Vitodens 242-F:

Yüksek enerji verimliliği, yedek depolama (entegre depo) sistemi, entegre solar bileşenler ve kompakt boyut


Bu avantajlardan yararlanın:

 • 2,4 - 26 kW arası entegre güneş enerjisi depolamalı gaz yakıtlı yoğuşmalı kompakt cihaz
 • Enerjinin ısıya dönüşüm oranı: %98'e kadar (Hs)
 • Solar karşılama oranı: > %50
 • Inox Radyal ısıtma yüzeyi sayesinde dayanıklı ve verimli
 • Paslanmaz çelik MatriX doku sayesinde uzun ömürlü MatriX silindir brülörler yüksek sıcaklıklara karşı dayanıklı
 • 170 litre kapasiteli solar ısı eşanjörüne sahip emaye kaplamalı depo tankı
 • Düz metin ve grafik ekran ile kullanımı kolay Vitotronic kontrol paneli
 • Kontrol ünitesi ayrıca duvara da monte edilebilir
 • Viessmann mobil uygulama ile kullanım ve servis için Vitoconnect 100 (aksesuar) ile internete bağlanabilir
 • Lambda Pro Control Plus her türlü gaz için yanma kontrolü - kontrol aralıklarını 3 yıla çıkarmak suretiyle tasarruf
 • Düşük fan hızı nedeniyle sessiz çalışma
 • Duvara montaj için üniversal bağlantı seti
 • Yandan çalışma mesafesi gerekli değildir
 • Enerji verimlilik sınıfı* Isıtma: A
 • Enerji verimlilik sınıfı * Sıcak kullanma suyu sağlama, kapasite XL: A
* Güneş panellerine bağlanması durumunda ErP değeri daha iyidir
Gaz yakıtlı yoğuşmalı kompakt cihaz Vitodens 242-F

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kompakt cihaz Vitodens 242-F

Tek aileli bir konutta yoğuşma ve güneş enerjisi teknolojisi ile çağdaş ısınma için yer tipi gaz yakıtlı yoğuşmalı kompakt Vitodens 242-F kompakt cihaz, ideal bir çözümdür. Sadece 0,4 m² alan kaplayan bu cihaz oldukça kompakttır. Hem yeni yapılar hem de modernizasyon için tavsiye edilir.

Güneş enerjisi entegrasyonu ile A+ enerji sınıfı

Vitodens 242-F, Vitosol solar kollektörlerine doğrudan bağlantı için tasarlanmıştır. Bunun için gerekli bileşenler ve solar kontrol modülü cihaza entegre edilmiştir. Solar karşılama oranı %50'den fazladır. İki Vitosol kollektör kullanma suyunu ısıtır ve böylece ısıtma için gerekli olan enerjinin %50'si tasarruf edilmiş olur.

Yedek depo ile yüksek sıcak su kullanım konforu

Gaz yakıtlı yoğuşmalı Vitodens 242-F, özellikle yüksek sıcak su kullanım konforu sunar: 170 litre kapasiteli ikili (bivalent), emaye kaplamalı sıcak su deposu ile donatılmıştır. Depoda istenen sıcaklığa kadar ısıtılan su sürekli olarak devir daim eder ve hemen kullanılabilir. Sensörler suyun aynı sıcaklıkta olmasını sağlar.

Bir küveti dolduracak kadar veya uzun bir duş almaya yetecek miktarda fazla su ihtiyacı olduğunda, MatriX silindir brülör otomatik olarak açılır ve istenen su sıcaklığını korur.

Son derece kolay kurulum ve bakım

Bu ürünü seçen tüketiciler aynı zamanda düşük kurulum ve bakım maliyet avantajlarından da faydalanır. Tüm bileşenlere önden erişilebilir, yandan çalışma mesafesi gerekli değildir. İsteğe bağlı aksesuarlar, duvara montaja imkân tanır.

Inox Radyal Isıtma yüzeyi

Inox Radyal Isıtma yüzeyi

Yer tipi cihaz paslanmaz çelikten yapılmış Inox Radyal ısı eşanjörü ile donatılmıştır. Güvenilirlik ve sürekli yüksek yoğuşma değeri garanti eder. Bu aynı zamanda paslanmaz çelik dokudan üretilen MatriX silindir brülör için de geçerlidir.

Ayrıca bu gaz yakıtlı yoğuşmalı ürünümüz fısıltı ile sessizce çalışır ve hepsinden önemlisi yüksek verimlidir. Aynı zamanda baca gazlarının ısısını kullanır ve kullanılan enerjiyi yüzde 98'e kadar ısıya dönüştürür. Böylece hem ısıtma maliyetlerini düşürür hem de  çevreyi korumuş olur.

Çevre dostu MatriX silindir brülör

Otomatik yanma kontrolü maliyetleri azaltır

Lambda Pro Control Plus entegre yanma kontrol sistemi, brülörü otomatik olarak farklı gaz türlerine (doğalgaz E / LL, LPG, biyogaz) göre ayarlar ve sürekli olarak yüksek enerji verimliliği sağlar.

Lambda Pro Control Plus, baca temizleyicisi test aralığı üç yıl olduğundan, daha düşük bakım maliyeti sağlayarak cebinizi korur.

Çevre dostu MatriX silindir brülör

Konforlu Vitotronic kontrol paneli

Konforlu Vitotronic kontrol paneli

Kullanıcılar ve uzman servisler, kullanımı kolay Vitotronic kontrol panelinden faydalanır. Menü merkezli kontrol paneli mantıklı ve anlaşılır bir şekilde yapılandırılmıştır.

Vitoconnect 100 bağlantıyı gerçekleştirir

Cihazın uygulama üzerinden çalışması için Vitoconnect 100 gereklidir. Vitodens serisinin eski gaz yakıtlı yoğuşmalı kazanlarının (2004 ve sonrası üretim yılı) modernizasyonu her zaman mümkündür.

Vitoconnect 100 bağlantıyı gerçekleştirir
ViCare Mobil Uygulama

ViCare Mobil Uygulaması

ViCare mobil uygulaması ile internet üzerinden yeni ısıtma kontrolü olanakları sunulur. Uygulama, kullanıcının ısıtma sistemini akıllı telefon üzerinden kontrol etmesini sağlar. Böylece çalışma durumu her zaman görüntülenebilir ve arıza durumunda, daha önce uygulamada kayıtlı olan servis ile hızlı ve kolay bir şekilde iletişim kurulabilir.

Birbirine uyumlu: Sistem Tekniği

''Bütün, parçaların toplamından daha fazladır.'' Viessmann bu prensibe uygun olarak sadece kalite, güvenirlik ve verimlilik bakımından yüksek Viessmann standartlarını yerine getiren ısıtma komponentleri sunmakla kalmayıp tüm ürünler birbirleri ile tam uyumlu olarak çalışan eksiksiz bir sistem sağlar. Yenilikçi ve üstün teknolojinin tüm potansiyeli, sisteme entegre edilmiş komponentlerin mükemmel bir şekilde etkileşimi ile ortaya çıkarılmaktadır. 

Viessmann sistem tekniğine, güvenilir ve ekonomik bir ısıtma sistemi için gerekli olan her şey dahildir. Kablosuz oda termostatlı kontrol paneli ve güçlü Vitocell boylerlerden ekonomik ısıtma desteği için güneş enerjisi sistemlerine kadar tüm komponentler sizlere yüksek konfor sağlamaktadır.

Birbirine uyumlu: Sistem Tekniği