giriş alanına giriş yapabilir miyim?

Evet, hem Google hesabınızla hem de IAM hesabınızla oturum açabilirsiniz. Hesap birleştirilmeyecek, yani iki hesabınız varsa, etkinliğinizi yalnızca iki hesaptan birine kaydedebilirsiniz.