Büyük ısı pompaları

Viessmann Vitocal serisiyle yeraltındaki ısı ve sıcaklık etkili bir şekilde kullanılarak sanayilerdeki ısı ihtiyaçları karşılanır. Isı pompaları buzdolabı prensibinin tersine prensibiyle çalışır.

Bir buzdolabı ısıyı içeriden dışarıya taşırken ısı pompası dışarıdaki ısıyı içeriye alır. Jeotermal ısı pompalarında, ihtiyaç duyulan ısı ve sıcaklık yeraltında gizli olan ısı toplanarak elde edilir.

Viessmann'ın ısı pompaları yeni veya mevcut sanayi tesislerine entegre edilebilir çünkü dar kapı aralıklarından da geçer. Büyük ölçekli pompalar tümüyle müşterinin gerekliliklerine ve ihtiyaçlarına göre imal edilebilir. Bu sayede gereksiz işlemler, zaman kayıpları ve maliyetler önlenir.

İşletme için yüksek verimlilik ve güvenilirlik Soğutucu Devresi Tanılama (RCD – Refrigerant Cycle Diagnostic) sistemiyle sağlanmaktadır. RCD sistemi, elektronik genleşme valfı (EEV) ve kapsamlı geniş sensör teknolojisi arasındaki etkileşimle çeşitli noktalarda işletimi izleyip düzenler ve yüksek akış sıcaklıkları ve işletim verimliliği elde edilmesini sağlar. Ayrıca çok az çalışma sesleri çıkartırlar ve mevcut ses ek yalıtımla daha da azaltılabilir.

Viessmann'ın uzmanlık alanları arasında kullanılan malzemedeki, teknik uzmanlıktaki ve sertifikalı proseslerdeki yüksek standartlardır. İkili modlu güç sistemleri bir ısı pompasını ve başka bir ısı kaynağını entegre edebilir. Tüm üniteler ergonomik Vitotronic sistemiyle kumanda edilmektedir. Düz metinli mesajlar ve arkadan aydınlatmalı ekranlarla birlikte kontrol sistemi kolay anlaşılabilir ve kullanılabilir.

Yakıt masrafı tasarrufu açıktır. Çünkü fueloil veya doğalgaz gibi fosil yakıtla çalışan kazanlarla tüm ısı ihtiyaçlarını karşılamak oldukça pahalıdır. Isı pompaları çok sayıda proses ve uygulamada kullanılmaktadır. Örneğin:

  • Rutubet giderme veya kurutma
  • Damıtma ve buharlaştırma
  • Su ısıtma
  • İklimlendirme
  • Kombine ısıtma ve soğutma

Viessmann ısı pompaları gıda ve içecek, kimyasal, tıbbi ilaç ve rafineri gibi fabrikalarda kullanılmaktadır.

fake-image3.jpg

Endüstri için yeraltından ısı ve sıcaklık etkili kullanın

Doğal ısı, fosil yakıtlara çağdaş ve tasarruflu bir alternatiftir Bedelsiz olup sıvı ve gaz yakıtla beslemeden bağımsız olmayı sağlar. Bir ısı pompası kullanılarak toplam enerji gereksiniminin yüzde 80'e varan bir oranı oldukça verimli ve çevreyi koruyarak doğadan kullanılabilir.