Yeni bir yüzyıla!

Yıldönümleri çok çabuk tarih olup geçmişteki yerlerini alıyor. Bugün Viessmann'ın 100. yaşını kutluyoruz. Ve Viessmann olarak yüzümüz hep geleceğe dönük oldu. Yeni olana karşı duyduğumuz heyecan DNA'mızda var. Yeni nesiller için duyduğumuz sorumluluk da bunun ayrılmaz bir parçası.

Biliyoruz ki, sadece çalışanlarımız ve partnerlerimizle birlikte müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayabiliriz: Konfor ihtiyaçlarını

Yeni bir yüzyıla geçiş hep yeni bir çağı tanımlar, yeni teknolojiler için, yeni düşünme biçimleri için. Gelin yeniliklerle dolu 100. yaşımızda mutluluğumuzu paylaşın.

Saygılarımızla,

Martin Viessmann
Maximilian Viessmann

Into a new century


Videoyu etkinleştirmek için lütfen oynat butonuna tıklayın. Videoyu başlattığınızda verilerin YouTube'a aktarıldığını lütfen unutmayın. Ayrıntılar için lütfen gizlilik politikamıza bakın.

Viessmann 100. Yıl Filmi
Viessmann 100. Yıl Filmi

Geleceğe bakış

Yeni enerji çağı

2050'ye kadar dünyamız fosil yakıtlar olmadan enerji ihtiyacını karşılamayı öğrenmek zorunda. Bu nedenle enerjiyi kullanma şeklimiz radikal olarak değişecek.

Bu gelişimin lokomotifi ise dijitalleşme. Sürücüsüz otomobillerden, akıllı evlere; gündelik hayatımızda dijitalleşmenin yeri her geçen gün biraz daha artıyor. Geleceğin akıllı enerji tüketimine siz de göz atın! 

Konforlu enerji tasarrufu

Geleceğin evine bireysel sıcaklıklar hakim olacak. Örneğin aile fertlerinden biri oturma odasına girdiğinde, otomatik olarak onun istediği sıcaklık ayarlanacak.

 

Kişiye özel enerji tasarrufu

Güneşten bağımsız

Geleceğin evi her akşam siz uyurken e-bisikletinizin ve elektrikli aracınızı şarj edecek: Size de sabah kalkıp dolu depoyla güne başlamak kalacak.

 

Sürdürülebilir enerji

Isınma ve diğer ihtiyaçlarınız için de yeşil elektrik

Eviniz sadece elektronik araçlarınız ve aracınız için değil, ısıtma cihazlarınız için de yenilenebilir enerji kaynaklarından yeşil elektrik sağlayacak. Güneşsiz günler uzar ve evin şarjı biterse, elekronik aracınızı ısıtma cihazınız için elektrik kaynağı olarak kullanabileceksiniz. 

 

Isınma İçin Yeşil Enerji

Öngörü

Dünün ve bugünün inovasyonları

İster biferral ısıtma yüzeyi, ister MatriX-Işınım brülörü olsun, Viessmann'ın 100 yıllık tarihindeki kilometre taşlarının listesi uzundur. Başlangıçtan bu yana şirketimiz ısı tekniğinin yönünü belirleyen, çağın ötesinde teknolojik öncü olmuştur.

Enerji tüketimi konusunda bir ilk

1980'ler biferral ısıtma yüzeylerinin senesiydi. Düşük kazan suyu sıcaklıklarındaki işletme sayesinde, korozyon tehlikesi oluşmadan % 40'a kadar enerji tasarrufu mümkün oluyordu. 2001'de Inox-Radial ısıtma yüzeyleri pazara sunuldu. Böylece modern kazanlar mümkün olan en düşük atık ısı seviyesiyle çalışmaya başladılar.

1980 - Biferrale Heizfläche

1980

Biferral ısıtma yüzeyi

2001 - Inox Radial

2001

Inox Radial ısıtma yüzeyi

İkisi bir arada

1960'lı yıllarda hem sıvı, hem katı yakıtla çalışabilen çift yakıtlı kazanlar pazara sunuldu. Bu cihazlarla sıcak su da elde edilebiliyordu. Bugün de Viessmann'ın hibrit ısıtıcıları farklı işletme türlerini en akıllı şekilde biraraya getirerek en ekonomik işletme için uygun olan yakıt tipini otomatik olarak seçmektedir.

1965 - Triola-B

1965

Triola-B

2015 - Vitocaldens 222-F

2015

Vitocaldens 222-F

Güneş enerjisinde öncü

Viessmann 1976'da başladığı güneş kolektörü üretimiyle yeşil enerjiyi başka birçok kişiden önce çatıya taşımıştır. Viessmann'ın modern düzlemsel ve vakum borulu güneş kolektörleri bugün ısıtma ve sıcak su temini için gerekli olan enerjinin 1/3'ünden fazlasından tasarruf edilmesini sağlamaktadır.

1978 - Acredal-W

1978

Acredal-W

2017 - Vitosol 200-FM

2017

Vitosol 200-FM

Doğadan gelen ısı

Su, hava ve topraktan gelen enerjiyle çevre dostu ısıtma sağlayan Viessmann ısı pompalarının satışı 1978'den bu yana gerçekleşmektedir. Bugün de şirket, büyük müstakil evlerin mahal ve su ısıtmasını tek başına sağlayabilen, yüksek verimliliğe sahip Vitocal ısı pompalarını üretmektedir.

1981 - L-08

1981

L-08

2015 - Vitocal 300-A

2015

Vitocal 300-A


Geçmişe bakış

Başarının durakları

Başlangıç

Sahibi olduğu metal atölyesinde 1917 itibariyle tarım makineleri üretimi yapan Johann Viessmann bir süre sonra kazan üretimine başlamıştır. Viessmann daha hızlı ısı üreten ve yakıt tasarrufu sağlayan yeni nesil kazanların üretimini gerçekleştirmiştir.

aufbruch-in-hof-.png

Almanya'nın Hof kentindeki üretimhanesi ile Johann Viessmann teknik yeteneği sayesinde kısa sürede çevrede tanınır biri haline gelmiştir.

Firma 1928'de kazan üretimine başlamıştır.

Endüstriyel şirkete dönüşüm

1937'de Johann Viessmann Almanya'nın Hessen eyaletindeki Allendorf-Eder şehrinde Viessmann Grubu'nun bugünkü merkezinin başlangıç noktası niteliğindeki işletmeyi kurmuştur. 1947'de Hans Viessmann 35 çalışanlık şirketin yönetimine geçmiş ve firmanın büyük bir endüstriyel şirkete dönüşmesini sağlamıştır.

Hans Viessmann

2. nesil Hans Viessmann şirketi modernize ederek Almanya'da ve ilk export ülkelerinde başarılı olmasını sağlamıştır.

Die erste Werkshalle wird in Allendorf

Allendorf'taki ilk üretim binası

Allendorf'ta modern kazan üretimi

Dönemin modern kazanları üretiliyor

350 çalışanıyla Viessmann yılda 5.000 kazan üretiyordu.

1960'larda yaklaşık 350 çalışanıyla Viessmann yılda 5.000 kazan üretiyordu.

Sürdürülebilir başarı

1992 senesinde Hans Viessmann yönetimi oğlu Martin Viessmann'a devrederken gündemlerinde enerji verimliliği ve globalleşme vardı.

Generationswechsel


Export ülke ciroları % 50'ye yükseldi

Martin Viessmann Doğu Avrupa ve Asya'da açtığı satış merkezleri ile ihracat oranını % 10'dan, % 50'ye yükseltti.

Viessmann Technikum Ar-Ge Merkezi

2017'de açılan Technikum Ar-Ge alanındaki verimliliği arttırmaktadır.

Maximilian Viessmann

2016'dan beri yönetim kurulunda bulunan Maximilian Viessmann, Viessmann'ın dijitalleşme sürecine öncülük etmektedir.


Viessmann Grubu 2017

Sayılarla Viessmann grubu

Dünya genelinde toplam 12.000 çalışan

2,25 milyar Euro şirket cirosu

% 54 ihracat oranı

120 satış ofisi

12 ülkede 23 üretim tesisi

74 ülkede satış organizasyonu