Bivalent (ikili) sıcak su depoları

Viessmann'nın su deposu ile ısıyı verimli olarak depolayın 

Sıcak suyun çeşitli noktalardan çeşitli amaçlarla sürekli olarak çekilmesi nedeniyle ısıyı etkili olarak saklayan bir su deposu her eve lazım. Sıcak su evlerde en çok banyo, çamaşır, yıkama ve bazen yemek hazırlama için dahi kullanılır.

Su deposu gereklilik ortaya çıktığında tüm bu ihtiyaçları aynı anda karşılayabilecek durumda olmalıdır. Suyun hangi sıklıkla ve ne kadar hacimle kullanıldığı, kullanıcıların banyo alışkanlıkları gibi bilgiler sıcak su deposu seçimi konusunda büyük önem taşır. Duş komple dolu bir küvete göre daha az su harcatır. Yıkama çok miktarda su gerektirir.

Bu nedenle Viessmann ürünleri çeşitli kapasitelerle sunulmaktadır. Bunun modern meskenlerin estetiğine uygun olarak tasarlanmışlardır.

Viessmann dikey boylerleri

Özellikleri arasında:

  • Gövde ve parçalar en yüksek kaliteden malzemedendir
  • Kaplamayla korozyona karşı korunmuştur
  • Termal yalıtım sayesinde az ısı kaybeder
  • Farklı montaj türleri vardır

 

Das Bild zeigt einen bivalenten Warmwasserspeicher Vitocell 100-U/W

Yüksek dereceli camsı emaye kaplaması, kireç gibi çökelen minerallerin neden olabileceği korozyon etkilerine karşı korur. Korozyon ısıl kayıplar ve kaçaklara yol açabilir. Ayrıca suda çözünmüş oksijen korozyonu hızlandırır. Tüm bu bozucu tepkimeler emaye kaplamayla önlenir ve deponun kullanım ömrü uzatılır.Isı yalıtımındaki iyileştirmeler ısı depolamada yüksek kaliteyi daha uzun süreler için garantilemektedir.

Isı yalıtımı enerji tüketimini keser, ısıtmayı hızlandırır ve işletim sıcaklığını korur. Kullanıcıların yer darlığı konusunda endişelenmesi gerekmez çünkü Viessmann'ın Vitocell az yer tutacak şekilde tasarlanmıştır. Zemine, dikey veya yatay olarak duvara montaj şeklinde uygulanabilmektedirler.

Kurulumları ve bakımları kolaydır, güneş kollektörleri gibi ısı kaynaklarıyla tümüyle entegre edilebilmektedirler.

Bivalent (ikili) boylerler

Bivalent (ikili) boylerler kullanma suyu ısıtması için güneş enerjisi sistemine doğrudan bağlanabilen ayrı bir serpantine sahiptir. Kullanma suyu ihtiyaca göre ek olarak üstte bulunan ikinci bir serpantin ile bir kazan tarafından ısıtılır.