Vitocell 140-E – Isıtma suyu deposu

Güneş enerjisi yatırımları çok uzun vadelidir ve uzun yıllar boyunca ev ve iş yerlerimizin enerji harcamalarının önemli bir kısmını masrafsız ve çevremizi kirletmeden karşılayabilir. Bu nedenle güneş enerjisi ile çalışan sistemlerin bütün bileşenlerinin kaliteli malzemelerden, verimli, yalıtımlı ve güvenilir bir şekilde tasarlanmış ve imal edilmiş olmalıdır. Üretici firmanın güneş enerjisinde sahip olduğu deneyim ve güvenirliği de marka seçiminde önem taşımaktadır.

Dünyanın 120 ülkesinde ısınma ve su ısıtma teknolojilerinde A sınıfı, öncü bir marka olarak faaliyet gösteren Viessmann temiz enerji konusunda da 40 yıldır ekonomik, dayanımlı ve çevreci sistemler geliştirip üretmekte ve böylelikle müşterilerine, enerji faturalarını azaltacak ve yaşam konforunu yükseltecek doğa dostu çözümler sunmaktadır.

Bunların arasında Viessmann’ın bilinen yüksek kalitesi ile üretilen Vitocell 140-E – Isıtma suyu deposu de vardır.

Güneş enerjisi su ısıtma sistemleri ve ısı pompaları ile bağlantılı olarak ısıtma suyu depolanması için 400, 600, 750 ve 950 litre kapasite seçenekleri ile kullanıcıların beğenisine sunulan Vitocell 140-E çok sayıda ısıtma gidiş ve dönüş bağlantıları ve ilave ölçüm yeri sayesinde birden fazla ısı üreticisi ve ısı tüketicisi ile çok yönlü olarak kullanılabilir Bütün Vitocell 140-E modelleri özellikle güneş enerjisi su ısıtma sistemleri ve ısı pompaları ile bağlantılı olarak kullanıma uygundur.

Tamamen sızdırmaz olan Vitocell 140-E, güneş kolektörlerine bağlanmak üzere için, içine hazır monte edilmiş ısıyı kullanma suyuna aktaran serpantinle teslim edilir.

Vitocell 140-E grubu ısıtma suyu depoları modern tesislerde, sıcak su hazırlayıcıları ile ilgili kalite standart ve normları belirleyen Alman DIN 4753 Standardına uygun üretilmektedir.

Hijyenik sorunları ve korozyon sıcak su depolayan sistemlerde sıkça karşımıza çıkan iki büyük tehlikedir. Vitocell 140-E ısıtma suyu deposunun malzeme ve ısıtma özellikleri sayesinde hijyeniktir, boyler içinde su ile temas eden bütün yüzeylerin en kaliteli malzemelerden ve tamamen pürüzsüz olması korozyon ve bakteri üretimine izin vermez.

İleri mühendislik ürünü olan Vitocell 140-E suyu boyler haznesinin en derin kısmından ısıtmaya başlar, böylelikle kullanıcı bütün boyler hacminden etkili bir şekilde faydalanmış olur.

Solar sistemler için özel geliştirilmiş ve boylere kolayca monte edilebilen yüksek verimli devirdaim pompası Solar-Divicon ile gerekli bütün bağlantı parçaları opsiyonel olarak temin edilebilir (Vitocell 140-E 400 litre boyler için Solar-Divicon teslimata dahildir).

Boyler gövdesine çepeçevre uygulanan özel polyester elyaflı yüksek ısı izolasyonu sayesinde çevreye ısı kayıpları çok düşüktür.

Yüksek kaliteli sıcak su hazırlama ve depolaması için Vitocell 140-E boyler, her konuta yakışan modern ve estetik dış görüntüsü, korozyona geçit vermeyen hijyenik tasarım ve malzemesi, uzun kullanım ömürlü ve bütün dünyada kabul görmüş Viessmann güvencesi ile en doğru tercihtir.