Yoğuşmalı duvar tipi cihazlar için MatriX-ışınım brülörü

MatriX gaz yakıtlı brülör
 

MatriX gaz yakıtlı brülör Viessmann ısıtma tekniğinin kilometre taşlarındandır.Paslanmaz çelik MatriX örgü kullanıldığından kullanım ömrü uzundur. Bu brülör yüksek sıcaklıklardan etkilenmez.

Gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ve kombiler

Yoğuşma tekniğinde sadece, gazın yakılması sırasında ortaya çıkan ısı değil, atık gazların içerdiği su buharındaki enerji de kullanılır. Yoğuşmalı kazan ve kombilerde atık gazların içindeki ısı neredeyse tümüyle geri kazanılabilmekte ve ısıtma enerjisi olarak dönüştürülüp kullanılabilmektedir.

Ülkemizde 20 yıldan eski çok sayıda kalorifer kazanı bulunmaktadır. Verimsiz çalışan bu eski sistemler ayrıca gereksiz karbondioksit salınımı nedeniyle iklime zarar vermekte ve küresel ısınmaya katkı sağlamaktadır. Bu kalorifer kazanlarının yüksek verimli yoğuşmalı kazan ve kombi sistemleriyle değiştirilmesi sonucunda tüketiciler enerji tasarruf edebilir. Güneş enerjisi sistemleriyle birlikte kullanıldığında bu tasarruf oranı %35 seviyesine kadar çıkabilmektedir. Bu hesap tüm ülkeye göre yapıldığında yıllık toplam enerji tüketimi ve CO2 salınımı büyük ölçüde azaltılabilir. Bu hedef doğrultusunda Viessmann, yoğuşmalı kombi ve duvar tipi kazan sistemlerini paslanmaz çelik Inox-Radial ısı eşanjörleriyle donatmaktadır. Bu yoğuşmalı kombi ve kazanlar, atık gazlar bacadan çıkmadan önce içindeki su buharını yoğuşturur ve bu yoğuşma sonucu ortaya çıkan ısı, su ısıtma sistemine ve kalorifer sistemine aktarılır. Bu teknolojiyle yoğuşmalı kazan ve kombiler yakıt olarak kullanılan gazı yüzde 98 oranına kadar ısıya dönüştürür ve bu sayede enerji tasarruf edilir. Bu yöntem, değerli enerjinin tasarruf edilmesini sağlamakla kalmaz CO2 emisyonlarını da önemli ölçüde düşürerek çevrenin korunmasına katkı sağlar.

Lambda Pro Control yakma kalitesi kontrol sistemi, Viesmann gaz yakıtlı yoğuşmalı kazan ve kombilerin değişken gaz niteliklerinde en yüksek verim ve düşük emisyonlarla çalışmasını sağlamaktadır. Üstün teknoloji ve cazip bir tasarım Viessmann için uyumlu bir birliktelik oluşturmaktadır. Son yıllarda şirketimizin ürünleri dünyanın her yanında 40’tan fazla önemli tasarım ödülünü almıştır. Viessmann ürünleri Red Dot Design Award ödülünü 20 kez alma başarısını göstermiştir.