Sanayi | Isı Pompası

Isı ihtiyacınıza göre planlama yaparak ısı pompası maliyeti faktörünü azaltın.

Isı pompaları hava, toprak ve su gibi çeşitli kaynaklarda bulunan ısıyı alır ve kullanır. Bu ısı, çeşitli endüstriyel uygulamalar için kullanılabilir. Bir ısı pompasının işletme maliyet fueloil, LPG ve doğalgaz gibi fosil yakıtlarla çalışan kazanlara göre çok daha ucuzdur.

Viessmann'ın Vitocal serisi ısı pompaları havadan, yeraltı sularından ve yeraltı topraklarından ısıyı toplar. Toplam enerji ihtiyacınızın %80'i ısı pompalarımızla karşılanabilir. Güvenilir olarak 4.8 ile 5.0 gibi yüksek işletim verimliği katsayısına ve yüksek akış sıcaklıklarına sahiptirler. RCD (Refrigerant Cycle Diagnostic - Soğutucu Devresi Tanılama) sistemiyle mevsimsel farklara uyum sağlarlar ve yüksek verimlilikle çalışırlar.

Performans aralıkları göz önüne alındığında gürültü yalıtımı sayesinde işletim sırasında çok az ses verirler. İkincil bir ses yalıtımı uygulamanız da mümkündür. Kontrol ve işletim Vitotronic kontrol panelleri sayesinde basittir. Düz metinli mesajlar ve arkadan aydınlatmalı ekran üzerinden kontrol düzeneği kolay anlaşılabilir ve ergonomiktir. Sistemi, bilgisayarınızdaki İnternet tarayıcısından veya cep telefonu ekranından da kontrol etmek mümkündür.

Isı ihtiyacınıza göre planlama yaparak ısı pompası maliyeti faktörünü düşürün. Isı ve elektriğin mahalde kullanılması, iletim kayıplarının düşüklüğü nedeniyle en büyük avantajı sağlar. Yakıt giderleri, su tüketimi ve sera gazlarının emisyonundaki düşüş ısı pompalarının sağladığı diğer avantajlardır.

Rahatlığınız için tüm ünitelerimiz fabrikada test edilmiş, hazır kablolanmış ve bağlantıları oluşturulmuş halde teslim edilir. Viessmann'ın 35 yıla dayanan deneyimi ve teknik uzmanlığı sanayiniz için özel çözümler hazırlamada birleştirilmiştir. Pompaların uzun kullanım ömrü, sadece sertifikalı malzeme ve prosesler kullanılarak garanti edilmektedir.

waermepumpe-kaufen-m.png